Resultats

17 novembre 2019 a Caudiel
CONTRABANDISTAS TRAIL CAUDIEL

17 novembre 2019 a Ibi
PUJADA AL REFUGI DELS ESBARZERETS

17 novembre 2019 a Vinaròs
CURSA ERMITA “VOL DEL PUIG”

16 novembre 2019 a Finestrat
COSTA BLANCA TRAILS

16 novembre 2019 a Eslida
MARATÓ DELS DEMENTS

16 novembre 2019 a Barracas
CARRERA POR MONTAÑA DE BARRACAS

17 novembre 2019 a Navarrés
TRAIL NAVARRES LOS CHORRADORES

3 novembre 2019 a Xaló
BÈRNIA MOSCATELL TRAIL

2 novembre 2019 a Cinctorres
DINOMANIA TRAIL

2 novembre 2019 a Montanejos
TRAIL MONTANEJOS

2 novembre 2019 a El Genovés
TRAIL NOCTURN CAMINS DE CABRES

2 novembre 2019 a Jalance
TRAIL DE JALANCE

2 novembre 2019 a Sant Joan de Moró
MARATÓ DELS MASOS

1 novembre 2019 a Cinctorres
PUJADA VERTICAL DINOMANIA TRAIL

27 octubre 2019 a Bunyol
TRAIL DE BUÑOL

27 octubre 2019 a Simat de la Valldigna
SPRINT VERTICAL MASSÍS DEL TORO

27 octubre 2019 a Bocairent
TRAIL BOCAIRENT

27 octubre 2019 a Càlig
TRAIL RUNNING CÀLIG

27 octubre 2091 a Serra
TRAIL CASTELL DE SERRA

27 octubre 2019 a Sogorb
TRAIL RASCAÑA SEGORBE [cancelat]

26 octubre 2019 a Benlloc
TRAIL DE BENLLOC

20 octubre 2019 a Viver
TRAIL MOLINOS DE VIVER


20/10/2019 4t TRAIL MOLINOS DE VIVER

25K / 850+
MAS: 1. Iván GIMENEZ MOLINA () 2:04:53; 2. Samuel PALOMERA SVENSSON (Atl. Saltamontes) 2:07:27; 3. Antonio CAROT GARCIA (Atl. Altura) 2:10:33
FEM: 1. Amparo ESCRICH GARCIA (Atl. Saltamontes) 2:38:58; 2. Silvia LUIS ESTEVEZ () 2:46:22; 3. Belen PEREZ NAVARRO (GAMTE ) 2:46:23
total: 78

13K / 350+
MAS: 1. Francesc CABRERO BOLOS (Tripuzol) 1:03:28; 2. Sergio MARTINEZ MARTINAVARRO (Alvaro Team) 1:04:09; 3. Jose GARCIA VILLENA (Mur i Castell Tuga) 1:06:15
FEM: 1. Amparo GARCIA MORILLAS (Team Runner Petit Comité) 1:17:35; 2 Esther BOTICA MORCILLO (GE Coratge Missions) 1:20:47; 3. Mar NAVARRO (Trail Morvedre) 1:21:52
total: 212

Classificacions: 2019_Viver_TrailMolinosdeViver


20/10/2019 8a TRENCAMOLES DE XERT

MAS: 1. Albert FERRER CAMAÑES (Maestrazgo-Portell Turisme) 1:29:17; 2. Martín BACAS NAAYEN (CM GR33) 1:32:04; 3. Andrés PASCUAL IBAÑEZ (Triatló Davima) 1:33:16
FEM: 1. Àngels CENTELLES CARDONA (Matxacuca) 1:57:07; 2. Anna FERRERES MESEGUER (AM El Turmell) 2:02:13; 3. Pilar TOVAR ALCAZAR (CE Vinarós) 2:09:48
total: 265

Classificació: 2019_Trencamoles_Xert


20/10/2019 12a SUBIDA AL PICO DE CHELVA

Long Trail
MAS: 1. Salvador GARCIA PARRA () 2:08:44; 2. Daniel MARTINEZ GARCIA (Orero Paterna Runners) 2:28:58; 3. Miguel Angel PEÑALVER DE AQUINO (BXM Bétera) 2:29:56
FEM: 1. Claudia GUILLEM LUZ (Run Mountain) 3:31:20; 2. Veronica JIMENEZ SUAREZ (Patraix Runners) 3:35:48; 3. Inma ALEGRE CORTES (Atl. Villar) 3:46:08
total: 177

Trail 16K
MAS: 1. Juanjo LOPEZ VILLANUEVA (Redolat Team) 1:21:05; 2. Javier GAGO SEGUI (Trail Villar Caja Rural) 1:21:29; 3. Cesar CABRERO REYES (Tragaleguas.org) 1:24:39
FEM: 1. Gemma ESTRUCH GARCIA (Runners de l’Horta) 1:53:01; 2. Sara VAZQUEZ CALERO (Resistentia T3) 1:54:55; 3. Maria LOPEZ CALOMARDE (Atl. Villar) 1:55:17
total: 170

Sprint Trail
MAS: 1. Diego BOLUDA GARCIA () 0:45:53; 2. Victor GALVEZ SALVADOR (Trail Villar Caja Rural) 0:51:20; 3. Miguel Angel MARTINEZ PIERA (Tragaleguas.org) 0:56:55
FEM: 1. Elena MARTINEZ COSTA (Team Casinos La Pelailla) 1:09:21; 2. Ariadna CHISVERT SOTO (Tuvalum Poblats Marítims) 1:10:39; 3. Laura COLLADO RAMIREZ () 1:13:33
total: 89

