Archive for ‘cxm’

21 gener 2018

Resultats a Vilamarxant: Trail 3 Pics de les Rodanes (3 distàncies)

28K
MAS: 1. Jose Luis MARTINEZ CASTILLO (Olympo Team) 2:25:11; 2. Francisco MORENO MORAL () 2:26:45; 3. David SAEZ SANCHEZ (WAA Team) 2:33:27
FEM: 1. Diana RUIZ SALAVERT (Outdoor Natura Moncada) 2:57:50; 2. Mª José ESPADA LEAL (Legion Forus Trail) 3:14:45; 3. Verónica MARTINEZ FUENTES () 3:19:57
TOTAL: 181

14K
MAS: 1. Carlos MATEO BUIRTRAGO (Universidad de Alicante) 1:00:21; 2. Salvador PUCHADES BARREDA (UVEG) 1:01:59; 3. Aitor CUADROS LOZANO (UJI) 1:02:07
FEM: 1. Cristina DE LA TORRE PAREDES (UPV) 1:17:46; 2. Estefania HERVAS BLASCO (UPV) 1:18:40; 3. Myriam ZOLLNER (UVEG) 1:18:43
TOTAL: 396

8K
MAS: 1. Juan Jose LOPEZ VILLANUEVA (Redolat Team) 0:31:55; 2. César SANZ (EP Turis Onfire) 0:33:49; 3. Julio ZARZO ESCRICH (Atl. Vilamarxant) 0:34:14
FEM: 1. Mónica Alexandra PILCO INGA (The Kenyan Urban Way) 0:40:34; 2. Ana HERNANDEZ UBEDA (The Kenyan Urban Way) 0:47:06; 3. Marianela ARGESANU ANISOARA () 0:50:10
TOTAL: 96

classificació: 2018_Trail3PicsRodanes_Vilamarxant

Anuncis
20 gener 2018

Domini local a la cursa del Gimnasio Ventura

foto_JuliaFont.png

MAS: 1. John ROGLA ALTERMANN (Mur i Castell Tuga) 1:17:18; 2. Alex JUAN CARRATALA (Mur i Castell Tuga) 1:19:40; 3. Ezequiel CUESTA PRIETO (Mur i Castell Tuga) 1:25:22
FEM: 1. Júlia FONT GOMEZ (Amics VTF) 1:36:40; 2. Bea FAS JUAN (Mur i Castell Tuga) 1:50:16; 3. Elizabeth LARA EXPOSITO (Mur i Castell Tuga) 2:01:48
TOTAL: 68

classificació: 2018_Cursa_GimnasioVentura_LaValldUixo

20 gener 2018

Adell i Cañes guanyen la desena Cursa per Muntanya de Torreblanca

MAS: Cristóbal ADELL ALBALAT (Team La Sportiva) 1:12:43; 2. Pablo VELA ROMERO () 1:13:29; 3. Jose Angel EBRI GARCIA (Amics CCPP Alcalá-Alcossebre) 1:14:50
FEM: 1. Laia CAÑES BADENES (Team HG-Aml Sport) 1:27:05; 2. Patry BARREDA BORT (Lurbel Team People Sapiens) 1:31:48; 3. Maria Eugenia INTURIAS USTAREZ (Native Sandals Team) 1:33:12
TOTAL: 339

classificació: 2018_Cursa_Torreblanca

20 gener 2018

Resultats de la cursa Perenxisa de Torrent

21K
MAS: 1. Iván SAIZ GARCIA (Ekuon El Conchel ST) 1:53:25; 2. David BALLESER SANZ (Mur i Castell Tuga) 1:54:08; 3. Jesus YLLARRAMENDI LOPEZ () 1:56:46
FEM: 1. Margarita PAUCAR QUEZADA (Desnivel+Trail) 2:27:48; 2. Reyes MORENO BARBERA (9 2:43:57; 3. Mari Carmen LIS ZAHONERO (Training Planet) 2:47:46
TOTAL: 130

12K
MAS: 1. Francisco SANTAMARIA BARBERAN () 0:55:57; 2. Jose Luis FELIS BLASCO (Artana Amunt y Avall) 0:58:01; 3. César SANZ IRANZO (EP Turis Onfire) 0:59:59
FEM: 1. Beatriz DE LA FUENTE MIGUEL () 1:11:32; 2. Begoña BRAVO ATIENZA () 1:16:33; 3. Mar PALOMARES CARAVACA (Calicanto Trail Team) 1:18:53
TOTAL: 189

classificació: 2018_Perenxisa_CxM_Torrent

16 gener 2018

Anuari FEMECV 2017, palmarés de competicions autonòmiques

Captura

Captura

Captura

Captura

Captura

16 gener 2018

Resultats del “Km.Vertical Gandía”

foto_afs

MAS: 1. Jose Antonio LUNA GIMENO (SM Marathon Crevillent) 1:33:30; 2. Juan MARTINEZ TORTOSA (Like Sport Lurbel) 1:34:01; 3. David GARCIA MASCARELL (Superatesport.com) 1:37:55
FEM: 1. Tamara CANET DOLZ (CAMA Algemesí) 2:03:49; 2. Patricia LOPEZ VICEDO (Corresendes Xeresa – Tururac) 2:06:01; 3. Silvia ALOS RODRIGO (Aper Alcoi) 2:09:18
TOTAL: 412

