15 Setembre 2017

Calendari curses 2017: Final de temporada

 

 

 

Anuncis
8 Novembre 2017

Eva Bernat aconsegueix la Copa d’Espanya FEDME 2017

23319516_10212548425637897_7128708288267786183_n

Finalitzada la llarga Copa d’Espanya 2017 a Caravaca (Múrcia) diumenge la corredora de Xest ha aconseguit el títol com a Campiona. Eva millora el bronze de la passada temporada i completa un 2017 extraordinari afegint la de bronze del Campionat d’Espanya disputat a Zumaia en juliol passat.

Ella mateix repasa la temporada des del seu perfil al Facebook: “¡Quién me iba a decir a mí que me convertiría en la Campeona de la Copa de España de carreras por montaña! 😉

Analizando el año, y a pesar de no haber terminado las últimas pruebas como me hubiera gustado, sin duda, ha sido mi mejor temporada hasta el momento y solo puedo decir que estoy contenta muy contenta 😊 
Como resumen de los resultados más destacados serían:
-Campeona de la Copa de España de carreras por montaña en línea. (con 4 terceras posiciones y 2 victorias)
-Tercera clasificada en el Campeonato de España Individual y por Selecciones en Zumaia. 
– Décima en Tromso Skyrace.
– Quinta en el maratón de Buff Epic Trail.
– Campeona en el Maratón de Transvulcania
-Tercera en el Campeonato Autonómico Individual y por Clubes de la FEMECV.
– Campeona en la Liga Valenciana de la FEMECV.

En 17 anys de competició el palmarés de les valencianes és el següent:

Lina Montesinos 2 ors (2001 i 2002)
Eva Bernat 1 or (2017) i 1 bronze (2016)
Lola Peñarrocha 1 plata (2009)
Claudia Amorós 1 plata (2002)
Míryam Talens 1 bronze (2004)
Carmen Sanchis 1 bronze (2002)

Difussió:

Santiago Mezquita y Eva Bernat se proclaman Campeones de la Copa de España de Carreras por Montaña en línea – Gran Premio BUFF®-SCOTT en la Caravaca Trail Experience – carreraspormontañafedme
Una Copa per a Evasenselimitsaventura
Eva Bernat: “Ahora me doy cuenta de lo que exige este deporte” – carreraspormontana

Etiquetes:
29 Octubre 2017

RESULTATS: Beniatjar, Benlloc, Xelva, Xeresa i Viver

10a Subida al Pico de Chelva
Trail 25K
MAS: 1. Raúl MORENO (Calvos Trail) 2:21:02; 2. Jose Manuel SANCHEZ SORIANO (Trail Requena) 2:22:49; 3. Miguel Angel PEÑALVER DE AQUINO (Trail Villar Caja Rural) 2:24:37
FEM: 1. Antonia HEINEMANN (Tristar Regensburg) 2:56:04; 2. Laura MIRASOL SOLANA (Corremon Trail) 3:09:51; 3. Ana TORTOSA MOLINA (Misjueves) 3:13:50
TOTAL: 125
Promo 10K
MAS: 1. Ruben LAZARO VILALTA (Corremon Trail) 0:49:03; 2. Jesús QUILES GUAITA (Turis on fire) 0:49:12; 3. Jose ANDRES COLLADO (Titaguas Corre) 0:50:06
FEM: 1. Arantxa GUERRERO (Bikesport Chiva) 1:38:15; 2. Inma VIVO ROIG (Cuc de Llum) 1:39:06; 3. Eva PEÑALVER DE AQUINO (Trail Villar Caja Rural) 1:40:58
TOTAL: 140
CLASSIFICACIO: toprun