Classificacions: toprun.es


20/10/2019 5é TRAIL DE SELLENT

21K
MAS: 1. Luis APARICIO MANZANARES (Team Lam) 1:33:50; 2. Xavi TOMAS (Trail Serra Vernissa) 1:42:22; 3. Pere IVARS ARLANDIS (Entrena Benissa) 1:42:52
FEM: 1. Ana Maria ALCARAZ MARTINEZ (Matamon Trail) 2:13:23; 2. Nati ALCOVER GRAU (The Kenyan Urban Way) 2:15:15; 3. Laia RUBIO SALOM () 2:18:31
total: 68

Sprint 13K
MAS: 1. Victor MARTINEZ RICHART () 0:56:44; 2. David GARCIA MASCARELL (David Garcia Team) 0:57:33; 3. Fernando MARTINEZ GAYA (La Vespa de Novetlé) 0:58:51
FEM: 1. Oreto MARTINEZ CABALLERO (Alejandro Sanz-Rickysporteam) 1:14:10; 2. Ana SIMEON PONTES (Atl. Silla) 1:16:08; 3. Raquel PEREZ JORDA (Triatló Sueca) 1:17:45
total: 116

Classificacions: toprun.es


13/10/2019 a Alcossebre 8a PUJÀ A SANTA LLÚCIA [info]

23K / 1200+
MAS: 1. Ricardo CHERTA BALLESTER (Lurbel Team) 2:04:37; 2. Guillermo ALBERT LIZANDRA (Lurbel Team) 2:04:37; 3. Edgar PEREZ BOJADOS (Atl. Urban Running) 2:10:31
FEM: 1. Ana LUIS VICENT (CM La Pedrera) 2:53:47; 2. Sandra LAFUENTE SANZ () 3:01:53; 3. Lola ALCON GARGALLO (Maestrazgo-Portell) 3:08:27
total: 116
11K / 500+
MAS: 1. Agustín RIBERA QUEROL (Atl. Baix Maestrat) 0:54:46; 2. Jose Fernando PEREZ GARCIA () 1:03:54; 3. Carlos GOMEZ GONZALEZ (Polssegueros Trail) 1:06:24
FEM: 1. Alba VALLADARES RAMIREZ (La Pedriza de Manzanares) 1:02:51; 2. Trini GRANELL LAFITA () 1:18:03; 3. Maria SANZ TAUS () 1:21:21
total: 83

Classificació: hj-crono.es


13 octubre 2019 a Suera 6a VOLTA A LA CAMPANA 23 km i 1300 m+ / 11.2 km i 480 m+ [resultats]

9 octubre 2019 a Gilet 9a VOLTA AL TERME DE GILET 21 km / 11 km [resultats]

9 octubre 2019 a Bellús 6é TRAIL DE BELLÚS 25 km / 13 km [info] [cancelada]

6 octubre 2019 a Cofrents 3r TRAIL CASTILLO DE COFRENTES 19.6K [info] [resultats]

6 octubre 2019 a Monòver 14a CURSA PER MUNTANYA SERRA DEL COTO 22.7 km i 1180 m+ / 8:00 h [resultats]

6 octubre 2019 a Beneixama 9é SOLANA TRAIL BENEIXAMA 27 km / 16 km [resultats]

6 octubre 2019 a Tous 4t TRAIL TOUS 14 km / 21 km [info] [resultats]

6 octubre 2019 a Riba-roja de Túria 7é RIBA-ROJA TRAILS 10K i 21K [info] [resultats]

6 octubre 2019 a Vilafamés TRAIL 3 CIMS VILAFAMES 30 km i 1600 m+ / 14 km i 570 m+ [info]

6 octubre 2019 a Yátova 3r YÁTOVA TRAIL 24 Km / 12 Km 9:00 h [info]

6 octubre 2019 a Torrexiva 4t MARATON ALTO MIJARES 42 km / 18.5 km / 8:00 h [cancelada]

5 octubre 2019 a Forna 11a BOTAMARGES 64 km i 3200 m+ 6:00 h [resultats]

4 octubre 2019 a Castielfabib ULTRA TRAIL EL RINCON [info] [resultats]

29 setembre 2019 a Alcoi 20a PUJADA AL MONTCABRER 20 km i 1000 m+ / 10 km [resultats]

29 setembre 2019 a Estivella 19a MARXA SOLIDÀRIA DE MUNTANYA AL GARBÍ 15.75 km [info] [resultats]

29 setembre 2019 a Faura 4t TRAIL LA VALL DE SEGO 16.5 km [info] [resultats]

29 setembre 2019 a Xella 4t TRAIL SALTO DE CHELLA [info] [resultats]

29 setembre 2019 a Elda 10a CARRERA DE RABOSA 32 km i 1799 m+ / 14 km i 688 m+ [info] [resultats]

29 setembre 2019 a Senyera SPRINT TRAIL SENYERA [info] [resultats]

29 setembre 2019 a Olocau 7a CURSA MUNTANYA OLOCAU 32 km / 12 km / 6 km [info] [resultats]

28 setembre 2019 a La Vall d’Uixó 6a CARRERA NOCTURNA DE MONTAÑA DE LA VALL D’UIXÓ A LA FONT DE GARRUT 11 km [info] [resultats]

28 setembre 2019 a Xiva 2a CRONO NOCTURNA BARRANCO DE LAS CAÑADILLAS [info] [resultats]

22 setembre 2019 a Vilafranca 12a MARXA A PEU ENTREPARETS 25Km i 850m+ [resultats]

22 setembre 2019 a Tibi 4t TRAIL VOLTA AL PANTANO DE TIBI 26 km i 1100 m+ / 17 km i 660 m+ [resultats]

