14 Mai 2019

Victòries per Cristóbal Adell i María Obrero a la Pujada a la Nevera d’Atzeneta

foto_lligacastellonord

Nota de premsa:

CRISTOBAL ADELL Y MARIA OBRERO REINAN EN ATZENETA

Atzeneta se vestía de fiesta para albergar la decimonovena edición de su Pujada a la Nevera, organizada por el Ayuntamiento y el Club de la localidad y englobada dentro de la Lliga Castelló Nord, competición provincial que cuenta con patrocinio de la Diputación Provincial de Castellón.

Al gran cartel que presentaba la carrera, se unían cientos de corredores populares, con ganas de disfrutar de un día en pleno Parque Natural del Penyagolosa, congregando a más de 400 corredores.

El corredor Cristóbal Adell demostrando su condición de favoritos, e impuesto un fuerte ritmo de salida que no pudieron aguantar sus rivales más directos. Ya en el paso por el punto kilométrico 13, Medall sacaba cerca dos minutos sobre sus rivales, John Rogla y el corredor de Benlloch, Gerard Morgado; tras el paso por el Pou de la Riba, Adell, buen conocedor del recorrido aumentaba su ventaja que ya administraría hasta el final de carrera, logrando parar el crono en 02h 09min 26seg. Por detrás entraban Gerard Morgado y John Rogla completando los puestos de honor de la prueba

En categoría femenina la carrera se ha desarrollado con varias alternancias en cabeza de carrera, que finalmente se ha decantado del lado de María Obrero, en un final ajustado se ha impuesto a Ioana Petenchi, parando el crono en 2h 51min 22seg. La tercera plaza se la ha llevado la corredora local Eva Bellés que en un ajustado final le ha ganado a la ondense Raquel Casares.

En la versión corta, la Marxa Popular de Atzeneta, que alcanzaba su onceava edición, Nahum Calaceit y Ana Belén Martínez han sido los más rápidos en completar los 14 km. del recorrido.

La jornada deportiva se ha completado con la celebración de la primera edición de la NEVERA TRAIL KIDS, donde cerca de un centenar de jóvenes, con edades comprendidas entre los 7 y los 16 años han podido disfrutar del deporte del trail, prueba que está englobada en el recién estrenado Circuito DIPCAS TRAIL KIDS.

8 Mai 2019

Esport i tradició a Atzeneta

foto

19ena Pujada a la Nevera, segona prova puntuable per a la Lliga Castelló Nord

Tot preparat per a la dinovena edició de la Pujada a la Nevera, que se celebrarà el pròxim dissabte 11 de maig i que aconseguirà reunir a prop de 400 corredors, complint amb la tradició un any més i que converteix a Atzeneta per unes hores en la capital provincial de les carreres per muntanya

La prova organitzada pel Club de Muntanya juntament amb la col•laboració de l’Ajuntament de la localitat, és a més la segona prova de la Lliga Castelló Nord, competició patrocinada per la Diputació Provincial de Castelló.

Amb un recorregut de 28 Km. i 1100 metres de desnivell positiu, portarà als corredors a transitar pels bells paratges d’aquesta població castellonenca, recorrent unes sendes centenàries que sense la tasca de conservació dels voluntaris del Club, només serien recordades pels més ancians del lloc; per si la preciositat del recorregut no fóra bastant, podem apreciar en tot moment la presència del Pic Penyagolosa que actua com a sentinella de la prova.

Quant als favorits de la competició, tornen a Atzeneta dos corredors que han dominat el trail regional en els últims anys, Ramon Recatalá i Cristobal Adell, que venen després d’aconseguir una meritòria tercera plaça en les proves de Penyagolosa Trails, en la CSP i en la MIM respectivament. Davant tindrà com a rivals corredors com John Rogla, Pablo Vela, Juan Jarabo, Gerard Morgado, i un dels corredors més regulars de les últimes edicions de la Lliga Castelló Nord, José Angel Ebri.

En categoria femenina, la màxima aspirant a la victòria abans de la sortida és Maria Obrero, però haurà de lluitar amb les corredores que ja van aconseguir el pòdium en la passada Marxa a Peu de Borriol, Ioana Petenchi, Eva Bellés o Raquel Casares.

