Posts tagged ‘Gemma Macia’

12 Març 2020

Resultats del 5é Trail Cabeçó d’Or

foto_cronotag

MAS: 1. Sergio GUTIERREZ (Triatlón Tiro Pichón Elche) 1:31:05; 2. Juanra ORTIZ UBEDA (Lurbel Team People Sapiens) 1:33:41; 3. Juanmi HERNANDEZ MENESES (CD Triarios) 1:37:04
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO () 1:55:36; 2. Isabel DELTELL MUÑOZ (15 Cumbres) 2:01:44; 3. Inmaculada MARTINEZ SORIANO (Aper Alcoi) 2:04:48
Total: 239
Classificació: 20200308_Busot_5eTrailCabeçoDOr

2 Març 2020

Final de la Lliga Valenciana 2020

foto_AjuntamentRotova

Amb la prova disputada diumenge a Ròtova es dóna per finalitzat el Campionat de Lliga de la Comunitat Valenciana 2020, competició oficial de la FEMECV de carrera per muntanya.

Adil Moussaoui (Marathon Crevillent) tornava a guanyar i es proclama Campió de la Lliga Valenciana 2020. El podi el completaven Samuel Palomera (Mur i Castell tuga) i Emili Sellés (Marathon Crevillent). Que es pengen les medalles en eixe ordre també. Es queden fregant metall Santi Navarro, Vicent Torres i Jose Antonio Mena.

Gemma Maciá (Marathon Crevillent) guanyava la prova, i acompanya Ana Tauste (Lurbel Team) que ja portava l’Or penjant des de la jornada anterior. Bronze per la debutant Elena Pastor (Atl. Riba-roja), molt disputat amb Eva Castells i Lluna Beltran.

Per equips el Marathon Crevillent ocupa els dos graons més alts, masculí i femení. La resta de posicions repartides entre el Lurbel Team (plata femenina i bronze masculí), el Mur i Castell tuga (plata masculina) i el Pasico a Pasico d’Oriola (bronze femení).

Resultats 4a prova (Ròtova):

MAS: 1. Adil MOUSSAOIU (Marathon Crevillent) 1:32:56; 2. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell tuga) 1:33:03; 3. Emili SELLES i SEGUI (Marathon Crevillent) 1:34:59
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO (Marathon Crevillent) 2:00:48; 2. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja) 2:02:06; 3. Ana MURILLO RIPOLLES (FEMECV) 2:04:47
Total: 137

Resultats a mychip.

Resultats final Campionat de Lliga de la C.Valenciana 2020:

MAS: 1. Adil MOUSSAOUI (Marathon Crevillent) 3 pts; 2. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell tuga) 6 pts; 3. Emili SELLES i SEGUI (Marathon Crevillent) 11 pts; 4. Santi NAVARRO SANTAMARIA (CD RunIAm Elche) 12 pts; 5. Vicent TORRES VILLAR (Lurbel Team) 14 pts
FEM: 1. Ana TAUSTE GALERA (Lurbel Team) 3 pts; 2. Gemma MACIA BLASCO (Marathon Crevillent) 7 pts; 3. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja) 11 pts; 4. Eva CASTELLS SANCHIS (Marathon Crevillent) 12 pts; 5. Lluna BELTRAN ESTEVE (Lurbel Team) 13 pts

Vore també: Classificació Campionat de Lliga de la Com.Valenciana FEMECV 2020

17 febrer 2020

Ana Tauste ja és Campiona Autonòmica 2020

foto_Runningydeportesvarios

La corredora del Lurbel Team ha tornat a véncer, diumenge a la Blasca Trail i ja obté els tres punts imposibles de millorar a manca de la darrera prova per disputar de la Lliga Valenciana. Ana Tauste es proclama així guanyadora del Campionat de Lliga de la Comunitat Valenciana, la competició de regularitat de carrera per muntanya que organitza la FEMECV des de 1999.