4t Monduver Trail
Ultra
MAS: 1. Juanjo DE LOS ANGELES SEGUI (CC Xeraco) 8:00:40; 2. Gabriel VALERO ALARCON () 8:08:43; 3. Xavier TOMAS ESMEL (Trail Serra Vernissa) 8:44:55
FEM: 1. Patri LOPEZ VICEDO (Corrsendes Xeresa) 10:27:56; 2. Bego GARCIA DIEZ (CC Xeraco) 10:54:20; 3. Verónica JIMENEZ SUAREZ (Los Mazaos) 12:12:58
TOTAL: 101
Maratón
MAS: 1. Pedro Jose MARTINEZ GONZALEZ (Colau Trail) 4:40:58; 2. David BALLESTER SANZ (Mur i Castell Tuga) 4:55:46; 3. Carlos JIMENEZ GOMEZ (Kulumsport) 4:59:39
FEM: 1. Alicia CHAVELI PERIS (S.A.M.) 6:32:16; 2. Eugenia ALVAREZ SOLER () 6:37:02; 3. Sofia GOMEZ MARTINEZ () 7:23:25
TOTAL: 172
21K
MAS: 1. Emili SELLES i SEGUI (Macrovital – Marathon Crevillent) 1:56:42; 2. David GARCIA MASCARELL (Superatesport.com) 1:57:52; 3. David PEREZ REIG (Quatre Gats Ròtova) 2:02:30
FEM: 1. Raquel LANDIN COBOS (The Kenyan Urban Way) 2:33:29; 2. Tamara CANET DOLZ (CAMA Algemesí) 2:34:05; 3. Angela PIZARRO UREÑA (CC Xeraco) 2:46:10
TOTAL: 152
10K
MAS: 1. Ramon ALVAREZ BORRAS (La Llebre Simat) 1:01:15; 2. Jorge MARI BAIXAULI (The Kenyan Urban Way) 1:04:19; 3. Jorge PERIS VENANCIO (The Kenyan Urban Way) 1:04:19
FEM: 1. Monica Alexandra PILCO INGA (The Kenyan Urban Way) 1:16:48; 2. M. Angeles GIMENEZ DE PEDRO (S.A.M.) 1:28:25; 3. Vanessa CASTELLO ALONSO (CC Xeraco) 1:29:18
TOTAL: 111
CLASSIFICACIO: toprun


2n Benicatrail (21.8K) Beniatjar
MAS: 1. Jesús MUÑOZ GARCIA (Deporbike) 1:50:57; 2. Carlos PASCUAL SEMPERE (Corremon Trail) 1:52:50; 3. Antonio PEREZ VERDU (Les Llebres de Muro) 1:53:08
FEM: 1. Sonia SANCHEZ SANCHEZ (Trail Moixent) 2:27:31; 2. Jessica MATAIX CRESPO (Aper Alcoi) 2:30:19; 3. Marian CAMARASA FRANCES (Trivici Team) 2:34:59
TOTAL: 99
CLASSIFICACIO: sportmaniacs


2n Trail Molinos de Viver

Sprint 13K
MAS: 1. Alberto PAMBLANCO FERNANDEZ (Tripuzol) 1:01:34; 2. Ruben PASCUAL NARANJO (BCS Trail d’Uixó) 1:03:49; 3. Gabriel PALOMERA SVENSSON (Atl. Saltamontes) 1:03:59
FEM: 1. Lorena VAZQUEZ MARTINEZ (C&C Sport) 1:21:02; 2. Nathalie GUILLEN FRANCOIS (CE Pobla de Farnals) 1:25:28; 3. Amanda Jasmine VILLIAMSON (GAMTE) 1:27:18
TOTAL: 190
CLASSIFICACIO: tdpevents

Reina 25K
MAS: 1. Oscar SOTO MORENO (HCB Entrenamiento Personal) 2:02:31; 2. Luis APARICIO (HCB Entrenamiento Personal) 2:04:13; 3. Samuel PALOMERA SVENSSON (Atl. Saltamontes) 2:05:26
FEM: 1. Diana MARTORELL CANOS (Mur i Castell Tuga) 2:34:05; 2. Gloria FULLER SUAREP (Cor i Muntanya Puçol) 2:41:12; 3. Sonia CHUVE FARFAN (Gaes Running Team) 2:45:32
TOTAL: 142
CLASSIFICACIO: tdpevents


