Posts tagged ‘Silvia Sarrion’

13 Juliol 2021

Color valencià a les Open de la Buff Epic Trail

Luis Aparicio, foto: Epic & Legend

Les proves Open del Buff Epic Trail cel·lebrades aquest cap de setmana a la Vall de Boí sí han tingut representació valenciana, y amb excelents actuacions.

Daniel Castillo (Tarragona), que està disputant el títol de la Lliga Valenciana FEMECV, va guanyar la prova de 26 km davant skyrunners de prestigi com Marc Pinsach, que feu segon. On més podis vam assolir va ser a la prova SkyMarathon, amb una Silvia Sarrión (Énguera) magnífica que va avançar finalment a tota una Campiona Autonòmica com Rosa Lara (Gata), segona i tercera ambdues. Ací, en veterans, Rafa Murcia (Aiora) aconseguia la victòria. En la distància Ultra batalla femenina amb Marisa Villagrasa (Port de Sagunt) i Margarita Paucar (València) que creuaren la meta amb segons de diferència. Victòria absoluta per a la primera. Luis Aparicio (València) arribava quart (3r sénior).

Tots els resultats ací: https://buffepictrail.livetrail.run/classement.php

24 Mai 2021

Resultats del 3r Trail Llanera de Ranes

40K/1600+
MAS: 1. Ramón RECATALA VERA (Mur i Castell Tuga) 4:07:25; 2. Jonathan ROGLA ALTERMANN (Mur i Castell Tuga) 4:11:12; 3. Rubén SANCHEZ VERDEGUER (Green Power Sports Team) 4:15:44
FEM: 1. Silvia María SARRION ESTEVE (Atl. La Rabosa) 5:02:26; 2. Margarita PAUCAR (K’Allpa) 5:13:38; 3. Andrea HERNANDEZ MONZO (GM Monòver) 6:14:37
Total: 157

21K/800+
MAS: 1. Víctor BERNAD BLASCO (CD Metaesport) 1:49:53; 2. Óscar BOU GARCIA-CONSUEGRA (Playas de Castellón) 1:50:29; 3. Nacho SAFONT FEMENIA (Atl. Vila-Real) 1:57:20
FEM: 1. Pilar RARO GARNES (Delta Valencia) 2:19:39; 2. Pilar MONTESINOS HERRERO (Trail Requena) 2:26:55; 3. Cristina MANTAS DEL BLANCO (Green Power Sports Team) 2:39:48
Total: 219

14K/500+
MAS: 1. Rubén SOLVES VAYA (Atl. La Rabosa) 1:07:53; 2. David PEREZ REIG (CE Quatre Gats Ròtova) 1:10:26; 3. Sergio VILAR CAÑADA (Mur i Castell Tuga) 1:11:18
FEM: 1. María DE LA TORRE CELADES (CM GR33) 1:30:22; 2. Paula MARTINEZ MUNUERA (Atl. Turís) 1:33:56; 3. Esther RODRIGUEZ JAVALOYAS () 1:40:59
Total: 209

9K/200+
MAS: 1. Daniel GONZALEZ PEREZ (Triatló Alzira) 0:45:21; 2. Ximo MARTINEZ BELDA () 0:45:39; 3. Eloy MORALES VANACLOIG (Trail Requena) 0:45:48
FEM: 1. Roser MAÑOSA LOPEZ (CD Metaesport) 0:53:01; 2. Candela BENLLOCH CARCEL (Atl. Turís) 0:54:08; 3. Mari Carmen LIS ZAHONERO (Training Planet) 0:58:17
Total: 142

6K/130+
MAS: 1. Mario Werther ASUNCION MATIAS (Atl. Silla) 0:25:23; 2. Mario ALVAREZ CARAVACA (Playas de Castellón) 0:25:28; 3. Marcos SANCHEZ DELTELL (Capet Petrer) 0:25:36
FEM: 1. Anne GONZALEZ TENA (Playas de Castellón) 0:37:04; 2. Ana GONZALEZ DURAN (Atl. Llebeig) 0:38:51; 3. Celia FORNES BLAZQUEZ (Atl. Llebeig) 0:46:18
Total: 23

Classificació: runatica.com

26 Juliol 2020

El celebra el primer trail post-confinament

foto_runatica

Llanera de Ranes ha sigut escenari de la primera competició valenciana de trail després del confinament patit com a conseqüència de la pandèmia del Covid-19. Nombrosa participació, i una organització amb protocols de seguretat pels participants.