Després de véncer les proves disputades a Oriola i Crevillent, tocava disputar la tercera prova a Banyeres. No ha hagut altra opció que la victòria. Aquesta vegada davant Gemma Macià (Marathon Crevillent) i Lluna Beltrán (Lurbel Team). En quinze dies la quarta i prova final, a disputar a Ròtova.

En categoria masculina, tot per decidir. Sembla que amb les opcions més clares pels corredors Samuel Palomera (Mur i Castell tuga) i Adil Moussaoui (Marathon Crevillent).

read more »

4 Desembre 2019

Gemma Maciá guanya la cursa curta del Barbudo Trail

foto_BarbudoTrail

Gemma Maciá tornava per quarta vegada a Jumilla (Múrcia) per participar a la Barbudo Trail, en la distància “Promo” de 14K, i tornant a guanyar com a l’edició anterior (millorant temps).

Etiquetes:
17 Novembre 2019

Resultats Costa Blanca Trails

correrxmuntanya.jpg

Tots els resultats de les cinc curses disputades a Finestrat:

Foto: Jaime González Miquel

101K
MAS: 1. Daniel JUNG () 13:44:48; 2. Vitalii SHKEL () 13:50:31; 3. Sergio ACHAU () 14:00:13
FEM: 1. Jone URKIZU MENDIOLA () 16:55:04; 2. Elena PASTOR TEROL () 17:00:47; 3. Roser NICOLAU PICO () 17:13:52
Total: 177

84K
MAS: 1. Ramón RECATALA VERA () 9:29:28; 2. Miguel Ángel SORIANO AROCA () 9:37:06; 3. David LUTZARDO BARROSO () 9:53:24
FEM: 1. Gemma ARENAS ALCAZAR () 10:46:31; 2. Leire MARTINEZ HERRERA () 11:39:25; 3. Marta VIDAL LOPEZ () 11:46:27
Total: 178

46K
MAS: 1. Adrián SANTOS RUBIO () 5:00:53: 2. Carmelo REVILLA FERNANDEZ () 5:17:47; 3. Bruno HERRADA MORENO () 5:19:17
FEM: 1. Sarah HODGSON () 6:23:10: 2. Pilar MONTESINOS HERRERO () 6:48:58; 3. Eugenia ALVAREZ SOLER () 6:49:13
Total: 373

29K
MAS: 1. Santi VALLS BORDERA (CXM València) 3:04:11; 2. Juan NAVALON RUBIO (Trail Villena) 3:28:58; 3. Eloy CARBONELL PALAZON (Malvariche Orientación) 3:37:49
FEM: 1. Ana PEYDRO SANCHEZ (CXM València) 3:57:24; 2. Eva CASTELLS SANCHIS () 4:06:04; 3. Marian NOGUERON MARTINEZ () 4:19:20
Total: 261

20K
MAS: 1. Fran DE LA CRUZ JORDA () 1:45:02; 2. Luis Alberto OÑATE VIZCAINO (Atl. El Faro) 1:46:56; 3. Juan Pedro GALVEZ ALVAREZ () 1:52:55
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO () 2:13:12; 2. Encarni AMOROS CAÑIZARES () 2:26:43; 3. Carolina SETH-SMITH (Gladiators Benidorm) 2:26:55
Total: 174

Classificacions: mychip

24 Setembre 2019

Volta al Pantà de Tibi, guanyen Ana Peydró i Abdul Hanzaze

foto_VoltaPantaTibi

A la cursa llarga disputada a Tibi, valedera per al Circuit Vall de Joguet, han vençut els corredors Abderrahim Hanzaze i Ana Peydró. A la curta, Antonio Martínez i Gemma Maciá. Curiosament, les xiques van guanyar l’edició anterior també, però en distàncies diferents.