Trail Benlloch (14K)
MAS: 1. Alex MARIN FABRA (Maestrazgo – Portell Turisme) 0:51:51; 2. Edgar PEREZ BOJADOS (Urban Running) 0:54:44; 3. Miguel Angel MARTINEZ GREGORIO (CM GR33) 0:56:08
FEM: 1. Ioanna PETENCHI PETENCHI (Running Moró) 1:03:12; 2. Sonia ESCURIOLA REULA (CM GR33) 1:09:56; 3. Maria Pilar HERNANDEZ ISACH (Calamardo) 1:10:10
TOTAL: 447
CLASSIFICACIO: sportmaniacs

24 Octubre 2017

Antonio Martínez i Maria Beltran guanyen l’Autonòmic de Km.Vertical al Bèrnia

Captura

Campionat Autonòmic de Kilòmetre Vertical FEMECV (Altea la Vella)
MAS: 1. Antonio MARTINEZ PEREZ (Marathon Crevillent) 0:42:08; 2. Jose Antonio LUNA GIMENO (Marathon Crevillent) 0:42:46; 3. Ignacio CARDONA TORRES (Like Sport Lurbel) 0:43:11; 4. Juan MARTINEZ TORTOSA (Like Sport Lurbel) 0:44:05; 5. Jose Antonio MENA GARCIA (Trail Villena) 0:44:05
FEM: 1. María BELTRAN TOLEDO (La Llebre – Alpesa) 0:57:44; 2. Tamara CANET DOLZ (CAMA Algemesí) 0:58:03; 3. Gloria COMPANY TOMAS (Aper Alcoi) 0:58:16; 4. Eva María ORTUÑO VAÑÓ (Trail Villena) 0:59:41; 5. Silvia ALOS RODRIGO (Aper Alcoi) 1:01:11
TOTAL: 86
CLASSIFICACIO: mychip

23 Octubre 2017

RESULTATS: Altea la Vella, Bocairent, Castelló de la Plana i Sellent

Campionat Autonòmic de Kilòmetre Vertical FEMECV (Altea la Vella)
MAS: 1. Antonio MARTINEZ PEREZ (Marathon Crevillent) 0:42:08; 2. Jose Antonio LUNA GIMENO (Marathon Crevillent) 0:42:46; 3. Ignacio CARDONA TORRES (Like Sport Lurbel) 0:43:11; 4. Juan MARTINEZ TORTOSA (Like Sport Lurbel) 0:44:05; 5. Jose Antonio MENA GARCIA (Trail Villena) 0:44:05
FEM: 1. María BELTRAN TOLEDO (La Llebre – Alpesa) 0:57:44; 2. Tamara CANET DOLZ (CAMA Algemesí) 0:58:03; 3. Gloria COMPANY TOMAS (Aper Alcoi) 0:58:16; 4. Eva María ORTUÑO VAÑÓ (Trail Villena) 0:59:41; 5. Silvia ALOS RODRIGO (Aper Alcoi) 1:01:11
TOTAL: 86
CLASSIFICACIO: mychip


Tombatossals
Tombatossals
MAS: 1. Fco Javier BAREA PASTOR (G. Alpino Javalambre) 1:56:12; 2. David PRADES MONFORT (Nike Trail) 1:56:16; 3. Israel GONZALEZ ESCRIG (CM La Pedrera) 1:57:14
FEM: 1. Eva MESADO ORTIZ (Mur i Castell Tuga) 2:26:04; 2. Maria Eugenia INTURIAS USTAREZ () 2:29:27; 3. Sonia ESCURIOLA REULA (Team Land – GR33) 2:30:36
TOTAL: 255

MaraTomba
MAS: 1. Víctor BERNAD BLASCO (Aml Sport HG – Meridiano 0) 4:25:19; 2. Alfonso DE LA TORRE SAEZ (Alcudia de Veo Team) 4:40:25; 3. Jefferson OTALVARO MOSCOSO (Urban Running Castellón) 4:46:45
FEM: 1. Ana LUIS VICENT (CM La Pedrera) 6:20:02; 2. Minerva CARCELLER COLLADO (Amics del Clot) 6:29:33; 3. Vicen ALEMANY SOLER (Corriols Sueca) 7:05:42
TOTAL: 55