D’aquesta lluita poden beneficiar-se altres corredores que estan realitzant una brillant temporada que han estrenat el seu palmarès en aquest ample calendari provincial de trail com Noemi Aranda, Maria Guerola o la corredora local Sonia Domingo.

A aquest cartell, s’uniran centenars de corredors populars i senderistes, amb l’únic objectiu de gaudir de la muntanya, de l’esport i d’una magnífica jornada, però sempre intentant no perdre aqueix àpex competitiu que atorga el penjar-se un dorsal

Per a la jornada vespertina, a partir de les 18 h, els més joves podran gaudir de la I NEVERA TRAIL KIDS., amb l’objectiu principal de fomentar l’esport per a nens en el medi natural, i que està englobat en el Circuit I DIPCAS TRAILKIDS, creat aquest mateix any i dirigit per a nens/es entre el 7 i els 16 anys.

Amb tots aquests ingredients i amb una població que viu bolcada per i per a la seua carrera ho tenen tot disposat perquè no falte cap detall, i poder atendre i rebre els visitants que s’acostaran a la localitat per a gaudir d’aquesta prova que ben aviat complirà dues dècades.

Informa: Lliga Castelló Nord

Facebook: https://www.facebook.com/PujadaNevera

Foto: Last Race Studio

1 Mai 2019

Resultats del Gran Fons de Sagunt

MAS: 1. Javier PERIS LLUESMA (Trail Morvedre) 1:35:33; 2. Alejandro SAMPER JARA (Trail Morvedre) 1:36:17; 3. Sisco GARRIDO VAQUER (Cor i Muntanya Puçol) 1:37:04
FEM: 1. Silvia PIERA MARTINEZ (Cor i Muntanya Puçol) 1:56:29; 2. Ana MURILLO RIPOLLES (HCB Entrenamiento Personal) 2:08:01; 3. Carmen RODRIGUEZ SOLER (Von Hippel – Lindau Paiporta) 2:08:47

Sprint
MAS: 1. Javier CABRERO COMPANY (Tripuzol) 0:49:15; 2. Jose Carlos DIAZ GARCIA (Atl. Gilet – Adidas Terrex Trail Team) 0:49:54; 3. Francesc CABRERO (Trail Morvedre) 0:50:36
FEM: 1. Amparo GARCIA MORILLAS () 1:03:27; 2. Beatríz SANCHEZ MARIN () 1:06:24; 3. Laura RUBIO MENCHER (BCS Trail d’Uixó) 1:07:42

Classificació: sportmaniacs

1 Mai 2019

Rafa Murcia, Ana Tauste i María Beltrán guanyen les proves de Vallada

foto_trailvallada.jpg

Hui dimecres festiu s’ha disputat la primera edició del Trail Cor de la Serra Grossa, a Vallada, dins del Circuit de Trail CTRC.

Han vençut María Beltrán (a la cronoescalada) 9 Ana Tauste (a l’esprint), totes dues del Lurbel Team, i Rafa Murcia (CXM València) a les dues proves.

La prova ha sigut la segona del calendari “Circuito de Trail La Ribera” després del de Llanera de Ranes.

Resultats

MAS: 1. Rafael MURCIA MARTINEZ (CXM València) 1:27:09; 2. Miguel Angel MARIN APARICIO (Timerlap) 1:29:00; 3. Xavier TOMAS ESMEL (Trail Serra Vernissa) 1:29:56
FEM: 1. Ana TAUSTE GALERA (Lurbel Team People Sapiens) 1:49:49; 2. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 2:00:47; 3. Natalia GARCIA CATALA (Team Lam) 2:16:17

Classificació: toprun

28 Abril 2019

Resultats del Gátova Trail

foto_LuisAparicio

Gátova Trail 10K
MAS: 1. Alfonso DE LA TORRE SAEZ (CD Metaesport) 0:49:48; 2. Juanjo LOPEZ VILLANUEVA (Redolat Team) 0:51:47; 3. Jorge DE JUAN MARTINEZ () 0:53:34
FEM: 1. Mireia BRIONES GONZALEZ (Alex Campos Team) 1:05:01; 2. Laura RUBIO MENCHER (BCS Trail d’Uixó) 1:09:20; 3. Futura BARBAROSSA (Green Power) 1:14:33
Classificació: toprun

