Posts tagged ‘Gemma Macia’

2 Octubre 2022

Resultats de la 22a Pujada al Montcabrer d’Alcoi

Jordi Martínez i Pablo Bautista, foto: Running y deportes varios

22a Pujada al Montcabrer

1 Pablo BAUTISTA ROVIRA Atl. Puerto Torrevieja 1:37:42
2 Rubén CISCAR RUBIO Sutrail 1:39:50
3 Artald MARTIN LARREY Turma Team Onil 1:43:14

1 Gemma MACIA BLASCO Marathon Crevillent 2:08:56
2 Gloria COMPANY TOMAS Lurbel Team 2:16:12
3 Silvia ALOS RODRIGO Aper Alcoi 2:18:54

Total: 208

4a Mitja Pujada

1 Jordi MARTINEZ MEYA Riber’s Team 0:47:27
2 David PUIG CANTO Atl. Ontinyent 0:51:24
3 Fco Javier VIDAL SARABIA – 0:51:48

1 Carolina SANCHEZ LIMERES Poc a Poc Alcoi 1:04:25
2 Olivia SPROD A To Trapo 1:05:43
3 Laura DOMENECH COMPANY Atl. Ontinyen 1:09:35

Total: 68

Classificació: sportmaniacs

25 Setembre 2022

Resultats del 5é Trail al Pantà de Tibi

Resultats:

1 Samuel MARTINEZ GONZALEZ Serra Vernissa 1:48:28
2 Sergio GUTIERREZ FERROL Marathon Crevillent 1:55:12
3 Santi VALLS BORDERA CXM València 1:57:06

1 Gemma MACIA BLASCO Marathon Crevillent 2:25:17
2 Sandra RODRIGUEZ REBAGLIATO 15 Cumbres 2:27:45
3 Isabel DELTELL MUÑOZ 15 Cumbres 2:28:07

Total: 201
Classificació: mychip

read more »
7 Març 2022

Resultats del Trail Camí dels Bandolers, a Senija

Gemma Maciá, foto: organització

🏁 Trail 21K

1 Pablo RAMIREZ MULET – 1:55:07
2 Fran DE LA CRUZ JORDA Entrena Benissa 1:57:27
3 Jose Enrique NAVARRO PEDRO Entrena Benissa 1:58:25

1 Gemma MACIA BLASCO Marathon Crevillent 2:27:36
2 Cindy VAN GERWEN Atl. Publidom 2:32:09
3 Mari Carmen CORBI PEREZ Aper Alcoi 2:33:53

Total: 82

🏁 Sprint Trail

1 Jonathan MANCHA VALENCIA Entrena Benissa 1:08:04
2 Germán DURILLO VALLES Correcosteres 1:09:24
3 Antonio Luís GALLEGO CABALLERO Atl. Benidorm 1:09:45

1 Katrin SCHAUMBURG – 1:28:39
2 Sonia RAMIREZ MULET – 1:38:55
3 Marisol ÑIGUEZ – 1:44:18

Total: 66

Classificació: mychip

14 febrer 2022

Resultats del 12é Serra Grossa Trail d’Alacant

foto: Pepe Rush

Resultats:

1 Francisco RIPOLL BOJ Marathon Crevillent 0:46:14
2 Eduardo BELTRA SANZ Atl. Petrer 0:46:21
3 Daniel GARCIA LILLO C.D. Triarios 0:46:24

1 Gemma MACIA BLASCO Marathon Crevillent 0:53:24
2 Silvia GARCIA ORGILES Atl. Vinalopó Elda 0:56:10
3 Sara BERNABEU CABEZAS Trailguard 0:57:57

Total: 318

Classificació: intercrono

12 Març 2020

Resultats del 5é Trail Cabeçó d’Or

foto_cronotag

MAS: 1. Sergio GUTIERREZ (Triatlón Tiro Pichón Elche) 1:31:05; 2. Juanra ORTIZ UBEDA (Lurbel Team People Sapiens) 1:33:41; 3. Juanmi HERNANDEZ MENESES (CD Triarios) 1:37:04
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO () 1:55:36; 2. Isabel DELTELL MUÑOZ (15 Cumbres) 2:01:44; 3. Inmaculada MARTINEZ SORIANO (Aper Alcoi) 2:04:48
Total: 239
Classificació: 20200308_Busot_5eTrailCabeçoDOr

2 Març 2020

Final de la Lliga Valenciana 2020

foto_AjuntamentRotova

Amb la prova disputada diumenge a Ròtova es dóna per finalitzat el Campionat de Lliga de la Comunitat Valenciana 2020, competició oficial de la FEMECV de carrera per muntanya.