MiniTomba
MAS: 1. Raúl ARIÑO TORRES (AD Maestrazgo – Canyeros Bar) 1:11:32; 2. Luis Antonio ALONSO AYALA () 1:15:59; 3. Josep MATEU GARCIA (Multiesport El Castellet) 1:19:30
FEM: 1. Soraya JULIAN GUAL (CM Vilafamés) 1:32:02; 2. Noelia FENOLLOSA FENOLLOSA () 1:33:46; 3. Sara MONZON LABERNIA () 1:33:46
TOTAL: 136
CLASSIFICACIO: mychip


4t Trail de Bocairent

MAS: 1. Emili SELLES I SEGUI (Marathon Crevillent) 2:01:55; 2. Carlos PASCUAL SEMPERE (Corremon Trail) 2:04:57; 3. Joaquin MARTI CALABUIG (Trivici Team) 2:06:41
FEM: 1. Eva Maria ORTUÑO VAÑO (Trail Villena) 2:32:38; 2. Mari TAMARIT (Aper Alcoi) 2:40:00; 3. Juana Marcela LONDOÑO VALENCIA (CEE Trail Club) 2:44:10
TOTAL: 215

Sprinttrail
MAS: 1. Marcos FERRANDEZ () 1:10:27; 2. Fernando CASANOVA () 1:11:49; 3. Jordi MARTINEZ MEYA () 1:12:04
FEM: 1. Silvia SARRION ESTEVE (Trail Umbria La Plana) 1:23:46; 2. Ana PEYDRO SANCHEZ (CXM València) 1:26:22; 3. Anabel NICOLAU MARTINEZ () 1:29:54
TOTAL: 153
CLASSIFICACIO: sportmaniacs


3r Trail de Sellent

Trail 17.5K
MAS: 1. Ruben SOLVES VAYA (La Rabosa Montanya) 1:20:12; 2. Miguel FERNANDEZ GARCIA (Tutriatlon.com) 1:20:52; 3. Rafael MURCIA MARTINEZ (Trifitness 31) 1:20:56
FEM: 1. Ana BENITO MUÑOZ (Tortuga Algemesí) 1:44:16; 2. Amparo TALENS PLA (Trifitness 31) 1:44:30; 3. Raquel PEREZ JORDA (Triatló Sueca) 1:55:06
TOTAL: 84

Sprinttrail 13.K
MAS: 1. Cristian ALVAREZ CALONGE (Alex Campos Team) 0:57:33; 2. Jaime JORQUES FRANCES (Team Podoesportiva.com) 0:58:37; 3. Kevin FUSTER MATIAS (CD Masktri) 0:58:59
FEM: 1. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 1:15:12; 2. Barbara MORAGURS PENALVA (Trifitness 31) 1:16:30; 3. Ana SIMEON PONTES (Atl. Silla) 1:16:59
TOTAL: 169
CLASSIFICACIO: cronorunner


Bèrnia Challenge
MAS: 1. Antonio MARTINEZ PEREZ (Marathon Crevillent) 2:16:45; 2. Jose Antonio LUNA GIMENO (Marathon Crevillent) 2:18:40; 3. Vicente GANDIA SORIANO (Trivici Team) 2:19:22
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO (Marathon Crevillent) 3:02:47; 2. Gloria COMPANY TOMAS (Aper Alcoi) 3:03:30; 3. Lucia MARTINEZ SORIANO (Trail Villena) 3:10:57
TOTAL: 126
CLASSIFICACIO: mychip

22 Octubre 2017

Cristòbal Adell (36’51”) bat el rècord autonòmic de Km.Vertical a Fully

-Kilomètre Vertical® de Fully_2. ©Gerard Berthoud

Cristóbal Adell viatja fins a Suïssa per participar al Km.Vertical de Fully, al circuit dels rècords. Mil metres justs en menys de dos kilòmetres on s’ha batut també el rècord del món de Urban Zemmer (29’42”) per part del també italià Philip Goetsch deixant-lo en 28’53”. El d’Albocàsser deixa la marca valenciana en 36’51”.

