22 Desembre 2019

Calendari 2020 de la Lliga Castelló Nord

lligacastellonord.jpg

Es publica el calendari 2020 de la Lliga Castelló Nord. És la 12a edició d’aquest circuit que recull les curses més representatives de les comarques més septentrionals. Enguany, amb la novetat de la cursa 3 Cims de Vilafamés.

Font: lligacastellonord.blogspot.com

22 Desembre 2019

Primera Sant Silvestre de l’any

foto_LastRaceStudio.jpg

Cristóbal Adell i Sofia Garcia Bardoll guanyen la segona edició de la “San Silvestre Ferreries”, cursa de 12.75 km disputada hui a Borriol.

MAS: 1. Cristóbal ADELL ALBALAT (Urban Runaddiction) 0:49:04; 2. Martín BACAS NAAYEN (CM GR33) 0:49:47; 3. Iván PALLARES MONTAÑES (CM La Pedrera) 0:52:59
FEM: 1. Sofia GARCIA BARDOLL (Scott España) 0:59:42; 2. Maria OLMERO CATALAN () 1:00:13; 3. Dori INIESTA PACHECO (Urban Runaddiction) 1:00:29
Total: 381

Classificació: sportmaniacs.com

Foto: Last Race Studio

21 Desembre 2019

Resultats del 8é Trail de Vallada

foto_EventosSport-JimenezEnterprise.jpg

41K/2800+
MAS: 1. Simón RAMA CANICOBA (Mur i Castell Tuga) 5:00:36; 2. Rafael MURCIA MARTINEZ (CXM València) 5:11:37; 3. Salvador ENGUIX GIMENEZ (Alex Campos Team) 5:20:24
FEM: 1. Ana Belén GARRIDO VILA (Escoba 1ª Parte Maratón) 6:49:27; 2. Encarna GOMEZ MORENO (Escuela del Corredor Paco Milán) 7:51:58
Total: 40

26K/1700+
MAS: 1. Vicente GANDIA SORIANO (Trivici Team) 2:51:37; 2. Jose Luis FELIS BLASCO (Mur i Castell Tuga) 2:57:46; 3. Borja GALLARDO PEYDRO (Alex Campos Team) 2:58:50
FEM: 1. Ana TAUSTE GALERA (Lurbel Team People Sapiens) 3:17:32; 2. Pilar RARO GARNES (CXM València) 3:33:14; 3. Leyre GALLARDO POVEDA (Jabalís Dorados) 3:54:13
Total: 139

11K/800+
MAS: 1. Cristian ALVAREZ CALONGE () 1:12:17; 2. Raúl MIÑANA LLOPIS (Socarun) 1:14:25; 3. Jesús MARTINEZ DELICADO (CXM València) 1:16:20
FEM: 1. Ana BAS CALATAYUD (Trail Moixent) 1:29:14; 2. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 1:30:04; 3. Ana FERRANDIZ (Alejandro Sanz – Timerlap) 1:33:11
Total: 209

Classificacions: toprun.es

Foto: Eventos Sport – Jiménez Enterprise

16 Desembre 2019

Resultats del Trail Serra d’Irta, a Peníscola

foto_Peniscolaphotoblog.jpg

24K/955+
MAS: 1. Daniel RAMIA GUILLEN (Triatló Basiliscus) 1:45:10; 2. Jose Ramón SANCHEZ MORALES (Atl. Baix Maestrat) 1:47:01; 3. Vicente HERRERA (CE La Foradada) 1:47:36
FEM: 1. Rosa FONT COLL () 2:13:42; 2. Sandra LAFUENTE SANZ (L’Atall) 2:28:38; 3. Marina MENDES (Fitnessone) 2:29:01
Total: 88

15K/708+
MAS: 1. Adrián BARDOLL CHIVA (Ciclesxtrem Vall d’Alba) 1:12:49; 2. Miguel Ángel DUPLAS MATEOS (Calambres-GR33) 1:13:07; 3. Juanjo RIBES AGUT () 1:13:16
FEM: 1. Anna FERRERES MESEGUER () 1:31:03; 2. Maialen ZAIN (Run4us) 1:33:01; 3. Ana MATAMOROS CASTRO (Sudactiu) 1:33:24
Total: 96

