Arxiu d'Autor

19 Juny 2019

Cabàs de medalles del corredors FEMECV a La Sagra Skyrace

femecv

A més a més del meritori segon lloc absolut de Ricardo Cherta, diversos corredors van obtindre bons resultats a la cinquena prova de la Copa d’Espanya de carrera per muntanya FEDME disputada diumenge a Granada. El mateix corredor d’Alcalà de Xivert es penjava també la medalla d’or en sub-categoria Promesa, podi compartit amb Guillermo Albert (medalla de bronze). Ana Murillo també feia tercera en categoria Júnior. Tots de la Selecció Valenciana FEMECV. Finalment, la corredora del CXM València Cristina Castillo tornava a assolir la tercera posició en la sub-categoria Veterana-B. Final de Copa a la marató del Flysch, aquest diumenge a Zumaia (Guipúscoa).

19 Juny 2019

La catalana Sheila Avilés guanya la segona SuperSky ISF

Sheila Avilés (Adidas Terrex) va véncer dissabte la Livigno Skymarathon (Itàlia), segona i espectacular prova SuperSky del circuit mundial de la ISF. Tercers llocs pels també catalans Oriol Cardona (Dynafit) i Gisela Carrión (FEEC).

19 Juny 2019

Ricardo Cherta fa segon a La Sagra Skyrace

El corredor sub-23 de la Selecció Valenciana FEMECV va aconseguir la segona plaça absoluta a la penúltima prova de la Copa d’Espanya FEDME disputada diumenge a Puebla de Don Fadrique (Granada). Va estar acompanyat al podi per l’andalús Jacob Gutiérrez (1r) i el basc Asier Larruzea (3r).

read more »

Etiquetes:
27 Mai 2019

Júlia Font bat el récord de la Volta al Terme de Fondeguilla

foto_RaulCatalan.JPG

Nota de premsa:

Júlia Font destrossa el record femení de la VTF, en poder d’Oihana Kortazar des del 2009, any del Campionat d’Espanya. 10 anys després, en la quarta victòria consecutiva, passant de 4:48:04 de 2016 a 4:07:11 d’aquesta edició; rebaixant en 8 minuts un temps a l’abast de molt poques corredores del panorama nacional.

No menys increïble ha sigut la cursa en categoria masculina, els joves demanen pas i de quina manera. Dos corredors promeses de 22 i 21 anys han tingut la gosadia de relegar a Ramon Recatalá (que a poc a poc va tornant al que va ser fa uns anys) amb uns temps d’infart, Guillermo Albert Lizandra 3:35:40 i Ricardo Cherta 3:37:52.

394 corredors prenien l’eixida ahir dissabte 25 de maig a les 6 del mati, amb un temps ennuvolat i una finíssima pluja, que presagiava una temperatura ideal per a aconseguir bones marques. I aixina ha sigut, 15 xics baixaven de les mítiques 4 hores i tres xiques ho feien de les 5 h. 373 corredors van acabar la prova dins de les 8:00 hores de temps que donava l’organització.

Font: voltaalterme.blogspot.com

14 Mai 2019

Victòries per Cristóbal Adell i María Obrero a la Pujada a la Nevera d’Atzeneta

foto_lligacastellonord

Nota de premsa:

CRISTOBAL ADELL Y MARIA OBRERO REINAN EN ATZENETA

Atzeneta se vestía de fiesta para albergar la decimonovena edición de su Pujada a la Nevera, organizada por el Ayuntamiento y el Club de la localidad y englobada dentro de la Lliga Castelló Nord, competición provincial que cuenta con patrocinio de la Diputación Provincial de Castellón.

read more »

8 Mai 2019

Esport i tradició a Atzeneta

foto

19ena Pujada a la Nevera, segona prova puntuable per a la Lliga Castelló Nord

Tot preparat per a la dinovena edició de la Pujada a la Nevera, que se celebrarà el pròxim dissabte 11 de maig i que aconseguirà reunir a prop de 400 corredors, complint amb la tradició un any més i que converteix a Atzeneta per unes hores en la capital provincial de les carreres per muntanya

read more »