S’adjunten millors marques valencianes de tots els temps:

36’51” Cristòbal ADELL ALBALAT (Fully 2017)
38’44” Javier SORIANO REVERT (Fuente Dé 2016)*
38’47” Ignasi CARDONA TORRES (Fuente Dé 2016)*
39’53” Emili SELLES i SEGUI (Fuente Dé 2016)*
39’21” Cristòbal ADELL ALBALAT (Finestrat 2012)
39’40” Ramón RECATALA VERA (Finestrat 2011)
39’58” Cristóbal ADELL ALBALAT (Altea la Vella 2012)
40’02” Antonio MARTINEZ PEREZ (Palacios del Sil 2017)
40’09” Juan MARTINEZ TORTOSA (Fuente Dé 2016)*
40’46” Cristóbal ADELL ALBALAT (Finestrat 2013)
40’51” Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN (Finestrat 2015)
40’58” Javier SORIANO REVERT (Finestrat 2015)
40’59” Jaime SORIANO RUIZ (Fuente Dé 2016)*

*El KV Fuente Dé publica el desnivell en 972m (dins dels paràmetres homologats), però els tracks donen un desnivell inferior als 900 metres.

Foto: Gerard Berthoud

Etiquetes:
16 Octubre 2017

RESULTATS: Bunyol, Cofrents, Montan, Suera i Xert

foto_AndresNuñezLastRaceStudio.jpg

Continua llegint

11 Octubre 2017

Resultats del cap de setmana: Beneixama, Forna, Gilet, Riba-roja de Túria, Tous, Vilafamés i Vilanova d’Alcolea

CapturaMolta participació a la Volta la Terme de Gilet i a la Solana Trail de Beneixama. S’adjunten classificacions.  Foto: Botamarges per Image Hunters Continua llegint

11 Octubre 2017

19 de novembre, 6a Pujada a la Penya Mitgjorn de Xixona

Cartell

El Centro Excursionista de Jijona informa de la sisena edició de la Pujada a la Penya Migjorn, a celebrar-se diumenge 19 de novembre de 2017 amb distàncies de 22K i 15K, i una marxa senderista de 15K.

Inscripcions a www.timerlap.com
Més informació a www.cexixona.org

1 Octubre 2017

Resultats del cap de setmana: Elda, L’Alcora, Olocau, Onil, Senyera, Sogorb…

Mitja Marató de Muntanya de L’Alcora
MAS: 1. Rafa ZAPATA SANCHEZ (Blue Morvedre Triathlon) 1:44:29; 2. Jose Angel EBRI GARCIA (Amics CCPP Alcalá Alcossebre) 1:45:33; 3. Juan NAVARRO MARTINEZ (CE L’Alcora) 1:48:12
FEM: 1. Tamara CANET DOLZ (CAMA Algemesí) 2:11:28; 2. Raquel CASARES LOPEZ (Atl. Onda) 2:14:42; 3. Mª Pilar HERNANDEZ ISACH (CA Calamardo) 2:19:34
TOTAL: 204
CLASSIFICACIO: mychip Continua llegint

19 Setembre 2017

Ultraferradura: Luís Aparicio i Nerea García guanyen a Llucena

2-femenina_ultra

S’adjunta nota de premsa:

Luis Aparicio y Nerea García, vencedores de la Ultraferradura de Llucena. Cristian Callau y Margarita Paucar fueron los mejores en la trail. Los espectaculares paisajes de este municipio fueron el escenario del evento deportivo que tuvo una excelente acogida en su primera edición.
Continua llegint

18 Setembre 2017

Resultats del cap de setmana: Ekiden Trail

Captura

Captura

Captura

CLASSIFICACIO