Archive for ‘cxm’

11 Març 2019

Resultats Perimetral Rett Serra Vernissa

MAS: 1. Simón RAMA CANICOBA (Mur i Castell Tuga) 2:17:32; 2. Luís APARICIO MANZANARES (Cor i Muntanya Puçol) 2:23:38; 3. Alfonso DE LA TORRE SAEZ () 2:31:49
FEM: 1. Silvia SARRION ESTEVE (Trail Umbría La Plana) 3:13:27; 2. Cristina GARCIA NAVALON (Trail Moixent) 3:16:49; 3. Sabina MOYA BAÑUL (Trail Serra Vernissa) 3:29:52

Sprint Trail
MAS: 1. Toni VAZQUEZ UBEDA (Secreto Team) 1:08:00; 2. Tigre TIGRE (KM3 Xàtiva) 1:11:54; 3. Roberto MARTINEZ GARCIA (Trail Serra Vernissa) 1:11:57
FEM: 1. Marta SANCHEZ SANZ () 1:34:10; 2. Laura GOMEZ GARCIA (Atl. El Xió Lutxent) 1:35:42; 3. Sandra MURCIA SOLER (KM3 Xàtiva) 1:36:44

Classificació: mychip

11 Març 2019

NdP: La Gurriana Trail se prepara para el segundo asalto de la Copa de España de Carreras por Montaña en Línea FEDME – Gran Premio Tuga

fedme

Tras la MABO la prueba cántabra será la que otorgue puntos a esta competición oficial.

Han sido semanas intensas para los organizadores de Gurriana Trail pero todo parece indicar que este próximo domingo 17 de marzo la localidad cántabra de Carrejo (perteneciente a Cabezón de la Sal) estará repleto de corremontes con licencia FEDME para disputar el segundo ‘round’ (tras la Marató de Borriol – MABO -) de la Copa de España de Carreras por Montaña en Línea-Gran Premio Tuga.

read more »

6 Març 2019

NdP: 2019 Youth Skyrunning World Champs announced

Spain victorious_YWC 2018. ©Luca Cironi

Announcing the fourth round of the Youth Skyrunning World Championships, the 2019 edition will again take place in L’Aquila, near Rome, Italy. This favourite location in the Apennines will host the championships for the third time on August 4 and 6.

read more »

3 Març 2019

NdP: El AE Matxacuca en chicas y el CEM La Cameta Coixa en chicos son los nuevos Campeones de España de Clubes FEDME

0004

Las escuadras catalanas fueron las más fuertes en la MABO ‘inèdita’ disputada hoy domingo en Borriol, donde Zaid Ait Malek y Rosa Navarro fueron los ganadores.

Un año más la localidad castellonense de Borriol se ha volcado con un evento FEDME. Si el año pasado albergó el Campeonato de España de Carreras por Montaña en Línea que coronó a dos pedazos de corredores como son Aritz Egea y Sandra Sevillano, este domingo ha acogido otra de esas competiciones que crean afición por nuestro deporte, el Campeonato de España de Clubes FEDME- Gran Premio TUGA y 1ª prueba puntuable de la Copa de Carreras en línea de España.

read more »

2 Març 2019

NdP: La Marató de Borriol da el pistoletazo de salida al Gran Premio Tuga de Carreras por Montaña en Línea FEDME

foto_fedme.jpg

La Marató de Borriol “MABO” acogerá el próximo 3 de marzo el Campeonato de España de Clubs y la primera prueba puntuable de la Copa de España en Línea con su nuevo recorrido.

La Marató de Borriol, más conocida como la MABO, vuelve a estrenar circuito convirtiéndose en una de las citas más esperadas y celebradas del circuito estatal de Carreras por Montaña, no solo porque da el pistoletazo de salida a la Copa de España en Línea, Gran Premio Tuga, sino porque la cita decidirá quién son los mejores Clubs de España en Carreras por Montaña. A la cita acudirán 650 atletas federados venidos de hasta 12 comunidades autónomas representando a más de 50 clubs.

read more »