1 Mai 2019

Resultats del Gran Fons de Sagunt

MAS: 1. Javier PERIS LLUESMA (Trail Morvedre) 1:35:33; 2. Alejandro SAMPER JARA (Trail Morvedre) 1:36:17; 3. Sisco GARRIDO VAQUER (Cor i Muntanya Puçol) 1:37:04
FEM: 1. Silvia PIERA MARTINEZ (Cor i Muntanya Puçol) 1:56:29; 2. Ana MURILLO RIPOLLES (HCB Entrenamiento Personal) 2:08:01; 3. Carmen RODRIGUEZ SOLER (Von Hippel – Lindau Paiporta) 2:08:47

Sprint
MAS: 1. Javier CABRERO COMPANY (Tripuzol) 0:49:15; 2. Jose Carlos DIAZ GARCIA (Atl. Gilet – Adidas Terrex Trail Team) 0:49:54; 3. Francesc CABRERO (Trail Morvedre) 0:50:36
FEM: 1. Amparo GARCIA MORILLAS () 1:03:27; 2. Beatríz SANCHEZ MARIN () 1:06:24; 3. Laura RUBIO MENCHER (BCS Trail d’Uixó) 1:07:42

Classificació: sportmaniacs

1 Mai 2019

Rafa Murcia, Ana Tauste i María Beltrán guanyen les proves de Vallada

foto_trailvallada.jpg

Hui dimecres festiu s’ha disputat la primera edició del Trail Cor de la Serra Grossa, a Vallada, dins del Circuit de Trail CTRC.

Han vençut María Beltrán (a la cronoescalada) 9 Ana Tauste (a l’esprint), totes dues del Lurbel Team, i Rafa Murcia (CXM València) a les dues proves.

La prova ha sigut la segona del calendari “Circuito de Trail La Ribera” després del de Llanera de Ranes.

Resultats

MAS: 1. Rafael MURCIA MARTINEZ (CXM València) 1:27:09; 2. Miguel Angel MARIN APARICIO (Timerlap) 1:29:00; 3. Xavier TOMAS ESMEL (Trail Serra Vernissa) 1:29:56
FEM: 1. Ana TAUSTE GALERA (Lurbel Team People Sapiens) 1:49:49; 2. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 2:00:47; 3. Natalia GARCIA CATALA (Team Lam) 2:16:17

Classificació: toprun

28 Abril 2019

Resultats del Gátova Trail

foto_LuisAparicio

Gátova Trail 10K
MAS: 1. Alfonso DE LA TORRE SAEZ (CD Metaesport) 0:49:48; 2. Juanjo LOPEZ VILLANUEVA (Redolat Team) 0:51:47; 3. Jorge DE JUAN MARTINEZ () 0:53:34
FEM: 1. Mireia BRIONES GONZALEZ (Alex Campos Team) 1:05:01; 2. Laura RUBIO MENCHER (BCS Trail d’Uixó) 1:09:20; 3. Futura BARBAROSSA (Green Power) 1:14:33
Classificació: toprun

Gátova Trail 21K
MAS: 1. Daniel ALAMBIAGA MARIN (CEM Marines) 2:06:36; 2. Oli JENNINGS (Orero Paterna Runners) 2:07:33; 3. Victor GALVEZ SALVADOR (Team Casinos La Pelailla) 2:08:49
FEM: 1. Marisa VILLAGRASA BLANCO (Trail Morvedre) 1:34:41; 2. Silvia NICOLAU VILA (Orero Paterna Runners) 2:48:14; 3. Mari VICENT (Trivu) 2:52:16
Classificació: toprun

Gátova Trail 42K
MAS: 1. Luis APARICIO MANZANARES (Cor i Muntanya) 3:51:51; 2. Jorge CLAVEL TORRES (Green Power) 3:57:49; 3. Jose Vicente CARRASCOSA FUERTES (Atl. Correores Buñol) 4:00:33
FEM: 1. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja Ribapeu) 4:58:43; 2. Elisabeth RIOS PEREDO () 5:02:35; 3. Sonia CHUVE FARFAN (Castell de Serra) 5:09:09
Classificació: toprun

