Arxiu d'Autor

4 Desembre 2022

Trailrunners valencians a la Marató de València 2022

Silvia Sarrión

Més de vint-i-un mil finishers a la Marató de València 2022, suposa un récord, també les marques dels guanyadors en aquest event Kiptum (2h01’53”) i Beriso (2h14’58”). Magnífic també vore batre l’antic récord d’Espanya amb Marta Galimany (2h26’14”).

Quant a corredors de muntanya valencians, com sempre, actuacions destacades. Per part femenina l’enguerana Silvia Sarrión ha marcat el millor crono amb 2h49’44”, mentre que per masculina ha sigut el sogorbí de Penalba Samuel Palomera amb 2h26’46”. S’adjunta llistat de les millors marques, amb disculpes per davant si per errada s’omet algún maratonià més.

2:49:44 Silvia SARRIÓN ESTEVE
3:11:16 Carmen SOS RUBIO
3:16:07 Ana ROMÁN VICENTE

2:26:46 Samuel PALOMERA SVENSON
2:28:25 Fran MACIA GARCIA
2:29:08 Javier GARCÍA MASCARELL
2:29:56 Miquel BAS BALLESTER
2:34:58 Simón RAMA CANICOBA
2:36:54 Eusebio FAUS CALABUIG
2:36:56 Samuel SÁNCHEZ VERDEGUER
2:37:03 Dani AMAT ASENCIO
2:38:14 Vicente GANDÍA SORIANO
2:42:46 Víctor BERNAD BLASCO

Classificació: https://www.valenciaciudaddelrunning.com/maraton/clasificaciones-maraton-2022/

1 Desembre 2022

Resultats del 8é Trail Pics de Betxí

Jose Luis Felis i Raquel Casares, foto: Organització

Marxa

1 Jordi CARRATALA A4Pelat 0:40:33
2 Pau NOMDEDEU MARTINEZ C.E. l’Alcora 0:43:15
3 Iván CEBRIAN CORDERO Mur i Castell 0:43:55

1 Gemma MARTINEZ MARTINEZ Entep 0:55:20
2 Julia BARRUE GARCIA – 0:58:57
3 Alba PORTOLES – 1:00:00

Total: 170H+148D=318

Trail

1 Jose Luis FELIS BLASCO Mur i Castell Tuga 1:32:14
2 Álex MARIN FABRA C.M. At-Zenet 1:34:08
3 Iván MARIN AIBAR Betxí Runners 1:34:24

1 Raquel CASARES LOPEZ Atl. Onda 1:52:20
2 Xari ADRIAN Tales Trail Team 2:00:26
3 Maria FERNANDEZ GIMENEZ Atl. La Vall de Segó 2:05:12

Total: 277H+77D=354

Classificació: sportmaniacs

1 Desembre 2022

Resultats del 4t Benigànim Trail, Sendes de Romaguera

Sprint Trail 15K

1 Raúl ROMERO MORENO Trail Running Onil 1:14:11
2 Edgar GUEROLA ESCARPA Atl. Ontinyent 1:15:26
3 David GINER SAHUQUILLO Mandriladora Alpesa 1:15:57

1 Ángela PIZARRO UREÑA CC Xeraco 1:31:38
2 Sophie MULLINS Atl. Llebeig Xàbia 1:31:51
3 Elizabeth MUÑOZ SOLER Atl. Montaverner 1:37:53

Total: 73H+31D=104

Trail 22K

1 Miguel Ángel CANO GONZALEZ Les Llebres de Muro 1:52:32
2 Lorenzo GIL GALIANO – 1:52:53
3 Javi PASTOR CUQUERELLA – 1:53:52

1 Carmen RODRIGUEZ SOLER Cap i Cames TRT 2:29:27
2 Mari Carmen CORBI PEREZ Aper Alcoi 2:34:14
3 Cristina ALCAIDE MORENO Jojos Olleria 2:38:19

Total: 62H+11D=73

Classificació: sportmaniacs.com

30 Novembre 2022

Naix “la Guerrillero” a Sot de Xera

Els tres primers de La Guerrillero

Un format diferent per a un event que ha comptat amb curses de tot tipus durant el cap de setmana senzer, incloent la teatralització d’un fet històric ocorregut a la població durant la Guerra del Francés, l’afussellament del guerriller Romeu.