19 febrer 2019

Resultats del Trail d’Almedíjar

foto_TraildeAlmedijar

28K
MAS: 1. Raúl INGLES BALAGUER (Outdoor Natura Moncada) 2:52:41; 2. Jonathan BENITO MARTOS (Som Passatge) 2:53:27; 3. Luis APARICIO MANZANARES (Cor i Muntanya) 2:55:7
FEM: 1. Elizabeth RIOS PEREDO (Burjarunners) 3:40:44; 2. Ana BENITO MUÑOZ (Atl. Tortuga Algemesí) 3:50:40; 3. Silvia PIERA MARTINEZ (Cor i Muntanya) 3:52:27

17K
MAS: 1. Alejandro CAMPOS MORENO (Alex Campos Team) 1:32:10; 2. Jesús QUILES GUAITA (Alex Campos Team) 1:32:42; 3. Pablo BRIONES GONZALEZ (Alex Campos Team) 1:33:02
FEM: 1. Pilar RARO GARNES (Atl. Saltamontes) 1:54:34; 2. Julia LEHMANN (Tus Gutach Ahs) 1:55:40; 3. Marisa VILAGRASA BLANCO (Trail Morvedre) 1:58:27

Classificacions: 20190217_TrailAlmedijar

Font: toprun.es

Foto: Julio Miralles

17 febrer 2019

Final de Lliga: Títols autonòmics per Sonia Mundina i Mario Bonavista

foto_mychip.jpg

Sonia Mundina guanya també la darrera prova disputada a La Vall d’Uixó, i Mario Bonavista arriba més fort a la Final i es penja el segon or d’aquesta competició.

Tots els resultats a mychip

 

11 febrer 2019

Cristina Castillo Campiona d’Espanya d’Snowrunning en categoria Màster

correrxmuntanya.jpg

Cristina Castillo va guanyar dissabte l’or en categoria Veterana-B (W51) al Campionat d’Espanya d’Snowrunning FEDME que es disputava per tercer any consecutiu al circuit de l’estació d’esquí de Sierra Nevada (Granada). La prova de 12.7 kms i 920m+ pujava fins la cota 2.900m, a l’ombra del pic Veleta, quan desapareixia el sol.

És el primer títol nacional de cap valencià en aquest modalitat, la més jove de les de carrera per muntanya. L’any passat Bernat Mateu aconseguia la plata a la categoria Promesa i Carlos Pascual (que en 2017 feia quart absolut) el bronze en categoria Veterana-A.

Per a Cristina Castillo (CXM València) és la cinquena medalla FEDME, encara que totes les anteriors han sigut de bronze repartides en Copes i Campionats de carrera per muntanya en línia i verticals, sempre en categoria veterana.

Nota de premsa FEDME: fedme.es

Etiquetes:
11 febrer 2019

Ròtova escomença a repartir medalles de la Lliga Valenciana FEMECV 2019

foto_JuanReigPeiro

Resultats de la tercera i penúltima prova de la Lliga Valenciana FEMECV. Guanya Mario Bonavista i deixa per a la final de La Vall d’Uixó (diumenge) tot en l’aire, qui guanye del trio format per Palomera i Sánchez Cebrián serà Campió. Sònia Mundina torna a guanyar, molt just, i ella sí, Campiona autonòmica. Tauste plata, i el bronze s’el repartiran entre Barreda i Maria Beltran.

Absoluta
MAS: 1. Mario BONAVISTA DOMINGO (Mur i Castell Tuga) 1:33:20; 2. Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN (Like Sport Lurbel) 1:34:41; 3. Jose Esteban MARTINEZ TECLES (Marathon Crevillent) 1:34:52
FEM: 1. Sonia MUNDINA GIL (CM GR33) 1:56:03; 2. Ana TAUSTE GALERA (Like Sport Lurbel) 1:56:11; 3. Patry BARREDA BORT (Like Sport Lurbel) 1:57:48

Cadet
MAS: 1. Javier ABAD ROCAMORA (Marathon Crevillent) 1:13:03; 2. Martín AGUADO SENDRA (Atl. València Sports) 1:13:26; 3. Iker CHAVARRIA SEVA (Marathon Crevillent) 1:17:22

Júnior
MAS: 1. Abderrahim HANZAZE (Like Sport Lurbel) 1:07:18; 2. Elías ABAD ROCAMORA (Grupo Oriolano de Montañismo) 1:12:51; 3. Pablo SANCHEZ (Marathon Crevillent) 1:14:05
FEM: 1. Ana MURILLO RIPOLLES (Cor i Muntanya Puçol) 1:31:21; 2. Gemma HERRERO VALLS (Corremon) 1:34:36; 3. Noelia RUBIO-QUINTANILLA PUIG (Aper Alcoi) 1:39:17

