14 Novembre 2019

Costa Blanca Trails tanca la Copa d’Espanya Ultra

Captura.JPG

Aquest dissabte es disputarà la darrera prova de la Copa d’Espanya Ultra FEDME a la localitat de Finestrat, on es celebren diverses proves del Costa Blanca Trails, encara que la de 84 kms i 5.100 m+ tindrà com a protagonistes als futurs Campions d’Espanya. Entre els candidats el corredor de La Vilavella Ramón Recatalá i la de Cabanes Sonia Escuriola, tots dos amb opcions a medalla gràcies a la quarta posició assolida a proves anteriors. L’últim éxit valencià es remunta fins 2016, quan Dani Amat aconseguia el títol de Campió d’Espanya.

NdP FEDME: La Costa Blanca Trails decidirá a los Campeones de la Copa de España Ultra GP Inverse Continua llegint

10 Novembre 2019

Més de quatre-cents corredors al Trail Pics de Betxí

foto_42ypico.JPG

A Betxí s’ha disputat la cursa més popular, el 6é Trail Pics de Betxí, amb més de quatre-cents participants. Victòries per a Jorge Aibar i Nerea García.

MAS: 1. Jorge AIBAR SOL (Duurs Castelló M.Motors) 1:21:25; 2. Eloy ESTEVE CASERO (Maestrazgo Escuder Textil) 1:23:59; 3. Òscar CARRATALA MARTINEZ (A 4 Pelat) 1:25:00
FEM: 1. Nerea GARCIA GORRIZ (Serac Sport) 1:46:54; 2. Sandra ALARCON SANCHEZ (Corremon Trail) 1:49:43; 3. Kateryna CHEPIL () 1:51:13
Total: 408

Classificació: 20191110_TrailPicBetxi (.pdf)

Foto: 42ypico

10 Novembre 2019

Emili Sellés i Nuria Orta guanyen a Cocentaina

foto_IMAGE Hunters.jpg

Quarta edició del Trail Fira de Tots Sants, disputat a Cocentaina sobre dues distàncies.

20K
MAS: 1. Emili SELLES I SEGUI (Marathon Crevillent – SR Team) 1:45:40; 2. Pablo BAUTISTA ROVIRA () 1:47:09; 3. David GARCIA MASCARELL (Más Allá Entrenamiento) 1:50:51
FEM: 1. Nuria ORTA REIG (Soca-Run) 2:17:52; 2. Ana Belén MARTINEZ ATENCIA (CA Angel) 2:20:44; 3. Silvia ALOS (Aper Alcoi) 2:23:02
Total: 228

8K
MAS: 1. Carlos VIDAL GOMIS (CD Metaesport) 0:36:26; 2. Raúl MIÑANA LLOPIS (Soca-Run) 0:37:26; 3. Rubén CANDELA JUAN (Marathon Crevillent) 0:38:01
FEM: 1. Lydia SERRANO TORRES (Mandriladora Alpesa) 0:46:27; 2. Nuria ARNEDO DELEGIDO () 0:46:28; 3. Sandra RODRIGUEZ REBAGLIATO (CM Els Caragols) 0:47:48
Total: 183

Classificacions: sportmaniacs

Foto: IMAGE Hunters

10 Novembre 2019

Victòries per a Nicolau i Sánchez Cebrián a Xixona

foto_mychip+

Setena edició de la Pujada a la Penya Migjorn, a Xixona. Una cursa clàssica de final de temporada on han vençut Roser Nicolau i Miguel Ángel Sánchez Cebrián. En distància curta guanyen Edgar Guerola i Leyre Gallardo.