Ha tingut la participació del campió del món Luís A. Hernando (Maratón) i del letó Andris Ansabergs, guanyador del The Bandit i favorit per la prova protagonista del cap de setmana. Es tractava de donar cinc voltes a un circuit (no marcat) de 22 kms amb un límit de 24h (només ha tingut cinc finishers).

Resultats:

La Matilda Sprint 12K

1 Raúl GONZALEZ GARCIA Trail Requena 0:52:04
2 Juan María JIMENEZ LLORENS Green Power ST 0:53:28
3 Jose ALDASORO Tragaleguas.Org 0:53:34

1 Verónica CUELLO ZAMBRANA E.C. Paco Milán 1:07:39
2 Bianca COLLADO SANCHEZ – 1:08:42
3 Esther RODRIGUEZ JAVALOYAS Esther Java Nut.Dep. 1:11:56

Total: 160

El Receloso Trail 24K

1 Javier GAGO SEGUI Trail Villar 2:18:59
2 Juan María JIMENEZ LLORENS Green Power ST 2:19:11
3 Bruno DELTORO SABATER Todovertical V+ 2:23:08

1 Elisabeth RIOS PEREDO Toprun 2:44:17
2 Eva María GARCIA VIDAL Green Power ST 2:56:58
3 Rocío DELGADO RUIZ Runners Ciutat de València 3:07:32

Total: 79

La Trinidad Maratón 45K

1 Germán MOLINA BELENGUER Trail Villar 4:05:11
2 Sidharta GARCIA MARTINEZ Trail Villar 4:27:15
3 Luís Alberto HERNANDO ALZAGA – 4:43:41

1 Fátima GILABERT HIDALGO G.E. David Mundina 5:22:44
2 Virginia LACRUZ ALIAGUILLA CD Ropé 6:10:51
3 María del Mar DIAZ OLTRA Atl. Riba-roja Ribapeu 6:38:11

Total: 28

Classificació: toprun.es

27 Novembre 2022

Resultats del “Gran Fondo de la Trufa” d’El Toro

11K

1 Francesc CABRERO BOLOS TriPuçol 0:51:58
2 Javier CABRERO COMPANY Cidade de Lugo Fluvial 0:51:59
3 Jorge ALVARO MARTINEZ Atl. Onda 0:53:45

1 Albina DAVIU El Toro Trail 1:08:38
2 Isabel PEREZ MAGDALENA Atl. Saltamontes 1:11:15
3 Maria OGNYANOVA DOSHEVA Trail runners Navajas 1:12:13

Total: 142

21K

1 Álex JUAN CARRATALA Lostado Team 1:37:05
2 Samuel PALOMERA SVENSSON Atl. Saltamontes 1:43:11
3 Bienvenido ARBONA PEREZ Trail Morvedre 1:54:25

1 Adela FERENCZIK Alex Campos Team 2:08:29
2 Amparo ESCRICH GARCIA Atl. Saltamontes 2:08:59
3 Carmen RODRIGUEZ SOLER Cap i Cames TR 2:17:17

Total: 71

Classificació: hj-crono

27 Novembre 2022

Resultats del Castellnovo Trail

Sprint Trail 10K

1 Jose GARCIA VILLENA Trail Morvedre 0:56:10
2 Oriol LLACER HERNANDEZ LF Lab Team 0:57:08
3 Ernesto CAPAFONS BARRETO Graneres Team 0:58:32

1 Verónica QUIGUANGO NAVARRETE – 1:06:35
2 Maria RUBIO GIL – 1:08:43
3 Laura TARRASON DUALDE BCS Trail d’Uixó 1:09:16

Total: 224

21K

1 Javier CABRERO COMPANY Cidade de Lugo Fluvial 1:44:31
2 Francesc CABRERO BOLOS TriPuçol 1:44:33
3 Carlos MARTINEZ GARCIA Cuallaetas Team 1:45:23

1 Silvia PIERA MARTINEZ Trail Morvedre 2:08:40
2 Ariadna MATAIX MARTINEZ CEX Cartagena 2:23:06
3 Lucía PEREZ TORRES – 2:23:31

Total: 113

Classificació: cronorunner

27 Novembre 2022

Resultats de la Cursa Tres Tossals de Gata

Rosa Lara, foto: Paco Carrió

Trail 20K

1 Adrián IVARS IVARS Lurbel Team 1:39:38
2 Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN Lurbel Team 1:43:29
3 Fran DE LA CRUZ JORDA Entrena Benissa 1:47:00