classificació: 2018_KmVertical_Gandia

15 gener 2018

Resultats del Picaio CiM Trail de Puçol

foto_LastRaceStudio

MAS: 1. Luis APARICIO MANZANARES (Cor i Muntanya Puçol) 2:06:24; 2. Gabriel VALERO ALARCON () 2:06:59; 3. Javier PERIS LLUESMA (Trail Morvedre) 2:13:27
FEM: 1. Silvia PIERA MARTINEZ (Cor i Muntanya Puçol) 2:46:02; 2. Elisabeth RIOS PEREDO (Burjarunners) 2:47:12; 3. Sonia SANCHEZ SANCHEZ (Trail Moixent) 2:54:
TOTAL: 229

classificació: 2018_PicaioCIMTrail_23K

3 gener 2018

Calendari CÓRRERXMUNTANYA 2018

CALENDARI CORRERXMUNTANYA 2018

25 Desembre 2017

Resultats de la primera edició del Mig KV d’Alcoi

Captura.JPG

Primera edició disputada, amb èxit de participació. Victòries per a David Belda i Gloria Company.

MAS: 1. David BELDA GARCIA () 0:25:34; 2. Carlos PASCUAL SEMPERE (Corremon Trail) 0:26:24; 3. Emili SELLES SEGUI (Marathon Crevillent) 0:27:18
FEM: 1. Gloria COMPANY TOMAS (Aper Alcoy) 0:33:45; 2. Maria BELTRAN TOLEDO (La Llebre Simat) 0:33:46; 3. Silvia ALOS RODRIGO (Aper Alcoy) 0:33:50
TOTAL: 120

18 Desembre 2017

Ricardo Cherta i Vanessa Benavent guanyen a Sot de Chera

foto_AndresNuñezLastRaceStudio.jpg

Reina 24K
MAS: 1. Ricardo CHERTA BALLESTER (Corremon Trail) 2:03:35; 2. Salvador PUCHADES BARREDA (Corremon Trail) 2:04:50; 3. David SANTISTEBAN HERNANDEZ (CM Mislata) 2:07:04
FEM: 1. Vanessa BENAVENT GARCIA (Atl. Cárnicas Serrano) 2:29:14; 2. Margarita PAUCAR QUEZADA (Gaes Running Team) 2:30:52; 3. Carmen RIVAS ATIENZA () 2:38:21
TOTAL: 225
CLASSIFICACIO: toprun

Promoción 11K
MAS: 1. Ramon BLASCO ARCE (CE Trenkacames Sedaví) 0:47:39; 2. Agustín BAVIERA PASCUAL (Corremon Trail) 0:47:59; 3. Carlos PASCUAL SEMPERE (Corremon Trail) 0:49:02
FEM: 1. Clara RENARD MONTAGUD (CT A Corre-Cuita) 1:03:11; 2. Verónica CUELLO ZAMBRANA (Flower Running) 1:03:15; 3. Lola IZQUIERDO RUBIO (Selection 360 Team) 1:03:55
TOTAL: 365
CLASSIFICACIO: toprun

foto: Andrés Núñez – Last Race Studio

18 Desembre 2017

Resultats del Trail de Soneja

foto_VicentePurificacionMañes.jpg

Trail Soneja 21K
MAS: 1. Luis APARICIO MANZANARES (HCB Entrenamiento Personal) 1:48:10; 2. Martin BACAS NAAYEN (CM GR33) 1:48:12; 3. Israel GONZALEZ ESCRIG (CM La Pedrera) 1:48:46
FEM: 1. Gloria FULLER SUAREP (Cor i Muntanya Puçol) 2:20:22; 2. Xari ADRIAN CARO (Team Sport HG-Aml) 2:21:01; 3. Silvia PIERA MARTINEZ (Cor i Muntanya Puçol)
TOTAL: 204
CLASSIFICACIO: 2017_Soneja_21K

Trail Soneja 12K
MAS: 1. Pau FERNANDEZ CLIMENT (TriLaVall) 0:53:44; 2. Gabriel PALOMERA SVENSSON (Atl. Saltamontes) 0:54:47; 3. Dionisio MAHEDERO CORTES (Senderismo & Almuerzos) 0:55:27
FEM: 1. Rebeca CATALAN PRADAS (Mur i Castell Tuga) 1:12:55; 2. Maria GARGALLO TUZON () 1:13:58; 3. Rosa FERNANDEZ LOPEZ () 1:15:45
TOTAL: 166
CLASSIFICACIO: 2017_Soneja_12K

foto: Vicente Purificación Máñez

17 Desembre 2017

Tauste i Sánchez Cebrián guanyen a Calp la Mitja Serra d’Oltà

foto_FotosdeRunning

Els dos corredors del Like Sport Lurbel guanyen la clàssica Mitja Marató de Muntanya Serra d’Oltà, a Calp, en la seua tretzena edició.

MAS: 1. Miguel Angel SANCHEZ CEBRIAN () 1:43:48; 2. Jose Antonio LUNA GIMENO () 1:44:03; 3. Sebas SANCHEZ SAEZ (Marathon Crevillent) 1:44:45
FEM: 1. Ana TAUSTE GALERA (Like Sport Lurbel) 2:12:02; 2. Miryam TALENS BELEN (Marathon Crevillent) 2:21:08; 3. Ester SANCHEZ PEREZ (Atl. Mandarache Cartagena) 2:25:53
TOTAL: 318
CLASSIFICACIO: 2017_Calp_MMMSerraOlta