22K/600+
MAS: 1. Víctor MARTINEZ RICHART (Anitin Team) 1:36:38; 2. Rafael MURCIA MARTINEZ (CXM València) 1:36:52; 3. Carlos BORRDA LLACER (CE La Vespa de Novetlé) 1:37:39
FEM: 1. Silvia SARRION ESTEVE (CE La Vespa de Novetlé) 1:57:39; 2. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja Ribapeu) 2:00:34; 3. Verónica Elizabeth QUIGUANGO NAVARRETE () 2:11:15
total: 134
13K/320+
MAS: 1. Jose Antonio RUBIO MUÑOZ () 0:55:16; 2. Antonio PEREZ GOMEZ (Xafacharcos) 0:57:49; 3. Vicent SOLER TORTOSA (Trail Serra Vernissa) 0:58:13
FEM: 1. Vanessa VILLENA FERNANDEZ (Bekibike Faster Fruitamparo) 1:15:10; 2. Maria FERRERO MARTINEZ (Firehawk) 1:17:56; 3. Susana MURILLO CLEMENTE (Atl. L’Alcúdia) 1:20:22
total: 196
Classificació: runatica.com

18 febrer 2020

Desé aniversari per la MAMOVA

foto_Tripixelsport

La desena edició del Maratón Montaña Valencia (MAMOVA) es va disputar diumenge a les muntanyes d’Andilla. La prova és fidel al circuit que deixa com epicentre l’aldea de La Pobleta i que té com a récords les marques de Luis A. Hernando (3h30’04”) i de Silvia Miralles (4h44’43”).

Enguany els guanyadors absoluts han sigut Jorge García Martín i Lola Izquierdo. Es va disputar també la marató per relleus (de dos corredors) i una prova d’iniciació de 8K.

Resultats:

MAS: 1. Jorge GARCIA MARTIN (TriAmics Silla) 4:51:35; 2. Aitor NIETO LOBATO (Cor i Muntanya Puçol) 5:01:30; 3. Alfredo MOLTO ALFONSO (CT Triburones) 5:06:03
FEM: 1. Lola IZQUIERDO RUBIO () 5:58:36; 2. Inma ALEGRE CORTES (Atl. Villar) 6:44:26; 3. María LOPEZ CALOMARDE (Atl. Villar) 6:55:18
Total: 87
Classificació: 20200216_MAMOVA

8K
MAS: 1. Jesús QUILES GUAITA (Alejandor Sanz-Timerlap) 0:42:18; 2. Jorge MEDINA ALMENAR (Peña El Coyote) 0:46:04; 3. Roberto PELLICER DOMINGUEZ () 0:47:29
FEM: 1. Silvia SARRION ESTEVE (Alejandro Sanz-Timerlap) 0:49:52; 2. Emily DESPREZ () 0:56:21; 3. Mª Angeles GUILLAMON CASTELLANO (Atl. Villar) 0:59:14
Total: 99
Classificació: 20200216_MAMOVA_8K

MAMOVA Relevos
Cat. Masculina: Trail Villar (Sidharta GARCIA MARTINEZ i Miguel Ángel PEÑALVER DE AQUINO) 4:04:19
Cat. Mixta: Aymara (Verónica QUIGUANGO NAVARRETE i Darío SANMIGUEL CERVERA) 4:36:17
Classificació: 20200216_MAMOVA_relleus

Foto: Tripixelsport

30 gener 2020

Resultats de l’11é Trail Chera Ropé

Trail
MAS: 1. David GIMENEZ SOLAZ (Sport Spirit Team) 1:47:39; 2. Jose CARRASCOSA (Alex Campos Team) 1:50:55; 3. Toni VAZQUEZ UBEDA (Alejandro Sanz – Timerlap) 1:52:17
FEM: 1. Silvia SARRION ESTEVE (Alejandro Sanz – Timerlap) 2:21:26; 2. Beatríz DE LA FUENTE MIGUEL () 2:24:06; 3. Nadia CRISAN (C.Exc. La Porte Fresca) 2:26:58
Total: 115
Classificació: 20200126_TrailCheraRope_21K

SprintTrail
MAS: 1. Cristian ALVAREZ CALONGE () 0:52:13; 2. Mario Werther ASUNCION MATIAS (Atl. Silla) 0:52:17; 3. Alejandro CAMPOS MORENO (Alex Campos Team) 0:53:07
FEM: 1. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 1:03:09; 2. Teodora GABOR ALINA (C.Exc. La Porte Fresca) 1:04:13; 3. Mireia BRIONES GONZALEZ (Alex Campos Team) 1:06:43
Total: 171
Classificació: 20200126_TrailCheraRope_11K