Trail 26K
MAS: 1. Abderrahim HANZAZE (Lurbel Team People Sapiens) 2:13:48; 2. Roberto LOPEZ MOLINA (Trivici Team) 2:18:25; 3. Antonio PEREZ VERDU () 2:20:22
FEM: 1. Ana PEYDRO SANCHEZ (CXM València) 2:57:13; 2. Roser NICOLAU PICO (Aper Alcoi) 3:03:21; 3. Victoria BALLENILLA MARCO () 3:14:19
TOTAL. 219

Trail 17K
MAS: 1. Antonio MARTINEZ PEREZ () 1:14:38; 2. Ahmed OUSLIMANE () 1:17:00; 3. Mohamed MOHAMED (Tibi Vertical) 1:21:46
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO () 1:43:10; 2. Isabel DELTELL MUÑOZ () 1:55:30; 3. Irene RIBES RUIZ () 1:56:39
TOTAL: 205

Classificacions: mychip

19 Setembre 2019

Lagos de Rabasa, finalitza la Lliga d’Alacant 2019

foto_15Cumbres

Fi a la 6a “Liga Alicante Cross Series” amb èxit a la prova Lagos de Rabasa on Abdul Hanzaze i Gemma Maciá van ser els vencedors absoluts.

8é Cross Lagos de Rabasa

MAS: 1. Abderrahim HANZAZE (Hell’s Gladiators) 0:41:11; 2. Santi NAVARRO SANTAMARIA (Clinica Grau) 0:41:15; 3. Jose Gines SEMPERE SEMPERE (TriElx) 0:42:53
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO () 0:50:56; 2. Nadezda SURMONINA (Maratón Crevillent) 0:54:20; 3. Isabel DELTELL MUÑOZ () 0:55:36

Classificació: 20190915_CrossLagosdeRabasa_Alacant

Foto: Pepe Rush Photography

+info: http://www.15cumbres.com/

14 Setembre 2019

Resultats de la jornada: Lagos de Rabasa, Ultraferradura i Mig KV La Hortichuela

foto_LastRaceStudio

Ultraferradura 65K

MAS: 1. Rodrigo MONASOR ROMERO DE TEJADA () 7:05:11; 2. Gerard MORGADO RIBES (GR33) 7:15:31; 3. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell Tuga) 7:29:21
FEM: 1. Noelia SANCHEZ TALAMANTES (Corremon Trail) 10:12:21; 2. Valentina QUISPE QUISPE (Orero Paterna Runners) 11:21:33; 3. Mónica LEANDRO GOZALBO (Corre i Canya) 11:35:59

Ultraferradura 33K

MAS: 1. Carlos AGUILELLA PALLARES (AD Maestrazgo Portell Turisme) 3:06:00; 2. Jorge AIBAR SOL (Duurs) 3:15:49; 3. Eloy ESTEVE CASERO (AD Maestrazgo) 3:25:02
FEM: 1. Sonia ESCURIOLA REULA (Team Land – GR33) 4:08:27; 2. Elena MIHAI (Xtrem Almenara) 4:30:28; 3. Vanessa AMAT DIAGO (Marató i Mitja) 4:43:26

Ultraferradura 16K

MAS: 1. Jose BARTOLL IBAÑEZ (CE L’Alcora) 1:27:33; 2. Pau GOMEZ PALLARES (CEM Costur) 1:30:13; 3. Paquito PIQUERES PETITE (Fuentes&Calvente / Natura) 1:30:47
FEM: 1. Maria GUEROLA CAPSIR (AD Maestrazgo Escuder Textil) 2:04:27; 2. Merche COUSO PEREZ () 2.05:43; 3. Sonia DOMINGO APARICI (CM At-Zenet) 2:08:41

Font: toprun

II Medio KmV Aldea de la Hortichuela – Alpuente

MAS: 1. Jose Antonio MENA GARCIA (Marathon Crevillent) 0:27:31; 2. Manuel SEGARRA BERENGUER (Mur i Castell Tuga) 0:28:29; 3. Fco Jose BUSTAMANTE VAL (Corremon Trail) 0:28:54
FEM: 1. Inés TIRADO AGOST (Mur i Castell Tuga) 0:31:32; 2. Gemma HERRERO VALLS (Corremon Trail) 0:33:19; 3. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja Ribapeu) 0:33:41