22K
MAS: 1. Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN () 1:53:42; 2. Francesc BERNABEU GALIANA () 1:55:29; 3. Manel GARCIA LEAL (Superatesport.com) 1:57:28
FEM: 1. Roser NICOLAU PICO (Aper Alcoi) 2:24:24; 2. Alba BELTRA ESCOLANO () 2:30:14; 3. Elena BERNABEU PEREZ () 2:39:40
Total: 135

14K
MAS: Edgar GUEROLA ESCARPA () 1:09:24; 2. Ruben MARTINEZ LLINARES () 1:10:34; 3. Iván CAZORLA RODRIGUEZ (Los Machacapiedras) 1:10:56
FEM: 1. Leyre GALLARDO POVEDA (Jabalís Dorados) 1:21:42; 2. María LOPEZ MARTINEZ (CD Triarios) 1:25:49; 3. María Gala LOPEZ ARACIL () 1:27:46
Total: 82

Classificacions: mychip

Foto: mychip

10 Novembre 2019

Resultats de la 10a cursa Lusitània de Marines

16K
MAS: 1. José Luís MARTINEZ CASTILLO (RC Lusitania 8) 1:04:37; 2. Benja MANSILLA BENAVENT (Atl. Els Coixos) 1:04:53; 3. Juanjo LOPEZ VILLANUEVA (Redolat Team) 1:05:00
FEM: 1. Jessica VELASCO RUIZ (BIEM-III) 1:14:32; 2. Brenda MARIN SEGOVIA (BIEM-III) 1:16:22; 3. Verónica QUIGUANGO NAVARRETE (RT-21) 1:19:36
Total: 382

7K
MAS: 1. Mario Werther ASUNCION MATIAS (Atl. Silla) 0:27:00; 2. Raúl GONZALEZ GARCIA (Trail Requena) 0:28:13; 3. Víctor GALVEZ SALVADOR (Team Casinos La Pelaílla) 0:28:31
FEM: 1. Irene HIGUERAS CLARES (RC Lusitania 8) 0:34:40; 2. Leticia Eva GARCIA RIQUELME () 0:36:16; 3. María Isabel VISO TORRES (RC Lusitania 8) 0:36:20
Total: 165

Classificació: sportmaniacs

5 Novembre 2019

La ISF nomena Rogelio Macías com a Vicepresident

foto_fedme

L’Assemblea General de la Federació Internacional d’Skyrunning, en la seua dotzena edició, va triar l’actual responsable màxim del nostre esport a Espanya com a nou membre de la Junta Directiva de la ISF.

NdP FEDME: Asamblea General de la Federación Internacional de Skyrunning 2019 Continua llegint

3 Novembre 2019

Resultats Bèrnia Moscatell Trail (Xaló)

correrxmuntanya.jpg

23K
MAS: 1. Ignasi CARDONA TORRES (Atl. Llebeig – Mountain Llebeig) 2:11:28; 2. Emili SELLES I SEGUI (Marathon Crevillent) 2:12:23; 3. Pedro MARTINEZ GONZALEZ (Esports Colau Trail) 2:15:25
FEM: 1. Aïda PEREZ MONCHO (Atl. Balearia Dianium) 3:01:56; 2. Antonia VALERO SIGNES () 3:07:36; 3. Laura SALOM CORTS (CExc Tavernes de la Valldigna) 3:08:51
Total: 203

15K
MAS: 1. Jordi RIPOLL RAMIREZ (Atl. Balearia Dianium) 1:14:51; 2. Gonsal FERRER SOBRECASES () 1:16:43; 3. Blas ARTESERO GUTIERREZ () 1:19:40
FEM: 1. Maria FUENTES OLCINA () 1:24:49; 2. Rosa LARA FELIU (Atl. Gata) 1:32:35; 3. Elisa SANSANO GIL (Escuela del Corredor Paco Milan) 1:39:33
Total: 153

Classificació: mychip

3 Novembre 2019

Resultats 4t Trail de Jalance

correrxmuntanya.jpg

24K
MAS: 1. Rafael MURCIA MARTINEZ (CXM València) 2:07:32; 2. Jose Luís MARTINEZ CASTILLO (Olympo Team) 2:11:46; 3. Juan María JIMENEZ LLORENS (Green Power Sports Team) 2:13:29
FEM: 1. Ana Cristina ARGOTE MEDRANO () 2:53:07; 2. Sonia GUILLEM PEREZ (Serrano Atl) 3:08:49; 3. Carmen BALBASTRE CANO (BXM Bétera) 3:10:53
Total: 55