22 setembre 2019 a Higueruelas TRAIL HIGUERUELAS 14.3 km i 570 m+ [info] [resultats]

22 setembre 2019 a Barx 2n TRAIL BARX 21 km / 11 km [info] [resultats]

22 setembre a La Vall d’Alcalà 2n TRAIL DE LA JOVADA 13K i 25K [info] [resultats]

22 setembre 2019 a Algar de Palància 1r TRAIL 16K TERRITORI TROTALGAR 16K/600+ [info] [resultats]

21 setembre 2019 a L’Alcora 14a MITJA MARATÓ DE MUNTANYA DE L’ALCORA 20 km i 800 m+ / 13 km i 450 m+ / 8:00 h [resultats]

15 setembre 2019 a Alacant 8é CROSS LAGOS DE RABASA 10 km [info] [resultats]

14 setembre 2019 a Llucena ULTRAFERRADURA 65 Km / 33 Km / 16 Km [info] [resultats]

14 setembre 2019 a Alpuente 2n KM VERTICAL ALDEA DE LA HORTICHUELA [info] [resultats]

8 setembre 2019 a Figueroles 15a CURSA IBÈRICA 17 Km i 800 m+ [info] [resultats]

8 setembre 2019 a Montán 4t TRAIL MONTÁN-SIERRA ESPINA 8:00 h 22.3 km / 11.3 km [info] [resultats]

8 setembre 2019 a Ràfol de Salem 3r TRAIL DEL BENICADELL 8:00 h 39 km / 26 km / 14 km [info] [resultats]

8 setembre 2019 a Argelita CANALETA TRAIL 17Km i 1028m+ [resultats]

Trail ADT 24/02/2019 Albalat dels Tarongers

21K
MAS: 1. Raúl INGLES BALAGUER () 1:45:00; 2. Javier PERIS LLUESMA (Trail Morvedre) 1:45:12; 3. Alejandro SAMPER () 1:47:27
FEM: 1. Beatríz SANCHEZ MARIN () 2:22:04; 2. Inés PUCHAU PERIS (CD Never Stop Running) 2:28:19; 3. Ana MIRANDA AMARIS () 2:31:36

Classificació: 20190224_TrailADT_AlbalatdelsTarongers_21K

11K
MAS: 1. Jose Carlos DIAZ () 0:54:49; 2. Sisco GARRIDO () 0:57:19; 3. Pau FERNANDEZ CLIMENT (TriLaVall) 0:57:48
FEM: 1. Silvia PIERA MARTINEZ (Cor i Muntanya Puçol) 1:10:49; 2. Amparo GARCIA MORILLAS () 1:11:13; 3. Laura MURIANA DEL RINCON (Trail Morvedre) 1:20:20

Classificació: 20190224_TrailADT_AlbalatdelsTarongers_11K

Font: sportsmaniacs


Moixent Trail 24/02/2019 Moixent

Trail
MAS: 1. Simón RAMA CANICOBA (Mur i Castell Tuga) 1:58:10; 2. Luis APARICIO MANZANARES (HCB Entrenamiento Personal) 1:59:46; 3. Luis RICO POVEDA (Trail Carajillo) 2:01:14
FEM: 1. Elizabeth RIOS PEREDO (Burjarunners) 2:31:20; 2. Cristina GARCIA NAVALON (Trail Moixent) 2:32:35; 3. Lucia CARRERES TORTOSA () 2:39:57

Classificació: 20190224_TrailMoixent_Trail

Sprint
MAS: 1. Roberto MARTINEZ GARCIA (Trail Serra Vernissa) 1:01:59; 2. Julio MORENO SANCHEZ (Trail Moixent) 1:03:18; 3. Asier SANCHIS BLASCO (Camallarga-Vallada) 1:05:55
FEM: 1. Maria FUENTES OLCINA () 1:10:56; 2. Mariajose ESPADA LEAL (CT Huracán Cultbikes) 1:14:37; 3. Ana BAS CALATAYUD (Trail Moixent) 1:16:20

Classificació: 20190224_TrailMoixent_Trail_Sprint

Font: sportsmaniacs


Blasca Trail 24/02/2019 Banyeres de Mariola

MAS: 1. Antonio PEREZ VERDU (CEM Les Llebres de Muro) 2:10:44; 2. Artald MARTIN LARREY (Lafoioacom – Onil) 2:10:56; 3. Benito RUIZ FERRE (Atl. Castalla) 2:12:16
FEM: 1. Nuria ORTA REIG (Soca-Run) 2:40:34; 2. Mari TAMARIT (Aper Alcoi) 2:43:23; 3. Leticia MIRALLES CACHO (Aper Alcoi) 2:58:18

Classificació: 20190224_BlascaTrail_BanyeresdeMariola_

MAS: 1. Carlos VIDAL GOMIS (CD Metaesport) 0:40:45; 2. Joaquin MARTI CALABUIG (Trivici Team) 0:40:53; 3. Edgar GUEROLA ESCARPA (Atl. Ontinyent) 0:42:14
FEM: 1. Irene RIBES RUIZ (CEE Trail Club) 0:55:43; 2. Elia MOYA (Soca-Run) 0:58:10; 3. Laura DOMENECH COMPANY () 0:58:25

Classificació: 20190224_BlascaTrail_BanyeresdeMariola_2

Font: sportmaniacs


Escarchón Trail 24/02/2019 Ademús

MAS: 1. Sumnifredo BARROSO () 2:14:17; 2. Eduardo CANO (Grupo Alpino Javalambre) 2:18:51; 3. Bruno DELTORO SABATER (Trail Villar Caja Rural) 2:18:53
FEM: 1. Ana Cristina ARGOTE MEDRANO () 2:49:26; 2. Nieves CARRASCOSA HIDALGO (Atl. Correores Buñol) 2:57:19; 3. Jessica ESCABIAS PASTOR (Alpino El Rincón) 3:31:57