Font: toprun

8é Cross Lagos de Rabasa

MAS: 1. Abderrahim HANZAZE (Hell’s Gladiators) 0:41:11; 2. Santi NAVARRO SANTAMARIA (Clinica Grau) 0:41:15; 3. Jose Gines SEMPERE SEMPERE (TriElx) 0:42:53
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO () 0:50:56; 2. Nadezda SURMONINA (Maratón Crevillent) 0:54:20; 3. Isabel DELTELL MUÑOZ () 0:55:36

Classificació: 20190915_CrossLagosdeRabasa_Alacant

Foto: Last Race Studio (Ultraferradura)

27 gener 2019

Alicante Trail d’Aigües, guanyen Torres i Maciá

foto_15Cumbres.jpg

MAS: 1. Joaquín TORRES MENDOZA () 1:10:34; 2. Angel LOPEZ AMOR () 1:11:36; 3. Alejandro LOPEZ VALENCIANO (CDT Resistentia T3) 1:12:35
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO () 1:22:51; 2. Maria CARRILLO MARTINEZ (Els Caragols) 1:27:10; 3. Maria LOPEZ MARTINEZ (CD Triarios) 1:27:18

Classificació (.pdf): 27012019_alicantetrail_aigües

Foto: 15Cumbres

4 Març 2018

Disputades la marató i mitja marató de Carrícola

Joaquín Martí (Trivici Team) i Mari Tamarit (Aper Alcoi) han sigut els vencedors de la quarta Marató de Muntanya de Carrícola. David García Mascarell (Superatesport) i Gemma Maciá (Marathon Crevillent) els millors en la Mitja Marató, que sumava ja huit edicions, enguany amb poc més de quatre-cents finishers.

classificació: mychip

 

4 febrer 2018

Resultats de la Volta al Pantà de Tibi

Captura

A Tibi s’ha disputat, per fi, la tercera edició de la Volta al Pantà, sobre dues distàncies. En 26K victòries per a Juanan Torres (Km3 Xàtiva) i Gemma Maciá (Marathon Crevillent). En 17K han guanyat Ahmed Ouslimane i Ana Peydró (CXM València). 401 participants.

classificacions: mychip

23 Octubre 2017

RESULTATS: Altea la Vella, Bocairent, Castelló de la Plana i Sellent

Campionat Autonòmic de Kilòmetre Vertical FEMECV (Altea la Vella)
MAS: 1. Antonio MARTINEZ PEREZ (Marathon Crevillent) 0:42:08; 2. Jose Antonio LUNA GIMENO (Marathon Crevillent) 0:42:46; 3. Ignacio CARDONA TORRES (Like Sport Lurbel) 0:43:11; 4. Juan MARTINEZ TORTOSA (Like Sport Lurbel) 0:44:05; 5. Jose Antonio MENA GARCIA (Trail Villena) 0:44:05
FEM: 1. María BELTRAN TOLEDO (La Llebre – Alpesa) 0:57:44; 2. Tamara CANET DOLZ (CAMA Algemesí) 0:58:03; 3. Gloria COMPANY TOMAS (Aper Alcoi) 0:58:16; 4. Eva María ORTUÑO VAÑÓ (Trail Villena) 0:59:41; 5. Silvia ALOS RODRIGO (Aper Alcoi) 1:01:11
TOTAL: 86
CLASSIFICACIO: mychip


Tombatossals
Tombatossals
MAS: 1. Fco Javier BAREA PASTOR (G. Alpino Javalambre) 1:56:12; 2. David PRADES MONFORT (Nike Trail) 1:56:16; 3. Israel GONZALEZ ESCRIG (CM La Pedrera) 1:57:14
FEM: 1. Eva MESADO ORTIZ (Mur i Castell Tuga) 2:26:04; 2. Maria Eugenia INTURIAS USTAREZ () 2:29:27; 3. Sonia ESCURIOLA REULA (Team Land – GR33) 2:30:36
TOTAL: 255