Gátova Trail 21K
MAS: 1. Daniel ALAMBIAGA MARIN (CEM Marines) 2:06:36; 2. Oli JENNINGS (Orero Paterna Runners) 2:07:33; 3. Victor GALVEZ SALVADOR (Team Casinos La Pelailla) 2:08:49
FEM: 1. Marisa VILLAGRASA BLANCO (Trail Morvedre) 1:34:41; 2. Silvia NICOLAU VILA (Orero Paterna Runners) 2:48:14; 3. Mari VICENT (Trivu) 2:52:16
Classificació: toprun

Gátova Trail 42K
MAS: 1. Luis APARICIO MANZANARES (Cor i Muntanya) 3:51:51; 2. Jorge CLAVEL TORRES (Green Power) 3:57:49; 3. Jose Vicente CARRASCOSA FUERTES (Atl. Correores Buñol) 4:00:33
FEM: 1. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja Ribapeu) 4:58:43; 2. Elisabeth RIOS PEREDO () 5:02:35; 3. Sonia CHUVE FARFAN (Castell de Serra) 5:09:09
Classificació: toprun

1 Abril 2019

Resultats del MaMoVa

foto_mamova

MAS: 1. Miguel Angel HERAS HERNANDEZ (Salomon Team) 3:59:16; 2. Pepe LLINARES SOLDADO (Atl. Sollana) 4:23:47; 3. Bruno DELTORO SABATER (Trail Villar Caja Rural) 4:24:41
FEM: 1. Maria MAYANS MASDEU () 6:22:06; 2. Carmen RODRIGUEZ SOLER (Green Power ST) 6:30:57; 3. Rosa Ana HERNANDEZ RODENAS (Never Stop Running) 6:30:59

Classificació: 20190331_MaMoVa

Etiquetes:
31 Març 2019

Resultats de la Moriscos Trail

13K
MAS: 1. Abel CEBRIAN GRANELL (Atl. Onda) 1:18:59; 2. Jose BARTOLL IBAÑEZ (CE L’Alcora) 1:19:52; 3. Miguel MOLINA SEBASTIA (Alcudiadeveoteam) 1:22:16
FEM: 1. Liliana CASTELLO (Sanus Vitae Team) 1:42:52; 2. Isabel GINER CALATAYUD (Runners Ciutat de València) 1:54:12; 3. Mª Elizabeth GARZON MORAN (Xtremers) 1:57:33

Classificació: 20190331_MoriscosTrail13K

23K
MAS: 1. Cristian PINARDELL ARTERO (CE L’Alcora) 2:07:52; 2. Roberto RAMOS BALLESTER (Desbordats Runners Team) 2:09:44; 3. Tono GARCIA FERRER (Pas a Pas – La Cañada) 2:10:12
FEM: 1. Aida GONZALEZ PITARCH (CM Vistabella) 2:47:35; 2. Jessica PALAO SANTAMARIA (BCS Trail d’Uixó) 2:53:00; 3. Ana María ALCARAZ MARTINEZ (Escuela del Corredor Paco Milan) 2:53:56

Classificació: 20190331_MoriscosTrail23K

42K
MAS: 1. Roberto GIL LOPEZ (WAA Team) 4:20:28; 2. Jesús VIVAS VIVAS () 4:25:21; 3. Batiste RUIZ LLORENS (Mur i Castell Tuga) 4:54:29
FEM: 1. Elisabeth RIOS PEREDO (Burjarunners) 5:37:38; 2. Carmen BALBASTRE CANO (BxM Bétera) 7:09:47; 3. Soledad SAEZ CALATAYUD (Ct Rehab Esport Aldaia) 7:40:56

Classificació: 20190331_MoriscosTrail42K

31 Març 2019

Resultats del Trail d’Onil

25K
MAS: 1. Juanan TORRES CLIMENTJ () 212:53; 2. Pablo RAMIREZ MULET () 2:13:00; 3. Artald MARTIN LARREY (La Foia.com) 2:16:52

FEM: 1. Juana Marcela LONDOÑO VALENCIA (CEE Trail Club) 3:00:06; 2. Andrea HERNANDEZ MONZO (GM Monòver) 3:03:15; 3. Stela CARBONELL BONETE (Bitrir Trail Running) 3:12:01