Classificació: hj-crono.es

Foto: Peníscola photoblog

16 Desembre 2019

Resultats de la Cursa d’Assuévar

23K
MAS: 1. Chema ESPADA ARZO (BCS Trail d’Uixó) 1:54:44; 2. Sergio MOLINA GOMEZ (Atl. Ramblas de Azuébar) 1:56:22; 3. Juan José PALLARES (Artana Amunt i Avall) 1:58:10
FEM: 1. Pilar RARO GARNES (Atl. Saltamontes) 2:14:12; 2. Xari ADRIAN CARO (CM Vistabella) 2:21:08; 2. Amparo ESCRICH GARCIA (Atl. Saltamontes) 2:22:45
Total: 51

Classificació: tdpevents

Sprint 13K
MAS: 1. Alberto CAROT GARCIA (CT Alto Palancia) 1:08:01; 2. Davor FONFRIA GALINDO (TriLaVall) 1:08:23; 3. Juanlo BALLESTER HURTADO () 1:08:46
FEM: 1. Eva GUAL MONDRAGON (Agarreules) 1:24:13; 2. Maria GONZALBO MACIAN () 1:26:44; 3. M. Angeles NARBON RAMPONI (Xibeca Trail) 1:35:57
Total: 71

Classificació: tdpevents

15 Desembre 2019

Resultats del 7é Trail Xeresa-Montdúver

foto_CircuitoTrailValencia.jpg

20.4K/1100+
MAS: 1. Simón RAMA CANICOBA (Mur i Castell Tuga) 1:55:15; 2. Vicent TORRES VILLAR (Lurbel Team People Sapiens) 1:56:45; 3. Borja GALLARDO PEYDRO (Alex Campos Team) 1:57:13
FEM: 1. Tamara CANET DOLZ (SAM Societat Alzirenya de Muntanyers) 2:20:24; 2. Silvia SARRION ESTEVE (Alejandro Sanz – Timerlap) 2:31:44; 3. Angela PIZARRO (CC Xeraco) 2:32:17
Total: 208

Classificació: timerlap.com

Sprinttrail 10K
MAS: 1. Alejandro CAMPOS MORENO (Alex Campos Team) 0:51:28; 2. Roberto BENAVENT SANCHEZ () 0:51:42; 3. Vicent SOLER TORTOSA (Trail Serra Vernissa) 0:52:00
FEM: 1. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 1:02:11; 2. Mireia BRIONES GONZALEZ (Alex Campos Team) 1:04:30; 3. Alina TEODORA GABOR (CE La Porte Fresca) 1:05:56
Total: 256

Classificació: timerlap.com

15 Desembre 2019

Resultats del 7é Corremon Trail, a Sot de Xera

24K/1100+
MAS: 1. Jesús YLLARRAMENDI LOPEZ () 2:11:32; 2. Sidharta GARCIA MARTINEZ (Trail Villar Caja Rural) 2:23:34; 3. Francisco GUILLEM MARS (Sutrail) 2:24:09
FEM: 1. Beatríz DE LA FUENTE MIGUEL () 2:45:03; 2. Ana ORTEGA (CEM Marines) 2:52:07; 3. Eva María GARCIA VIDAL (Green Power Sports Team) 2:53:39
Total: 89

11K/400+
MAS: 1. Nour EDDINE ASSITA (Atl. Edeta) 0:48:46; 2. Pau IGLESIAS FUERTES (Corremon Trail) 0:50:22; 3. Jose ALDASORO PEREZ (Tragaleguas.org) 0:51:19
FEM: 1. Judith CARSI ALANDI (Atl. Riu Valencia) 0:58:02; 2. Sandra ALARCON SANCHEZ () 1:02:06; 3. Raquel JOVANI ORTI () 1:04:22
Total: 141