MaraTomba
MAS: 1. Víctor BERNAD BLASCO (Aml Sport HG – Meridiano 0) 4:25:19; 2. Alfonso DE LA TORRE SAEZ (Alcudia de Veo Team) 4:40:25; 3. Jefferson OTALVARO MOSCOSO (Urban Running Castellón) 4:46:45
FEM: 1. Ana LUIS VICENT (CM La Pedrera) 6:20:02; 2. Minerva CARCELLER COLLADO (Amics del Clot) 6:29:33; 3. Vicen ALEMANY SOLER (Corriols Sueca) 7:05:42
TOTAL: 55

MiniTomba
MAS: 1. Raúl ARIÑO TORRES (AD Maestrazgo – Canyeros Bar) 1:11:32; 2. Luis Antonio ALONSO AYALA () 1:15:59; 3. Josep MATEU GARCIA (Multiesport El Castellet) 1:19:30
FEM: 1. Soraya JULIAN GUAL (CM Vilafamés) 1:32:02; 2. Noelia FENOLLOSA FENOLLOSA () 1:33:46; 3. Sara MONZON LABERNIA () 1:33:46
TOTAL: 136
CLASSIFICACIO: mychip


4t Trail de Bocairent

MAS: 1. Emili SELLES I SEGUI (Marathon Crevillent) 2:01:55; 2. Carlos PASCUAL SEMPERE (Corremon Trail) 2:04:57; 3. Joaquin MARTI CALABUIG (Trivici Team) 2:06:41
FEM: 1. Eva Maria ORTUÑO VAÑO (Trail Villena) 2:32:38; 2. Mari TAMARIT (Aper Alcoi) 2:40:00; 3. Juana Marcela LONDOÑO VALENCIA (CEE Trail Club) 2:44:10
TOTAL: 215

Sprinttrail
MAS: 1. Marcos FERRANDEZ () 1:10:27; 2. Fernando CASANOVA () 1:11:49; 3. Jordi MARTINEZ MEYA () 1:12:04
FEM: 1. Silvia SARRION ESTEVE (Trail Umbria La Plana) 1:23:46; 2. Ana PEYDRO SANCHEZ (CXM València) 1:26:22; 3. Anabel NICOLAU MARTINEZ () 1:29:54
TOTAL: 153
CLASSIFICACIO: sportmaniacs


3r Trail de Sellent

Trail 17.5K
MAS: 1. Ruben SOLVES VAYA (La Rabosa Montanya) 1:20:12; 2. Miguel FERNANDEZ GARCIA (Tutriatlon.com) 1:20:52; 3. Rafael MURCIA MARTINEZ (Trifitness 31) 1:20:56
FEM: 1. Ana BENITO MUÑOZ (Tortuga Algemesí) 1:44:16; 2. Amparo TALENS PLA (Trifitness 31) 1:44:30; 3. Raquel PEREZ JORDA (Triatló Sueca) 1:55:06
TOTAL: 84

Sprinttrail 13.K
MAS: 1. Cristian ALVAREZ CALONGE (Alex Campos Team) 0:57:33; 2. Jaime JORQUES FRANCES (Team Podoesportiva.com) 0:58:37; 3. Kevin FUSTER MATIAS (CD Masktri) 0:58:59
FEM: 1. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 1:15:12; 2. Barbara MORAGURS PENALVA (Trifitness 31) 1:16:30; 3. Ana SIMEON PONTES (Atl. Silla) 1:16:59
TOTAL: 169
CLASSIFICACIO: cronorunner


Bèrnia Challenge
MAS: 1. Antonio MARTINEZ PEREZ (Marathon Crevillent) 2:16:45; 2. Jose Antonio LUNA GIMENO (Marathon Crevillent) 2:18:40; 3. Vicente GANDIA SORIANO (Trivici Team) 2:19:22
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO (Marathon Crevillent) 3:02:47; 2. Gloria COMPANY TOMAS (Aper Alcoi) 3:03:30; 3. Lucia MARTINEZ SORIANO (Trail Villena) 3:10:57
TOTAL: 126
CLASSIFICACIO: mychip