17 Novembre 2019

Resultats del 6é Trail Navarrés Los Chorradores

foto_Tripixelsport.jpg

Trail
MAS: 1. David GIMENEZ SOLAZ (Sport Spirit Team) 1:41:29; 2. Simón RAMA CANICOBA (Mur i Castell Tuga) 1:41:59; 3. Borja GALLARDO PEYDRO (Alex Campos Team) 1:43:50
FEM: 1. Silvia SARRION ESTEVE (Alejandro Sanz – Timerlap) 2:05:59; 2. Patricia LOPEZ VICEDO (CEM Corresendes Xeresa) 2:10:27; 3. Noelia VALLE CARCEL (Sport Spirit Team) 2:14:35

Classificació: timerlap

Sprinttrail
MAS: 1. Alejandro CAMPOS MORENO (Alex Campos Team) 0:54:55; 2. Roberto BENAVENT SANCHEZ () 0:55:24; 3. Eusebio FAUS CALABUIG (eusebiofaus.com) 0:55:25
FEM: 1. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 1:06:02; 2. Alina TEODORA GABOR (CE La Porte Fresca) 1:06:57; 3. Mireia BRIONES GONZALEZ (Alex Campos Team) 1:08:33; 3. Oreto MARTINEZ CABALLERO (Alejandro Sanz – Timerlap) 1:08:45

Classificació: timerlap

Foto: Tripixelsport

6 Octubre 2019

Resultats a Cofrents

correrxmuntanya

Classificació: 20191006_Cofrents_Trail

correrxmuntanya

Classificació: 20191006_Cofrents_Sprinttrail

11 Març 2019

Resultats Perimetral Rett Serra Vernissa

MAS: 1. Simón RAMA CANICOBA (Mur i Castell Tuga) 2:17:32; 2. Luís APARICIO MANZANARES (Cor i Muntanya Puçol) 2:23:38; 3. Alfonso DE LA TORRE SAEZ () 2:31:49
FEM: 1. Silvia SARRION ESTEVE (Trail Umbría La Plana) 3:13:27; 2. Cristina GARCIA NAVALON (Trail Moixent) 3:16:49; 3. Sabina MOYA BAÑUL (Trail Serra Vernissa) 3:29:52

Sprint Trail
MAS: 1. Toni VAZQUEZ UBEDA (Secreto Team) 1:08:00; 2. Tigre TIGRE (KM3 Xàtiva) 1:11:54; 3. Roberto MARTINEZ GARCIA (Trail Serra Vernissa) 1:11:57
FEM: 1. Marta SANCHEZ SANZ () 1:34:10; 2. Laura GOMEZ GARCIA (Atl. El Xió Lutxent) 1:35:42; 3. Sandra MURCIA SOLER (KM3 Xàtiva) 1:36:44

Classificació: mychip

29 gener 2018

Resultats del 3r Trail “Salto de Chella”

MAS: 1. Jose BELLOT (Trail Serra Vernissa) 1:30:29; 2. Paco GIL SANCHIS () 1:36:53; 3. Fernando MARTINEZ GAYA (La Vespa de Novetlé) 1:37:20
FEM: 1. Silvia SARRION ESTEVE (Trail Umbría La Plana) 1:54:40; 2. Ana FERRANDIZ (Trail Umbría La Plana) 1:57:31; 3. Marta SANCHEZ SANZ () 2:00:25
TOTAL: 122
classificacio: mychip

23 Octubre 2017

RESULTATS: Altea la Vella, Bocairent, Castelló de la Plana i Sellent

Campionat Autonòmic de Kilòmetre Vertical FEMECV (Altea la Vella)
MAS: 1. Antonio MARTINEZ PEREZ (Marathon Crevillent) 0:42:08; 2. Jose Antonio LUNA GIMENO (Marathon Crevillent) 0:42:46; 3. Ignacio CARDONA TORRES (Like Sport Lurbel) 0:43:11; 4. Juan MARTINEZ TORTOSA (Like Sport Lurbel) 0:44:05; 5. Jose Antonio MENA GARCIA (Trail Villena) 0:44:05
FEM: 1. María BELTRAN TOLEDO (La Llebre – Alpesa) 0:57:44; 2. Tamara CANET DOLZ (CAMA Algemesí) 0:58:03; 3. Gloria COMPANY TOMAS (Aper Alcoi) 0:58:16; 4. Eva María ORTUÑO VAÑÓ (Trail Villena) 0:59:41; 5. Silvia ALOS RODRIGO (Aper Alcoi) 1:01:11
TOTAL: 86
CLASSIFICACIO: mychip