Classificació: toprun.es

15 Desembre 2019

Resultats de la Crono Nocturna de Sot de Xera

MAS: 1. Fco Jose BUSTAMANTE VAL (Corremon Trail) 0:37:09; 2. Eloy MORALES VANACLOIG (Trail Requena) 0:37:11; 3. Alván SALVA ESTRUGO (Atl. Llebeig Xàbia) 0:37:37
FEM: 1. Gemma HERRERO VALLS (Corremon Trail) 0:43:46; 2. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja Ribapeu) 0:43:54; 3. Inés TIRADO AGOST (Mur i Castell Tuga) 0:45:41
Total: 43

Classificació: toprun.es

15 Desembre 2019

Resultats de la Tombatossals, a Castelló de la Plana

Els corredors del Lurbel Te han sigut els dominadors de la clàssica cursa capitalina.

Resultats:

MAS: 1. Ricardo CHERTA BALLESTER (Lurbel Team People Sapiens) 1:42:59; 2. Guillermo ALBERT LIZANDRA () 1:43:42; 3. Samuel PALOMERA SVENSSON () 1:43:43
FEM: 1. Patry BARREDA BORT () 2:13:03; 2. Nerea GARCIA GORRIZ () 2:24:11; 3. Esther MUÑOZ ROMERO (Atmosfera Sport Running) 2:30:07
Total: 372

Minitomba
MAS: 1. Sergio MARTINEZ MARTINAVARRO () 0:55:48; 2. Cristian IBAÑEZ VALERO () 0:56:28; 3. Ivan RIBES DIAZ () 0:58:19
FEM: 1. Julia HOFER (Triatlóm Castellón) 1:07:44; 2. Eva JUANGO BARQUIN () 1:22:00; 3. Isabel LLUCH MARTINEZ () 1:22:14
Total: 251

Classificació: mychip.es

Foto: Last Race Studio

15 Desembre 2019

Resultats de la Mitja Marató Serra d’Oltà, a Calp

foto_Fotonad.jpg

MAS: 1. Ignacio CARDONA TORRES () 1:37:56; 2. Emili SELLES I SEGUI () 1:38:12; 3. Beñat ETXABE LETURIA () 1:40:24
FEM: 1. Ana TAUSTE GALERA (Lurbel Team People Sapiens) 1:55:16; 2. Gemma MACIA BLASCO () 2:05:26; 3. Aïda PEREZ MONCHO () 2:12:42
Total: 328

Classificació: mychip.es

Foto: Fotonad

14 Desembre 2019

20 anys de la Copa Catalana de curses per muntanya

Captura.JPG

Si l’any passat la FEEC celebrava els 20 anys de la primera Selecció Catalana de Curses per Muntanya, enguany s’acosta al vintè aniversari de la Copa Catalana de la disciplina, que el celebrarà durant el centenari de la Federació el proper 2020.

S’ha fet públic el calendari de la temporada de curses per muntanya 2020, amb una vintena de curses distribuïdes entre tres Copes Catalanes, cinc campionats de Catalunya i opens.

Més info: FEEC

9 Desembre 2019

Resultats del 2n Trail de Llíria

correrxmuntanya.jpg

21K
MAS: 1. Vicente FERNANDEZ ROIG (CEM Marines) 1:41:18; 2. Victor VALLDECABRES TORRES (CD Enesport) 1:42:25; 3. Miguel TORRIJO IGUAL (Atl. Edeta) 1:44:19
FEM: 1. Cristina FUENTES OLCINA (Orero Paterna Runners) 1:55:56; 2. Amparo GARCIA MORILLAS (Trail Xocainet) 2:04:08; 3. Verónica Elizabeth QUIGUANGO NAVARRETE () 2:06:02
Total: 124

10K
MAS: 1. Nour Eddine ASBITA (Atl. Edeta) 0:55:18; 2. Enrique AVIS ESTRADA (Atl. Edeta) 0:55:39; 3. Juanjo LOPEZ VILLANUEVA (Redolat Team) 0:55:42
FEM: 1. Maria FUENTES OLCINA (Halsa Training) 1:00:58; 2. Brenda MARIN SEGOVIA () 1:06:02; 3. Mireia BRIONES GONZALEZ (Alex Campos Team) 1:08:46
Total: 224

Classificació: toprun.es