Classificació:

11K
MAS: 1. Hicham BOUHARBA (Alpino El Rincón) 0:54:05; 2. Cristian MURCIA LOPEZ (Atl. Utiel) 0:56:06; 3. Oscar MARTIN RUCIO (Alpino Javalambre) 0:56:57
FEM: 1. Esther BOTICA (Coratge Missions) 1:09:40; 2. Ascensión BERGUES SANAGUSTIN (Teruel Parque) 1:15:46; 3. Auxi TAPIA LOPEZ () 1:19:03

Font: toprun


Carrera por montaña Ciutat de La Vall d’Uixó (Lliga Valenciana FEMECV: 4a prova) 25K 17/02/2019 La Vall d’Uixó

MAS: 1. Mario BONAVISTA DOMINGO (Mur i Castell Tuga) 1:59:35; 2. Jose Esteban MARTINEZ TECLES (Marathon Crevillent) 2:04:12; 3. Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN (Like Sport Lurbel) 2:04:13
FEM: 1. Sonia MUNDINA GIL (CEM GR33) 2:33:05; 2. Liudmila SAPRONENKOVA (Marathon Crevillent) 2:36:30; 3. Natalia GURCHENKOVA (Marathon Crevillent) 2:36:48

Classificació: mychip


Carrera por montaña Ciutat de La Vall d’Uixó 11K 17/02/2019 La Vall d’Uixó

MAS: 1. Pau FERNANDEZ CLIMENT (TriLaVall) 0:54:35; 2. Cristian TRIBALDOS VALLS (BCS Trail d’Uixó) 0:57:46; 3. Luis RODRIGUEZ RODRIGUEZ (BCS Trail d’Uixó) 0:58:44
FEM: 1. Inés TIRADO AGOST (Mur i Castell Tuga) 1:09:04; 2. Sonia CASANOVA MORENO (Orpesa Corre) 1:14:15; 3. Minerva GARCIA PEÑARROJA (Team Arumani Trail) 1:15:19

Classificació: mychip


Trail Les Useres

Classificació 20K: 20190217_TrailLesUseres1
Classificació 12K: 20190217_TrailLesUseres2


Gegant de Pedra 17/02/2019 Ondara

MAS: 1. Fran DE LA CRUZ JORDA (Entrena Benissa) 2:03:09; 2. Juanma CASTILLO CERVERA (GEG Grup Espeleològic Gata) 2:03:52; 3. Llorenç MONTSERRAT BORDES (Entrena Benissa) 2:04:23
FEM: 1. Victoria BALLENILLA MARCO () 2:33:17; 2. Miryam TALENS BELEN (Marathon Crevillent) 2:36:05; 3. Àngela PIZARRO UREÑA (CC Xeraco) 2:37:34

Classificació: mychip


Trail de Anna 17/02/2019 Anna

201902_TrailAnna


Trail Senders Vall del Vernissa (Lliga Valenciana FEMECV: 3a prova) 10/02/2019 Ròtova 18K/950+ i 12K/650+

Absoluta
MAS: 1. Mario BONAVISTA DOMINGO (Mur i Castell Tuga) 1:33:20; 2. Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN (Like Sport Lurbel) 1:34:41; 3. Jose Esteban MARTINEZ TECLES (Marathon Crevillent) 1:34:52
FEM: 1. Sonia MUNDINA GIL (CM GR33) 1:56:03; 2. Ana TAUSTE GALERA (Like Sport Lurbel) 1:56:11; 3. Patry BARREDA BORT (Like Sport Lurbel) 1:57:48

Cadet
MAS: 1. Javier ABAD ROCAMORA (Marathon Crevillent) 1:13:03; 2. Martín AGUADO SENDRA (Atl. València Sports) 1:13:26; 3. Iker CHAVARRIA SEVA (Marathon Crevillent) 1:17:22

Júnior
MAS: 1. Abderrahim HANZAZE (Like Sport Lurbel) 1:07:18; 2. Elías ABAD ROCAMORA (Grupo Oriolano de Montañismo) 1:12:51; 3. Pablo SANCHEZ (Marathon Crevillent) 1:14:05
FEM: 1. Ana MURILLO RIPOLLES (Cor i Muntanya Puçol) 1:31:21; 2. Gemma HERRERO VALLS (Corremon) 1:34:36; 3. Noelia RUBIO-QUINTANILLA PUIG (Aper Alcoi) 1:39:17

Classificació: 20190210_FEMECV_LligaValenciana3de4_Rotova

Font: mychip


19 Marxa a peu Cabanes 02/02/19 Cabanes 23K

MAS: 1. Cristóbal ADELL ALBALAT (CM Vistabella) 1:44:03; 2. Edgar PEREZ BOJADOS (Running Cabanes) 1:46:44; 3. Daniel COLOM MASIP (Grup Entrenament David) 1:47:25
FEM: 1. Sonia ESCURIOLA REULA (Grup Entrenament David) 2:18:59; 2. Soraya JULIAN GUAL (Grup Entrenament David) 2:30:11; 3. Manoli DAPIA FERNANDEZ (Amics del Clot) 2:32:09