13K
MAS: 1. David GIMENEZ SOLAZ (Atl. Utiel) 0:57:56; 2. Jesús QUILES GUAITA (Alejandro Sanz- Timerlap) 1:00:10; 3. Vicent SOLER TORTOSA (Trail Serra Vernissa) 1:01:32
FEM: 1. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 1:14:36; 2. Yolanda HERNANDEZ CHAPARRO (Green Power Sports Team) 1:17:47; 3. Ana FERRANDIZ FRANCES (Trail Umbría La Plana) 1:18:35
Total: 121

Classificació: toprun

3 Novembre 2019

Resultats Trail Nocturn Camins de Cabres (El Genovés)

correrxmuntanya.jpg

23K
MAS: 1. Xavier TOMAS ESMEL () 2:22:04; 2. Vicent TORRES VILLAR () 2:25:18; 3. Josevi LLARIO MATEU () 2:28:44
FEM: 1. Lourdes HEREDIA LOPEZ (La Ventanica) 3:05:39; 2. Cristina SANCHIS PUERTO () 3:38:20; 3. Sandra MURCIA SOLER (Hulk) 3:38:59
Total: 170

Classificació: mychip

3 Novembre 2019

Resultats Trail Montanejos 2019

correrxmuntanya

55K
MAS: 1. Ramón RECATALA VERA (Mur i Castell Tuga) 4:59:33; 2. Salvador ENGUIX GIMENEZ (Alex Campos Team) 5:23:57; 3. Juan ARGENTE PAYA () 5:26:53
FEM: 1. Amparo ESCRICH GARCIA (Atl. Saltamontes) 6:32:31; 2. Belén PEREZ NAVARRO (GAMTE) 6:43:37; 3. Marta CAMBRA PORCEL () 6:53:20
Total: 111

30K
MAS: 1. Javier IZQUIERDO IZQUIERDO () 2:46:33; 2. Jose Luís FELIS BLASCO (Mur i Castell Tuga) 2:48:20; 3. Jordi BORREDA FELIU () 2:49:45
FEM: 1. Diana MARTORELL CANOS (Mur i Castell Tuga) 3:09:14; 2. Silvia SARRION ESTEVE (Trail Umbría La Plana) 3:17:38; 3. Maria Pilar HERNANDEZ ISACH () 3:29:51
Total: 247

15K
MAS: Javier GAGO SEGUI () 1:19:59; 2. Jose RUIZ CABELLO () 1:20:50; 3. Vicente PAMBLANCO FERNANDEZ () 1:21:11
FEM: 1. Cristina DOMINGUEZ CIVERA (Triatlón Teruel Turia Extreme) 1:45:54; 2. Nati ALCOVER GRAU () 1:47:30; 3. Raquel JOVANI ORTI () 1:47:40
Total: 391

Classificació: mychip

3 Novembre 2019

Resultats 1r Marató dels Masos (Sant Joan de Moró)

correrxmuntanya.jpg

MAS: 1. Manuel Jesús PEREZ MORENO (Runningway / High Pro Nutrition) 4:27:59; 2. Roberto GIL LOPEZ (Running Moró) 4:33:13; 3. Òscar CARRATALA MARTINEZ (A 4 Pelat) 4:37:10
FEM: 1. Sonia ESCURIOLA REULA (Team Land – GR33) 5:27:12; 1. Sonia MUNDINA GIL (Running Moró) 5:27:12; 3. Raquel CASARES LOPEZ (Atl. Onda) 5:51:41
Total: 80

Classificació: hj-crono

3 Novembre 2019

Resultats 7a Dinomania Trail (Cinctorres)

correrxmuntanya.jpg

MAS: 1. Mario BONAVISTA DOMINGO (Mur i Castell Tuga) 1:37:23; 2. Andrés PASCUAL IBAÑEZ (Triatlón Davima) 1:47:04; 3. Eloy ESTEVE CASERO (AD Maestrazgo) 1:47:57
FEM: 1. Mireia BRIONES GONZALEZ (Alex Campos Team) 2:22:30; 2. Maria GUEROLA CAPSIR (AD Maestrazgo) 2:42:51; 3. Sandra MARIN MILIAN (Mim) 2:43:18
Total: 115
Classificació: hj-crono