Adil Moussaoui (Marathon Crevillent) tornava a guanyar i es proclama Campió de la Lliga Valenciana 2020. El podi el completaven Samuel Palomera (Mur i Castell tuga) i Emili Sellés (Marathon Crevillent). Que es pengen les medalles en eixe ordre també. Es queden fregant metall Santi Navarro, Vicent Torres i Jose Antonio Mena.

Gemma Maciá (Marathon Crevillent) guanyava la prova, i acompanya Ana Tauste (Lurbel Team) que ja portava l’Or penjant des de la jornada anterior. Bronze per la debutant Elena Pastor (Atl. Riba-roja), molt disputat amb Eva Castells i Lluna Beltran.

Per equips el Marathon Crevillent ocupa els dos graons més alts, masculí i femení. La resta de posicions repartides entre el Lurbel Team (plata femenina i bronze masculí), el Mur i Castell tuga (plata masculina) i el Pasico a Pasico d’Oriola (bronze femení).

Resultats 4a prova (Ròtova):

MAS: 1. Adil MOUSSAOIU (Marathon Crevillent) 1:32:56; 2. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell tuga) 1:33:03; 3. Emili SELLES i SEGUI (Marathon Crevillent) 1:34:59
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO (Marathon Crevillent) 2:00:48; 2. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja) 2:02:06; 3. Ana MURILLO RIPOLLES (FEMECV) 2:04:47
Total: 137

Resultats a mychip.

Resultats final Campionat de Lliga de la C.Valenciana 2020:

MAS: 1. Adil MOUSSAOUI (Marathon Crevillent) 3 pts; 2. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell tuga) 6 pts; 3. Emili SELLES i SEGUI (Marathon Crevillent) 11 pts; 4. Santi NAVARRO SANTAMARIA (CD RunIAm Elche) 12 pts; 5. Vicent TORRES VILLAR (Lurbel Team) 14 pts
FEM: 1. Ana TAUSTE GALERA (Lurbel Team) 3 pts; 2. Gemma MACIA BLASCO (Marathon Crevillent) 7 pts; 3. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja) 11 pts; 4. Eva CASTELLS SANCHIS (Marathon Crevillent) 12 pts; 5. Lluna BELTRAN ESTEVE (Lurbel Team) 13 pts

Vore també: Classificació Campionat de Lliga de la Com.Valenciana FEMECV 2020

17 febrer 2020

Ana Tauste ja és Campiona Autonòmica 2020

foto_Runningydeportesvarios

La corredora del Lurbel Team ha tornat a véncer, diumenge a la Blasca Trail i ja obté els tres punts imposibles de millorar a manca de la darrera prova per disputar de la Lliga Valenciana. Ana Tauste es proclama així guanyadora del Campionat de Lliga de la Comunitat Valenciana, la competició de regularitat de carrera per muntanya que organitza la FEMECV des de 1999.

Després de véncer les proves disputades a Oriola i Crevillent, tocava disputar la tercera prova a Banyeres. No ha hagut altra opció que la victòria. Aquesta vegada davant Gemma Macià (Marathon Crevillent) i Lluna Beltrán (Lurbel Team). En quinze dies la quarta i prova final, a disputar a Ròtova.