Classificació (.pdf): 20190202_MarxaCabanes_23K


Trail L’Aventaor 03/02/2019 Genovés 17K/700+ i 12K/400+

MAS: 1. Tomeu CALABUIG TOMAS () 1:20:36; 2. Juanra ORTIZ UBEDA (Más Rendimiento) 1:22:13; 3. Juanjo MORENO PELEGERO () 1:22:57
FEM: 1. Cristina GARCIA NAVALON (Trail Moixent) 1:38:56; 2. Deseta ABRIL SANCHO (Atl. Genovés) 1:47:38; 3. Marta SANCHEZ SANZ () 1:49:47

Classificació (.xls): 20190203_TrailElAventaor_Genoves


Mitja Marató Ocaive 03/02/2019 Pedreguer 21K/1150+ i 13K/550+

Mitja Marató
MAS: 1. Fran DE LA CRUZ JORDA (Entrena Benissa) 1:53:57; 2. Juanan MAS LEYDA (GEG Gata) 1:55:03; 3. Joel MONTIEL SAVAL (León Dormido) 1:55:14
FEM: 1. Victoria BALLENILLA MARCO () 2:24:19; 2. Àngela PIZARRO UREÑA (CC Xeraco) 2:31:18; 3. Antonia VALERO SIGNES (GEG Gata) 2:33:16

Classificació (.xls): 20190203_OcaiveMitjaMarato

Speed Trail 13K
MAS: 1. Jonatan VARO PEREZ () 1:09:35; 2. Antonio Luis GALLEGO CABALLERO (Atl. Benidorm) 1:09:45; 3. Alvan SALVA ESTRUGO (Mountain Llebeig Xàbia) 1:09:58
FEM: 1. Raquel BERTOMEU VIVES (Ginestar Atl. Benissa) 1:28:20; 2. Angela GADEA CATALA (Atl. Bèrnia) 1:29:18; 3. Mari Tere MONTES GARCIA (Superatesport.com) 1:30:24

Classificació (.pdf): 20190203_OcaiveSpeedTrail13K

Font: mychip


Trail Benissoda 03/02/2019 Benissoda 15K/570+

MAS: 1. Edgar GUEROLA ESCARPA (Atl. Ontinyent) 1:02:52; 2. Antonio PEREZ VERDU (CEM Les Llebres de Muro) 1:03:20; 3. Jose Enrique FERRERO LOPEZ (Planificayevoluciona) 1:03:33
FEM: 1. Marta CARBO SEGRELLES (Atl. Montaverner) 1:15:25; 2. Cristina DE LA TORRE PAREDES (KM3 Xàtiva) 1:22:08; 3. Noelia VICEDO PEREA (Aper Alcoi) 1:24:22

Classificació (.xls): 20190203_TrailBenissoda

Font: mychip


7a Alèdua Trail 03/02/2019 Llombai 23K/900+ i 12K/300+

23K
MAS: 1. Jose Luis DEL CAMPO GIJON (CE La Porte Fresca) 1:49:12; 2. Daniel GIMENEZ CURSA () 1:51:29; 3. Jose BELTRAN ROVIRA (Gomez Madrid Kangurs) 1:53:11
FEM: 1. Ana BENITO MUÑOZ (Atl. Tortuga Algemesí) 2:17:29; 2. Reyes MORENO BARBERA () 2:25:41; 3. Elia FAU (CD Diànium) 2:35:36

Classificació (.pdf): 20190203_AleduaTrail_Llombai_23K

11K
MAS: 1. Juanjo LOPEZ VILLANUEVA (Redolat Team) 0:46:55; 2. Salvador MARTORELL CUCO (CC La Rabosa Muntanya) 0:48:10; 3. Ximo MARTINEZ BELDA () 0:49:12
FEM: 1. Alina TEODORA GABOR (CE La Porte Fresca) 0:58:31; 2. Mila PONS CALAHORRA (Atl. Els Coixos de Carlet) 1:05:24; 3. Maria Elizabeth GARZON MORAN (Xtremers) 1:06:14

Classificació (.pdf): 20190203_AleduaTrail_Llombai_11K

Font: cronorunner.com


Maratón Espadán 03/02/2019, Sogorb

21é Maratón Espadán
MAS: 1. Sebastián SANCHEZ SAEZ (Marathon Crevillent) 4:04:22; 2. Jonathan BENITO MARTOS (Som Passatge) 4:05:35; 3. Jose BIGORRA SORIANO (CD Metaesport) 4:12:42
FEM: 1. Maria OBRERO CATALAN (CM Vistabella) 4:56:56; 2. Silvia PIERA MARTINEZ (Cor i Muntanya Puçol) 5:02:52; 3. Àngels CENTELLES CARDONA (Arch Max) 5:06:19

Classificació: triatlocv.org

4a Media Maratón Espadán
MAS: 1. David PALOMERA SVENSSON (Atl. Saltamontes) 2:00:07; 2. Iván SAIZ GARCIA (Ekuon El Conchel ST) 2:01:00; 3. Gabriel PALOMERA SVENSSON (Atl. Saltamontes) 2:05:18
FEM: 1. Lola PEÑARROCHA ALOS (Atl. Running Castellón) 2:14:22; 2. Vanesa PASCUAL IGUAL (GAMTE) 2:40:58; 3. Banesa SALGUERO ESPEJO () 2:42:39

Classificació: triatlocv.org

2n 12K Espadán
MAS: 1. Ricardo MARQUEZ MONZO (Mur i Castell Tuga) 0:52:40; 2. Antonio TORRALBO MARTINEZ (CE Pobla) 0:54:43; 3. Pablo RARO AZNAR (La Ratica Corredorica) 0:55:11
FEM: 1. Amparo SILVESTRE MARTI () 1:03:22; 2. Amparo SOLIS BALLESTER () 1:12:54; 3. Gema BENITO GRANDE (CE Pobla) 1:13:00