1 Rosa Maria LARA FELIU Lurbel Team 1:57:12
2 Ángela PIZARRO UREÑA CC Xeraco 2:19:58
3 Alba BELTRA ESCOLANO Mur i Castell Tuga 2:24:19

Total: 136H+40D=176

Sprint 10.5K

1 Ignasi CARDONA TORRES Atl. Llebeig Xàbia 0:50:12
2 Salvador MOLL MUT – 0:51:06
3 Pepe SEGARRA CARLOS Huracán Pto Sagunto 0:53:22

1 Aïda PEREZ MONCHO Dénia Corre 0:57:43
2 Jennifer WOOD – 1:02:21
3 Belén LEAL MORA Ondara Tri-Esport 1:04:57

Total: 152H+70D=222

Classificació: mychip

27 Novembre 2022

Resultats del 8é Trail El Ventós d’Agost

fotos: Mychip

8é Trail El Ventós

1 Francisco Luís RIZO VILLALTA Novelder de Muntanyisme 1:24:41
2 Iker CHAVARRIA SEVA Marathon Crevillent 1:28:06
3 Alejandro CEBRIAN MARTINEZ Possum 1:30:23

1 Aloma ALBERO SAMPEDRO L’organització 1:56:28
2 Mª Ángeles ROQUE RUBIO – 1:58:55
3 Karin Kitti SZABO Tri.Net Nunca Es Tarde 2:01:46

Total: 131H+24D=155

Classificació: mychip

27 Novembre 2022

Resultats del Trail dels Senglars de Favara

1 Tomeu CALABUIG TOMAS – 1:20:20
2 Xavi SOLER ROSA Senglars Favara 1:23:29
3 Marc JULIO – 1:23:32

1 Ioana BOJAN Senglars Favara 1:47:52
2 Aitana FERRANDO Sutrail 1:50:39
3 Trinidad MARTINEZ LLOPIS – 1:56:10

Total: 117H+20D=137

Classificació: mychip

27 Novembre 2022

Resultats de la Cursa de Muntanya Serra d’Orpesa 2022

15K

1 Gerard MORGADO RIBES CM GR33 1:13:34
2 Pedro DE LA TORRE – 1:13:55
3 Adrián ESCRIG ROMERO 3PW Almassora 1:14:01

1 Sandra LAFUENTE SANZ – 1:29:42
2 Miriam CHIACHIO TriTrail 1:35:27
3 Lucia MANZANA BCS Trail d’Uixó 1:35:40

Total: 199

6K

1 Raúl GONZALEZ GARCIA Els Sitges 0:26:38
2 Aitor CLIMENT TUREGANO La Rabosa 0:27:06
3 Víctor BITICA CD Metaesport 0:28:41

1 Ana NAVARRO VICENTE TriTrail 0:32:29
2 Natalia MAYO CASTILLO – 0:33:33
3 Candela BENLLOCH CD Metaesport 0:34:25

Total: 54

Classificació: sportmaniacs

25 Novembre 2022

Calendari FEDME 2023

La FEDME ha publicat el calendari de proves oficials dins de Copes i Campionats d’Espanya de les diverses modalitats. El KV Puig Campana ha sigut triat com a Campionat d’Espanya i es disputarà el 23 d’abril.

NdP FEDME: Calendario de competiciones del área Carreras por Montaña FEDME 2023

read more »
21 Novembre 2022

Resultats del Trail de Llíria

Sprint Trail 11.6K

1 Nour EDDINE ASBITA Atl. Edeta 0:56:55
2 Hugo ORTIZ KATAOKA Cap i Cames TR 0:58:17
3 Miguel TORRIJO IGUAL Atl. Edeta =:59:15

1 Bárbara MORAGUES PENALVA Atl. Cárnicas Serrano 1:08:10
2 Laura TOMAS MARTI Calicanto Trail Team 1:14:04
3 Sonia COLLADO VILLAR CXM València 1:18:49

Total: 213

Trail 21K

1 Jesús QUILES GUAITA – 1:59:05
2 Aitor GIL IZQUIERDO Atl. Edeta 2:01:14
3 Víctor GALVEZ SALVADOR Atl. Edeta 2:03:47

1 Paula MARTINEZ MUNUERA Atl. Turís 2:20:25
2 Marta ESTEBAN POVEDA Serrano C.Atl. 2:26:08
3 Maria LOPEZ CALOMARDE Atl. Villar 2:28:29

Total: 93

Classificació: cronorunner