En categoria masculina, tot per decidir. Sembla que amb les opcions més clares pels corredors Samuel Palomera (Mur i Castell tuga) i Adil Moussaoui (Marathon Crevillent).

read more »

4 Desembre 2019

Gemma Maciá guanya la cursa curta del Barbudo Trail

foto_BarbudoTrail

Gemma Maciá tornava per quarta vegada a Jumilla (Múrcia) per participar a la Barbudo Trail, en la distància “Promo” de 14K, i tornant a guanyar com a l’edició anterior (millorant temps).

Etiquetes:
17 Novembre 2019

Resultats Costa Blanca Trails

correrxmuntanya.jpg

Tots els resultats de les cinc curses disputades a Finestrat:

Foto: Jaime González Miquel

101K
MAS: 1. Daniel JUNG () 13:44:48; 2. Vitalii SHKEL () 13:50:31; 3. Sergio ACHAU () 14:00:13
FEM: 1. Jone URKIZU MENDIOLA () 16:55:04; 2. Elena PASTOR TEROL () 17:00:47; 3. Roser NICOLAU PICO () 17:13:52
Total: 177

84K
MAS: 1. Ramón RECATALA VERA () 9:29:28; 2. Miguel Ángel SORIANO AROCA () 9:37:06; 3. David LUTZARDO BARROSO () 9:53:24
FEM: 1. Gemma ARENAS ALCAZAR () 10:46:31; 2. Leire MARTINEZ HERRERA () 11:39:25; 3. Marta VIDAL LOPEZ () 11:46:27
Total: 178

46K
MAS: 1. Adrián SANTOS RUBIO () 5:00:53: 2. Carmelo REVILLA FERNANDEZ () 5:17:47; 3. Bruno HERRADA MORENO () 5:19:17
FEM: 1. Sarah HODGSON () 6:23:10: 2. Pilar MONTESINOS HERRERO () 6:48:58; 3. Eugenia ALVAREZ SOLER () 6:49:13
Total: 373

29K
MAS: 1. Santi VALLS BORDERA (CXM València) 3:04:11; 2. Juan NAVALON RUBIO (Trail Villena) 3:28:58; 3. Eloy CARBONELL PALAZON (Malvariche Orientación) 3:37:49
FEM: 1. Ana PEYDRO SANCHEZ (CXM València) 3:57:24; 2. Eva CASTELLS SANCHIS () 4:06:04; 3. Marian NOGUERON MARTINEZ () 4:19:20
Total: 261

20K
MAS: 1. Fran DE LA CRUZ JORDA () 1:45:02; 2. Luis Alberto OÑATE VIZCAINO (Atl. El Faro) 1:46:56; 3. Juan Pedro GALVEZ ALVAREZ () 1:52:55
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO () 2:13:12; 2. Encarni AMOROS CAÑIZARES () 2:26:43; 3. Carolina SETH-SMITH (Gladiators Benidorm) 2:26:55
Total: 174

Classificacions: mychip

24 Setembre 2019

Volta al Pantà de Tibi, guanyen Ana Peydró i Abdul Hanzaze

foto_VoltaPantaTibi

A la cursa llarga disputada a Tibi, valedera per al Circuit Vall de Joguet, han vençut els corredors Abderrahim Hanzaze i Ana Peydró. A la curta, Antonio Martínez i Gemma Maciá. Curiosament, les xiques van guanyar l’edició anterior també, però en distàncies diferents.

Trail 26K
MAS: 1. Abderrahim HANZAZE (Lurbel Team People Sapiens) 2:13:48; 2. Roberto LOPEZ MOLINA (Trivici Team) 2:18:25; 3. Antonio PEREZ VERDU () 2:20:22
FEM: 1. Ana PEYDRO SANCHEZ (CXM València) 2:57:13; 2. Roser NICOLAU PICO (Aper Alcoi) 3:03:21; 3. Victoria BALLENILLA MARCO () 3:14:19
TOTAL. 219

Trail 17K
MAS: 1. Antonio MARTINEZ PEREZ () 1:14:38; 2. Ahmed OUSLIMANE () 1:17:00; 3. Mohamed MOHAMED (Tibi Vertical) 1:21:46
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO () 1:43:10; 2. Isabel DELTELL MUÑOZ () 1:55:30; 3. Irene RIBES RUIZ () 1:56:39
TOTAL: 205

Classificacions: mychip

19 Setembre 2019

Lagos de Rabasa, finalitza la Lliga d’Alacant 2019

foto_15Cumbres

Fi a la 6a “Liga Alicante Cross Series” amb èxit a la prova Lagos de Rabasa on Abdul Hanzaze i Gemma Maciá van ser els vencedors absoluts.