Classificació: triatlocv.org

Font: triatlocv.org


Marxa de Sant Sebastià (Lliga Valenciana FEMECV: 2a prova) 27/01/2019, La Vilavella

Absoluta
MAS: 1. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell Tuga) 1:59:10; 2. Mario BONAVISTA DOMINGO (Mur i Castell Tuga) 1:59:25; 3. Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN (Like Sport Lurbel) 2:01:19
FEM: 1. Sonia MUNDINA GIL (CEM GR33) 2:32:23; 2. Ana TAUSTE GALERA (Like Sport Lurbel) 2:34:41; 3. Diana MARTORELL CANOS (Mur i Castell Tuga) 2:34:48

Classificació (.pdf): 20190127_femecv_lligavalenciana2de4_lavilavella_absoluta

Júnior
MAS: 1. Abderrahim HANZAZE (Like Sport Lurbel) 0:46:50; 2. Jordi MONFERRER MARIN (CM At-Zenet) 0:50:47; 3. Jesús MARTINEZ DELICADO (CXM València) 0:53:20
FEM: 1. Ana MURILLO RIPOLLES (Cor i Muntanya Puçol) 1:06:34; 2. Laia MATEU ESCRIG (CIM Penyagolosa Xodos) 1:08:34; 3. Gemma HERRERO VALLS (Corremon) 1:08:38

Classificació (.pdf): 20190127_femecv_lligavalenciana2de4_lavilavella_junior

Cadet
MAS: 1. Martín AGUADO SENDRA (Atl. Valencia Esports) 0:52:52; 2. Aitor GIL OJEDA (Triatló Vila-Real) 0:54:04; 3. Adán PEDRO FERRANDIS (A 4 Pelat La Vilavella) 0:55:17
FEM: 1. Sira SALVADOR ESCRIG (CM Vistabella) 1:19:43; 2. Anna MOLINER CAÑADAS (CM Vistabella) 1:32:31

Classificació (.pdf): 20190127_femecv_lligavalenciana2de4_lavilavella_cadet

Font: mychip

Open
MAS: 1. Carlos AGUILELLA PALLARES (Maestrazgo Portell Turisme) 2:08:24; 2. Vicente CALVO MARTINEZ (GR33) 2:11:56; 3. David PALOMERA SVENSSON (Atl. Saltamontes) 2:14:28
FEM: 1. Beatríz SANCHEZ MARIN () 2:59:45; 2. Zenaida FERNANDEZ COLLADO (BCS Trail d’Uixó) 3:00:46; 3. Laura RUBIO MENCHER (BCS Trail d’Uixó) 3:02:02

Classificació (.pdf): 20190127_marxasantsebastia_lavilavella_open

Font: tdpevents


Alicante Trail 27/01/2019 Aigües

MAS: 1. Joaquín TORRES MENDOZA () 1:10:34; 2. Angel LOPEZ AMOR () 1:11:36; 3. Alejandro LOPEZ VALENCIANO (CDT Resistentia T3) 1:12:35
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO () 1:22:51; 2. Maria CARRILLO MARTINEZ (Els Caragols) 1:27:10; 3. Maria LOPEZ MARTINEZ (CD Triarios) 1:27:18

Classificació (.pdf): 27012019_alicantetrail_aigües

Foto: 15Cumbres


Carrera x Muntanya Perenxisa 27/01/2019, Torrent

21K
MAS: 1. Wilman Paul JIMENEZ QUIZHPE (Som Moratalla) 2:04:05; 2. Daniel ALONSO SAYAR (CAR Marisqueiro) 2:04:16; 3. David SANCHEZ GONZALEZ (Mas Block) 2:07:40
FEM: 1. Maria Jesús ALGARRA ALGARRA (Atl. Cuenca Dolomía) 2:27:36; 2. Úrsula HERNANDEZ PARDO (Trailer Requena) 2:35:55; 3. Alicia CHAVELI PERIS (S.A.M.) 2:37:52

Classificació: toprun

12K
MAS: 1. Francisco SANTAMARIA BARBERAN (Redolat Team) 0:54:47; 2. Víctor VALLDECABRES TORRES (CD Enesport) 0:55:03; 3. Alfonso DE LA TORRE SAEZ (CD Metaesport) 0:57:18
FEM: 1. Ana Belén CHILLERON ESTIVALIS (Box Elite) 1:14:43; 2. Vanesa CENTELLESE RODENAS (Orero Paterna Runners) 1:19:23; 3. Kris MIQUEL SATORRE (Green Power Sports Team) 1:23:20

Classificació: toprun


Trail Castell d’Aixa 27/01/2019 Llíber

MAS: 1. Pedro MARTINEZ GONZALEZ (Esports Colau Trail) 2:21:46; 2. Fran DE LA CRUZ JORDA (Entrena Benissa) 2:23:05; 3. Llorenç MONTSERRAT BORDES (Entrena Benissa) 2:24:19
FEM: 1. Miryam TALENS BELEN (Marathon Crevillent) 2:57:23; 2. Àngela PIZARRO UREÑA (CC Xeraco) 2:59:53; 3. Antonia SIGNES VALERO (GE Gata) 3:06:24

Classificació (.xls): 20190127_cursacastelldaixa_lliber_24k

MAS: 1. Antoni GUARDIOLA PEREZ () 1:21:12; 2. Jose Enrique NAVARRO PEDRO (Entrena Benissa) 1:21:27; 3. Jonatan VARO PEREZ () 1:22:51
FEM: 1. Aïda PEREZ MONCHO (Atl. Baleària Diànium) 1:38:20; 2. Angela GADEA CATALA (Atl. Bèrnia) 1:52:10; 3. Rosa María PEREZ RIPOLL () 2:00:51