Tombatossals
Tombatossals
MAS: 1. Fco Javier BAREA PASTOR (G. Alpino Javalambre) 1:56:12; 2. David PRADES MONFORT (Nike Trail) 1:56:16; 3. Israel GONZALEZ ESCRIG (CM La Pedrera) 1:57:14
FEM: 1. Eva MESADO ORTIZ (Mur i Castell Tuga) 2:26:04; 2. Maria Eugenia INTURIAS USTAREZ () 2:29:27; 3. Sonia ESCURIOLA REULA (Team Land – GR33) 2:30:36
TOTAL: 255

MaraTomba
MAS: 1. Víctor BERNAD BLASCO (Aml Sport HG – Meridiano 0) 4:25:19; 2. Alfonso DE LA TORRE SAEZ (Alcudia de Veo Team) 4:40:25; 3. Jefferson OTALVARO MOSCOSO (Urban Running Castellón) 4:46:45
FEM: 1. Ana LUIS VICENT (CM La Pedrera) 6:20:02; 2. Minerva CARCELLER COLLADO (Amics del Clot) 6:29:33; 3. Vicen ALEMANY SOLER (Corriols Sueca) 7:05:42
TOTAL: 55

MiniTomba
MAS: 1. Raúl ARIÑO TORRES (AD Maestrazgo – Canyeros Bar) 1:11:32; 2. Luis Antonio ALONSO AYALA () 1:15:59; 3. Josep MATEU GARCIA (Multiesport El Castellet) 1:19:30
FEM: 1. Soraya JULIAN GUAL (CM Vilafamés) 1:32:02; 2. Noelia FENOLLOSA FENOLLOSA () 1:33:46; 3. Sara MONZON LABERNIA () 1:33:46
TOTAL: 136
CLASSIFICACIO: mychip


4t Trail de Bocairent

MAS: 1. Emili SELLES I SEGUI (Marathon Crevillent) 2:01:55; 2. Carlos PASCUAL SEMPERE (Corremon Trail) 2:04:57; 3. Joaquin MARTI CALABUIG (Trivici Team) 2:06:41
FEM: 1. Eva Maria ORTUÑO VAÑO (Trail Villena) 2:32:38; 2. Mari TAMARIT (Aper Alcoi) 2:40:00; 3. Juana Marcela LONDOÑO VALENCIA (CEE Trail Club) 2:44:10
TOTAL: 215

Sprinttrail
MAS: 1. Marcos FERRANDEZ () 1:10:27; 2. Fernando CASANOVA () 1:11:49; 3. Jordi MARTINEZ MEYA () 1:12:04
FEM: 1. Silvia SARRION ESTEVE (Trail Umbria La Plana) 1:23:46; 2. Ana PEYDRO SANCHEZ (CXM València) 1:26:22; 3. Anabel NICOLAU MARTINEZ () 1:29:54
TOTAL: 153
CLASSIFICACIO: sportmaniacs


3r Trail de Sellent

Trail 17.5K
MAS: 1. Ruben SOLVES VAYA (La Rabosa Montanya) 1:20:12; 2. Miguel FERNANDEZ GARCIA (Tutriatlon.com) 1:20:52; 3. Rafael MURCIA MARTINEZ (Trifitness 31) 1:20:56
FEM: 1. Ana BENITO MUÑOZ (Tortuga Algemesí) 1:44:16; 2. Amparo TALENS PLA (Trifitness 31) 1:44:30; 3. Raquel PEREZ JORDA (Triatló Sueca) 1:55:06
TOTAL: 84

Sprinttrail 13.K
MAS: 1. Cristian ALVAREZ CALONGE (Alex Campos Team) 0:57:33; 2. Jaime JORQUES FRANCES (Team Podoesportiva.com) 0:58:37; 3. Kevin FUSTER MATIAS (CD Masktri) 0:58:59
FEM: 1. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 1:15:12; 2. Barbara MORAGURS PENALVA (Trifitness 31) 1:16:30; 3. Ana SIMEON PONTES (Atl. Silla) 1:16:59
TOTAL: 169
CLASSIFICACIO: cronorunner


Bèrnia Challenge
MAS: 1. Antonio MARTINEZ PEREZ (Marathon Crevillent) 2:16:45; 2. Jose Antonio LUNA GIMENO (Marathon Crevillent) 2:18:40; 3. Vicente GANDIA SORIANO (Trivici Team) 2:19:22
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO (Marathon Crevillent) 3:02:47; 2. Gloria COMPANY TOMAS (Aper Alcoi) 3:03:30; 3. Lucia MARTINEZ SORIANO (Trail Villena) 3:10:57
TOTAL: 126
CLASSIFICACIO: mychip