1 Abril 2019

Resultats del MaMoVa

foto_mamova

MAS: 1. Miguel Angel HERAS HERNANDEZ (Salomon Team) 3:59:16; 2. Pepe LLINARES SOLDADO (Atl. Sollana) 4:23:47; 3. Bruno DELTORO SABATER (Trail Villar Caja Rural) 4:24:41
FEM: 1. Maria MAYANS MASDEU () 6:22:06; 2. Carmen RODRIGUEZ SOLER (Green Power ST) 6:30:57; 3. Rosa Ana HERNANDEZ RODENAS (Never Stop Running) 6:30:59

Classificació: 20190331_MaMoVa

Etiquetes:
31 Març 2019

Resultats de la Moriscos Trail

13K
MAS: 1. Abel CEBRIAN GRANELL (Atl. Onda) 1:18:59; 2. Jose BARTOLL IBAÑEZ (CE L’Alcora) 1:19:52; 3. Miguel MOLINA SEBASTIA (Alcudiadeveoteam) 1:22:16
FEM: 1. Liliana CASTELLO (Sanus Vitae Team) 1:42:52; 2. Isabel GINER CALATAYUD (Runners Ciutat de València) 1:54:12; 3. Mª Elizabeth GARZON MORAN (Xtremers) 1:57:33

Classificació: 20190331_MoriscosTrail13K

23K
MAS: 1. Cristian PINARDELL ARTERO (CE L’Alcora) 2:07:52; 2. Roberto RAMOS BALLESTER (Desbordats Runners Team) 2:09:44; 3. Tono GARCIA FERRER (Pas a Pas – La Cañada) 2:10:12
FEM: 1. Aida GONZALEZ PITARCH (CM Vistabella) 2:47:35; 2. Jessica PALAO SANTAMARIA (BCS Trail d’Uixó) 2:53:00; 3. Ana María ALCARAZ MARTINEZ (Escuela del Corredor Paco Milan) 2:53:56

Classificació: 20190331_MoriscosTrail23K

42K
MAS: 1. Roberto GIL LOPEZ (WAA Team) 4:20:28; 2. Jesús VIVAS VIVAS () 4:25:21; 3. Batiste RUIZ LLORENS (Mur i Castell Tuga) 4:54:29
FEM: 1. Elisabeth RIOS PEREDO (Burjarunners) 5:37:38; 2. Carmen BALBASTRE CANO (BxM Bétera) 7:09:47; 3. Soledad SAEZ CALATAYUD (Ct Rehab Esport Aldaia) 7:40:56

Classificació: 20190331_MoriscosTrail42K

31 Març 2019

Resultats del Trail d’Onil

25K
MAS: 1. Juanan TORRES CLIMENTJ () 212:53; 2. Pablo RAMIREZ MULET () 2:13:00; 3. Artald MARTIN LARREY (La Foia.com) 2:16:52

FEM: 1. Juana Marcela LONDOÑO VALENCIA (CEE Trail Club) 3:00:06; 2. Andrea HERNANDEZ MONZO (GM Monòver) 3:03:15; 3. Stela CARBONELL BONETE (Bitrir Trail Running) 3:12:01

14K
MAS: 1. Santiago JUAN NAVAS (Tocobike) 1:12:22; 2. Raul RICO CACERES (Trail Running Onil) 1:17:14; 3. Miguel CUENCA BALLESTER (Soluttia Triatlón Ibi) 1:18:14
FEM: 1. Norinda FORSAT SERER (Verd3) 1:38:56; 2. Raquel RODRIGUEZ TORTOSA (Atl. Castalla) 1:45:52; 3. Encarni AMOROS CAÑIZARES (CEE Trail Club) 1:46:15

Classificació: mychip