Classificació (.pdf): 20190127_cursacastelldaixa_lliber_15k


Volta Muntanya Llaurí 26/01/2019, Llaurí

MAS: 1. Jonathan BENITO MARTOS (Som Passatge) 1:49:24; 2. Óscar SOTO MORENO (HBC Entrenamiento Personal) 1:54:10; 3. Lorenzo GIL GALIANO (Trivici Team) 1:54:21
FEM: 1. Cristina GARCIA NAVALON (Trail Moixent) 2:21:29; 2. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 2:29:44; 3. Verena LEVY CACERES (CD Misjueves) 2:37:20

Classificació: 20190126_voltamuntanyallauri_tralla

MAS: 1. Juan Jose LOPEZ VILLANUEVA (Redolat Team) 1:11:50; 2. Jose Ignacio TAPIAS MUNERA (Green Power Sports Team) 1:13:23; 3. Toni PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 1:14:25
FEM: 1. Irene PALOMARES CORDOBA (Green Power Sports Team) 1:30:02; 2. Verónica Elizabeth QUIGUANGO NAVARRETE () 1:32:26; 3. Brenda MARIN SEGOVIA (Hispanos Team) 1:33:59

Classificació: 20190126_voltamuntanyallauri_sprint


10é Trail 3 pics Les Rodanes 20/01/2019 Vilamarxant

MAS: 1. Unai MAZORRIAGA AYALA (CE Pobla) 0:34:09; 2. Raúl IBAÑEZ ZARZO (Atl. Vilamarxant) 0:34:46; 3. Julio ZARZO ESCRICH (Atl. Vilamarxant) 0:35:21
FEM: 1. Mónica Alexandra PILCO INGA (The Kenyan Urban Way) 0:40:00; 2. Maribel GARCIA CUBAS () 0:42:39; 3. Any ARGESANU () 0:43:35

MAS: 1. Jesús QUILES GUAITA (Atl. Marjana Chiva) 1:02:24; 2. Juan Jose LOPEZ VILLANUEVA (Redolat Team) 1:02:38; 3. David MORCILLO GARCIA (UPV) 1:03:57
FEM: 1. Verónica Elizabeth QUIGUANGO NAVARRETE () 1:17:11; 2. Cristina DE LA TORRE PAREDES (UPV) 1:22:47; 3. Carolina FAULI NAVARRO (Atl. Vilamarxant) 1:23:05

MAS: 1. Daniel MARTINEZ GARCIA (Trail Villar Caja Rural) 2:21:55; 2. Jorge CLAVE TORRES (Green Power Sports Team) 2:22:56; 3. Raúl PEDROS RUIZ (CE Outdoor Natura Moncada) 2:25:12
FEM: 1. Pilar MONTESINOS HERRERO (Trail Requena) 2:49:56; 2. Nathalie GUILLEN FRANCOIS (CE Pobla) 3:09:32; 3. Andrea LLORENS BLASCO (Gaes Running Team) 3:15:43

Classificació 8K: 20190120_trail3picslesrodanes_vilamarxant_8k

Classificació 14K: 20190120_trail3picslesrodanes_vilamarxant_14k

Classificació 28K: 20190120_trail3picslesrodanes_vilamarxant_28k


Marató del Buscarró – Trail Serralades de Barxeta 20/01/2019 Barxeta

MAS: 1. Juanjo DE LOS ANGELES (CC Xeraco) 4:22:59; 2. Antonio PEREZ VERDU (CEM Les Llebres de Muro) 4:26:01; 3. Andrés MARTI PUIG () 4:30:05
FEM: 1. Xari ADRIAN CARO () 5:46:51; 2. Laura SALOM CORTS (CE Tavernes de la Valldigna) 6:11:40; 3. Paula BARBERAN LIMIA (Secreto Team) 6:17:09

MAS: 1. Jonathan BENITO MARTOS (Som Passatge) 1:49:39; 2. Lorenzo Vicente GIL GALIANO (Trivici Team) 1:51:52; 3. Alejandro SAMPER JARA (Trail Morvedre) 1:52:54
FEM: 1. Ana BENITO MUÑOZ (Tortuga Algemesí) 2:18:51; 2. Davinia CARDONA GIL (Atl. El Xio Lutxent) 2:22:45; 3. Edith MURILLO (Atl. Safor Delikia Sport) 2:28:58

MAS: 1. Pere FERRER IVARS () 1:01:24; 2. Raúl MIÑANA LLOPIS () 1:06:01; 3. Jose Miguel DEVESA FERRER () 1:07:55
FEM: 1. Elena BADENES MONZO (Trail Serra Vernissa) 1:22:40; 2. Laura GOMEZ GARCIA (Atl. El Xio Llutxent) 1:24:16; 3. Marta SANCHEZ SANZ () 1:27:33

Classificació: 20190120_barxeta_mabuserralades


Trail Monte Ponoig 20/01/2019 Polop de la Marina

26K
MAS: 1. Jose Antonio ROJANO NOVA () 2:33:33; 2. Llorenç MONSERRAT BORDES (Atl. Bèrnia) 2:39:58; 3. Joan Carles ORQUIN CHORRO (Corremon Trail) 2:41:37
FEM: 1. Roser NICOLAU PICO (Aper Alcoi) 3:16:45; 2. Victoria BALLENILLA MARCO () 3:21:00; 3. Andrea HERNANDEZ MONZO (GM Monòver) 3:27:25