Classificació: 20190210_FEMECV_LligaValenciana3de4_Rotova

Font: mychip

Foto: Juan Reig Peiró

4 febrer 2019

Lliga Castelló Nord 2019

Publicat el cartell de l’onzena edició del circuit Lliga Castelló Nord.

correrxmuntanya

3 febrer 2019

Llombai organitza la setena Alèdua Trail

foto_LastRaceStudio.jpg

Jose Luís Del Campo i Ana Benito han sigut els guanyadors de l’Alèdua Trail de Llombai. Al circuit curt guanyen Alina Teodora (foto) i Juanjo López, segona victòria en dues setmanes.

23K
MAS: 1. Jose Luis DEL CAMPO GIJON (CE La Porte Fresca) 1:49:12; 2. Daniel GIMENEZ CURSA () 1:51:29; 3. Jose BELTRAN ROVIRA (Gomez Madrid Kangurs) 1:53:11
FEM: 1. Ana BENITO MUÑOZ (Atl. Tortuga Algemesí) 2:17:29; 2. Reyes MORENO BARBERA () 2:25:41; 3. Elia FAU (CD Diànium) 2:35:36

Classificació (.pdf): 20190203_AleduaTrail_Llombai_23K

11K
MAS: 1. Juanjo LOPEZ VILLANUEVA (Redolat Team) 0:46:55; 2. Salvador MARTORELL CUCO (CC La Rabosa Muntanya) 0:48:10; 3. Ximo MARTINEZ BELDA () 0:49:12
FEM: 1. Alina TEODORA GABOR (CE La Porte Fresca) 0:58:31; 2. Mila PONS CALAHORRA (Atl. Els Coixos de Carlet) 1:05:24; 3. Maria Elizabeth GARZON MORAN (Xtremers) 1:06:14

Classificació (.pdf): 20190203_AleduaTrail_Llombai_11K

Font: cronorunner.com

Foto: Last Race Studio

3 febrer 2019

S’ha disputat el Maratón Espadán

correrxmuntanya

Sebas Sánchez i María Obrero han guanyat la 21a edició del Maratón Espadán, enguany amb una participació molt reduïda. Al circuit de mitja marató Lola Peñarrocha ha entrat al top10 absolut, on dos dels germans Palomera han ocupat la primera i la tercera plaça. La prova va ser triada per la FACV per lliurar els títols autonòmics de trailrunning.

Resultats:

21é Maratón Espadán
MAS: 1. Sebastián SANCHEZ SAEZ (Marathon Crevillent) 4:04:22; 2. Jonathan BENITO MARTOS (Som Passatge) 4:05:35; 3. Jose BIGORRA SORIANO (CD Metaesport) 4:12:42
FEM: 1. Maria OBRERO CATALAN (CM Vistabella) 4:56:56; 2. Silvia PIERA MARTINEZ (Cor i Muntanya Puçol) 5:02:52; 3. Àngels CENTELLES CARDONA (Arch Max) 5:06:19

Classificació: triatlocv.org

4a Media Maratón Espadán
MAS: 1. David PALOMERA SVENSSON (Atl. Saltamontes) 2:00:07; 2. Iván SAIZ GARCIA (Ekuon El Conchel ST) 2:01:00; 3. Gabriel PALOMERA SVENSSON (Atl. Saltamontes) 2:05:18
FEM: 1. Lola PEÑARROCHA ALOS (Atl. Running Castellón) 2:14:22; 2. Vanesa PASCUAL IGUAL (GAMTE) 2:40:58; 3. Banesa SALGUERO ESPEJO () 2:42:39

Classificació: triatlocv.org

2n 12K Espadán
MAS: 1. Ricardo MARQUEZ MONZO (Mur i Castell Tuga) 0:52:40; 2. Antonio TORRALBO MARTINEZ (CE Pobla) 0:54:43; 3. Pablo RARO AZNAR (La Ratica Corredorica) 0:55:11
FEM: 1. Amparo SILVESTRE MARTI () 1:03:22; 2. Amparo SOLIS BALLESTER () 1:12:54; 3. Gema BENITO GRANDE (CE Pobla) 1:13:00

Classificació: triatlocv.org

Font: triatlocv.org