14K
MAS: 1. Santiago JUAN NAVAS (Tocobike) 1:12:22; 2. Raul RICO CACERES (Trail Running Onil) 1:17:14; 3. Miguel CUENCA BALLESTER (Soluttia Triatlón Ibi) 1:18:14
FEM: 1. Norinda FORSAT SERER (Verd3) 1:38:56; 2. Raquel RODRIGUEZ TORTOSA (Atl. Castalla) 1:45:52; 3. Encarni AMOROS CAÑIZARES (CEE Trail Club) 1:46:15

Classificació: mychip

31 Març 2019

Resultats de la Tomaca Trail d’Alginet

MAS: 1. Jose Luis MARTINEZ CASTILLO (Olympo Team) 1:27:22; 2. Ramón REYES SANCHEZ () 1:29:05; 3. Josep LLORENS PERALES (Alcudiadeveoteam) 1:29:06
FEM: 1. Reyes MORENO BARBERA () 1:48:00; 2. Mariló COLOMINO LECHUGA (Escuela del corredor Paco Milan) 1:57:27; 3. Estefania MERINO GORGOJO () 2:00:28

10K
MAS: 1. Vicent CARBONELL SANCHEZ () 0:54:55; 2. David MANZANERA PASTOR (Green Power ST) 0:54:56; 3. Sergio GARCIA GARCIA () 0:54:56
FEM: 1. Mireia BRIONES GONZALEZ (Outdoor Natura Moncada) 0:57:10; 2. Yolanda GALLEGO BALLESTER (Mur i Castell Tuga) 0:59:33; 3. Mª Ángeles GIMENEZ DE PEDRO () 1:02:06

Classificació: mychip

31 Març 2019

Resultats de la 21a Pujada a Pipa

MAS: 1. Alex JUAN CARRATALA (Mur i Castell Tuga) 1:27:50; 2. Carlos AGUILELLA PALLARES (Maestrazgo – Escuder Textil) 1:30:00; 3. Oscar CARRATALA MARTINEZ () 1:32:52
FEM: 1. Nerea GARCIA GORRIZ (Serac Sport) 2:02:26; 2. Miriam TOLEDO BONIFAS () 2:02:52; 3. Zenaida FERNANDEZ COLLADO (BCS Trail d’Uixó) 2:04:31

Classificació: 20190331_PujadaaPipa
Font: tdpevents

Etiquetes: ,
26 Març 2019

Resultats de l’Arrapapedres de la Vall de Gallinera

28K
MAS: 1. Juanjo DE LOS ANGELES (CC Xeraco) 2:36:47; 2. Josue ARAN GARCIA (On-IrunCalp) 2:37:36; 3. Antonio PEREZ VERDU (CEM Les Llebres de Muro) 2:38:24
FEM: 1. Angela PIZARRO UREÑA (CC Xeraco) 3:19:20; 2. Nuria ORTA REIG (Aper Alcoi) 3:21:44; 3. Cristina GARCIA NAVALON (Trail Moixent) 3:25:04

Classificació: mychip

14K
MAS: 1. Manuel TORRES FERNANDEZ (Senglars Favara) 1:07:18; 2. Pere MORAGUES (Entrena Benissa) 1:08:18; 3. Jonatan VARO PEREZ (E. Sarrià León Dormido) 1:08:30
FEM: 1. Elena BADENES MONZO (Trail Serra Vernissa) 1:25:28; 2. Norinda FORSAT SERER (Verd3) 1:26:53; 3. Alba GARCIA FUENTES (Corriol X-trem) 1:30:30

Classificació: 20190324_Arrapapedres14K

20 Març 2019

Cap desqualificació a la Lliga Valenciana 2019

S’ha fet pública la classificació definitiva del Campionat de Lliga de la Comunitat Valenciana 2019 després de la darrera prova disputada el 17 de febrer a La Vall d’Uixó.

Després de l’incident que va provocar la no assistència al podi de diversos esportistes el Comité de Disciplina de la FEMECV ha resolt no desqualificar els corredors, i lliurar els trofeus. Vore text íntegre de la resolució:
https://www.femecv.com/sites/default/files/resolucion_alegaciones_0.pdf

Font: FEMECV

Classificacions:

abs-f_0
abs-m_0
equips-f_0
equips-m_0