8é Cross Lagos de Rabasa

MAS: 1. Abderrahim HANZAZE (Hell’s Gladiators) 0:41:11; 2. Santi NAVARRO SANTAMARIA (Clinica Grau) 0:41:15; 3. Jose Gines SEMPERE SEMPERE (TriElx) 0:42:53
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO () 0:50:56; 2. Nadezda SURMONINA (Maratón Crevillent) 0:54:20; 3. Isabel DELTELL MUÑOZ () 0:55:36

Classificació: 20190915_CrossLagosdeRabasa_Alacant

Foto: Pepe Rush Photography

+info: http://www.15cumbres.com/

14 Setembre 2019

Resultats de la jornada: Lagos de Rabasa, Ultraferradura i Mig KV La Hortichuela

foto_LastRaceStudio

Ultraferradura 65K

MAS: 1. Rodrigo MONASOR ROMERO DE TEJADA () 7:05:11; 2. Gerard MORGADO RIBES (GR33) 7:15:31; 3. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell Tuga) 7:29:21
FEM: 1. Noelia SANCHEZ TALAMANTES (Corremon Trail) 10:12:21; 2. Valentina QUISPE QUISPE (Orero Paterna Runners) 11:21:33; 3. Mónica LEANDRO GOZALBO (Corre i Canya) 11:35:59

Ultraferradura 33K

MAS: 1. Carlos AGUILELLA PALLARES (AD Maestrazgo Portell Turisme) 3:06:00; 2. Jorge AIBAR SOL (Duurs) 3:15:49; 3. Eloy ESTEVE CASERO (AD Maestrazgo) 3:25:02
FEM: 1. Sonia ESCURIOLA REULA (Team Land – GR33) 4:08:27; 2. Elena MIHAI (Xtrem Almenara) 4:30:28; 3. Vanessa AMAT DIAGO (Marató i Mitja) 4:43:26

Ultraferradura 16K

MAS: 1. Jose BARTOLL IBAÑEZ (CE L’Alcora) 1:27:33; 2. Pau GOMEZ PALLARES (CEM Costur) 1:30:13; 3. Paquito PIQUERES PETITE (Fuentes&Calvente / Natura) 1:30:47
FEM: 1. Maria GUEROLA CAPSIR (AD Maestrazgo Escuder Textil) 2:04:27; 2. Merche COUSO PEREZ () 2.05:43; 3. Sonia DOMINGO APARICI (CM At-Zenet) 2:08:41

Font: toprun

II Medio KmV Aldea de la Hortichuela – Alpuente

MAS: 1. Jose Antonio MENA GARCIA (Marathon Crevillent) 0:27:31; 2. Manuel SEGARRA BERENGUER (Mur i Castell Tuga) 0:28:29; 3. Fco Jose BUSTAMANTE VAL (Corremon Trail) 0:28:54
FEM: 1. Inés TIRADO AGOST (Mur i Castell Tuga) 0:31:32; 2. Gemma HERRERO VALLS (Corremon Trail) 0:33:19; 3. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja Ribapeu) 0:33:41

Font: toprun

8é Cross Lagos de Rabasa

MAS: 1. Abderrahim HANZAZE (Hell’s Gladiators) 0:41:11; 2. Santi NAVARRO SANTAMARIA (Clinica Grau) 0:41:15; 3. Jose Gines SEMPERE SEMPERE (TriElx) 0:42:53
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO () 0:50:56; 2. Nadezda SURMONINA (Maratón Crevillent) 0:54:20; 3. Isabel DELTELL MUÑOZ () 0:55:36

Classificació: 20190915_CrossLagosdeRabasa_Alacant

Foto: Last Race Studio (Ultraferradura)