16K
MAS: 1. Juho YLINEN () 1:18:22; 2. Francisco Vicente MACIA GARCIA (Fran’s Runners) 1:19:12; 3. Joel MONTIEL SAVAL (Sarrià León Dormido) 1:24:11
FEM: 1. María Gala LOPEZ ARACIL (Naturaliswim Master Petrer) 1:52:58; 2. Eliana Krist SOTELO REYNOSO (Gladiators Benidorm) 1:58:15; 3. Encarni AMOROS CAÑIZARES (CEE Trail Club) 1:58:27

Classificació: 20190120_trailmonteponoig


1r Trail Sierra de Orihuela (Lliga Valenciana FEMECV) 13/01/2019, Oriola

MAS: 1. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell Tuga) 1:58:12; 2. Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN (Like Sport Lurbel) 1:58:26; 3. Mario BONAVISTA DOMINGO (Mur i Castell Tuga) 1:58:29
FEM: 1. Sonia MUNDINA GIL (CEM GR33) 2:31:10; 2. Ana TAUSTE GALERA (Like Sport Lurbel) 2:32:22; 3. Maria BELTRAN TOLEDO (Like Sport Lurbel) 2:33:14

classificació: correrxmuntanya


Km Vertical Gandía 13/01/2019, Gandia

MAS: 1. Pere FERRER IVARS (Marxuquera) 1:22:06; 2. Manel GARCIA LEAL (Superatesport.com) 1:22:33; 3. Juanjo DE LOS ANGELES SEGUI (CC Xeraco) :23:22
FEM: 1. Cristina FUENTES OLCINA () 1:40:47; 2. Pura Vida GARCIA LIZARRAGA (CM Gardatxo MT) :49:01; 3. Silvia VALERO MARTINEZ (C. Alpí Gandia) 1:55:43

Classificació: 201901_kmverticalgandia


Picaio Cim Trail 13/01/2019, Puçol

MAS: 1. Gabriel VALERO ALARCON () 0:43:39; 2. Manuel CUAJARES GUMBAU (Trail Morvedre) 0:44:27; 3. Eloy MORALES VANACLOIG (Trail Requena) 0:45:33
FEM: 1. Verónica CUELO ZAMBRANA (Bicimax) 0:58:31; 2. Sandra ALARCON SANCHEZ (Corremon Trail) 1:02:53; 3. Ana MIRANDA AMARIS () 1:04:06

MAS: 1. Raúl INGLES BALAGUER (CE Outdoor Natura Moncada) 2:07:11; 2. Ezequiel CUESTA PRIETO (Mur i Castell Tuga) 2:08:41; 3. Jose DAVIA CANTOS (Bikila Elche) 2:09:00
FEM: 1. Silvia MIRALLES ARNAU (Mur i Castell Tuga) 2:36:51; 2. Silvia PIERA MARTINEZ (Cor i Muntanya Puçol) 2:45:52; 3. Elizabeth RIOS PEREDO (Burjarunners) 2:47:30

MAS: 1. Josep GIMENO ROCAFORT (HCB Entrenamiento Personal) 1:03:42; 2. Jose GARCIA VILLENA (Escuela Atl. Gilet) 1:04:06; 3. Ruben SOTO MORENO (HCB Entrenamiento Personal) 1:05:51
FEM: 1. Ana MURILLO (Cor i Muntanya Puçol) 1:15:00; 2. Carolina MEDINA () 1:15:42; 3. Amparo GARCIA MORILLAS () 1:19:07

Classificació: 201901_picaciocimtrail


Clariano Trail 13/01/2019, Ontinyent

MAS: Jose Luis DEL CAMPO GIJON (CE La Porte Fresca) 1:53:44; 2. Eusebio FAUS CALABUIG (Timer Lap) 1:55:46; . Ruben SOLVES VAYA (Timer Lap) 1:56:05
FEM: 1. Margarita PAUCAR QUEZADA (Desnivel+Trail) 2:23:29; 2. Patri LOPEZ VICEDO (CEM Corresendes de Xeresa) 2:23:30; 3. Silvia SARRION ESTEVE (Timer Lap) 2:25:56

Classificació: 201901_clarianotrail_ontinyent


Almèdia Trail 13/01/2019, Callosa d’En Sarrià

MAS: 1. Joel MONTIEL SAVAL (CEC Callosa) :01:24; 2. Fran DE LA CRUZ JORDA (Entrena Benissa) 2:02:36; 3. Luis Alberto OÑATE VIZCAINO (Atl. El Faro) 2:04:06
FEM: 1. Miryam TALENS BELEN (Marathon Crevillent) 2:34:11; 2. Victoria BALLENILLA MARCO () 2:36:45; 3. Àngela PIZARRO UREÑA (CC Xeraco) 2:40:20

Classificació: 201901_almediatrail_callosadensarria


Cursa de Muntanya Torreblanca 12/01/2019, Torreblanca

MAS: 1. El Houssaine FATEH (Atl. Baix Maestrat) 1:14:55; 2. Jose Ramón SANCHEZ MORALES (Atl. Baix Maestrat) 1:18:18; 3. Jose Angel EBRI GRACIA (Amics CCPP) 1:18:36
FEM: 1. Maria Eugenia INTURIAS USTAREZ (Native Sandals Team) 1:35:45; 2. Sonia ESCURIOLA REULA (Race Land GR33) 1:40:06; 3. Sonia SERRANO AGUILAR (Amics del Termet) 1:40:16

Classificació: 201901_cursatorreblanca

Fonts:

http://www.cronorunner.com/

https://evasionrunning.es/

http://hj-crono.es/

https://www.timerlap.com/

https://www.mychip.es/

http://www.somesport.com/

https://sportmaniacs.com/

https://www.toprun.es/

%d bloggers like this: