FEMECV: Campionat de Lliga de la Com.Valenciana 2020

Resultats del Campionat de Lliga de carrera per muntanya de la Comunitat Valenciana 2020. Competició de regularitat puntuant les tres millors posicions de quatre celebrades.

2020 (Oriola, Crevillent, Banyeres i Ròtova)

Categoria CADET
MAS: 1. Sergio VILAR CAÑADA (Mur i Castell tuga) 4 pts; 2. Josep MATEU GARCIA (El Castellet de Les Useres) 5 pts; 3. Iker CHAVARRIA SEVA (Marathon Crevillent) 7 pts
FEM: 1. Judit PITARCH TENA (CM Benassal) 3 pts; 2. Anna MOLINER CAÑADAS (CM Vistabella) 5 pts

Categoria JUVENIL
MAS: 1. Cristian IBAÑEZ VALERO (CM Vilafamés) 5 pts; 2. Javier ABAD ROCAMORA () 7 pts; 3. Martín AGUADO SENDRA () 9 pts
FEM: 1. Sira SALVADOR ESCRIG (CM Vistabella) 3 pts

Categoria JUNIOR
MAS: 1. Abderrahim HANZAZE (Lurbel Team) 3 pts; 2. Daniel CASTILLO FERNANDEZ (Marathon Crevillent) 5 pts; 3. Jesús MARTINEZ DELICADO (CXM València) 8 pts
FEM: 1. Eva SIERRAS CODINA (C.Exc. Eldense) 3 pts

Categoría ABSOLUTA
MAS: 1. Adil MOUSSAOUI (Marathon Crevillent) 3 pts; 2. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell tuga) 6 pts; 3. Emili SELLES i SEGUI (Marathon Crevillent) 11 pts
FEM: FEM: 1. Ana TAUSTE GALERA (Lurbel Team) 3 pts; 2. Gemma MACIA BLASCO (Marathon Crevillent) 7 pts; 3. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja) 11 pts

Sub-categoria PROMESA
MAS: 1. Javier MICO REQUENA (Atl. Promesas Villena) 34 pts; 2. Borja MOYA BELTRAN (Amics Curses Populars) 44 pts; 3. Salvador ESTARLICH MENDEZ (Trail Serra Vernissa) 93 pts
FEM: 1. Ana MURILLO RIPOLLES () 43 pts; 2. Noelia RUBIO-QUINTANILLA PUIG (Marathon Crevillent) 83 pts; 3. Gemma DELTELL CERDA () 104 pts

Sub-categoria SENIOR
MAS: 1. Adil MOUSSAOUI (Marathon Crevillent) 3 pts; 2. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell tuga) 5 pts; 3. Santi NAVARRO SANTAMARIA (RunIam Elche) 12 pts
FEM: 1. Ana TAUSTE GALERA (Lurbel Team) 3 pts; 2. Lluna BELTRAN ESTEVE (Lurbel Team) 13 pts; 3. Ana PEYDRO SANCHEZ (CXM València) 20 pts

Sub-categoria VETERANA
MAS: 1. Emili SELLES i SEGUI (Marathon Crevillent) 11 pts; 2. Jose Antonio MENA GARCIA (Marathon Crevillent) 14 pts; 3. Rafael MURCIA MARTINEZ (CXM València) 24 pts
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO (Marathon Crevillent) 7 pts; 2. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja) 11 pts; 3. Eva CASTELLS SANCHIS (Marathon Crevillent) 12 pts

Sub-categoria MASTER
MAS: 1. Juan ARGENTE PAYA (Marathon Crevillent) 47 pts; Juan Jose LOPEZ CARPENA (C.Exc. Eldense) 56 pts; 3. Rubén VERDU DOMENECH (Atl. Petrer) 115 pts
FEM: 1. Miryam TALENS BELEN (Marathon Crevillent) 32 pts; 2. Montse MARTINEZ LLODRA (Aper Alcoi) 44 pts; 3. Dolores ROELAS TRIVIÑO (Amics de les Muntanyes d’Ibi) 53 pts
Clubs (puntuen les quatre proves)
MAS: 1. Marathon Crevillent 77 pts; 2. Mur i Castell tuga 132 pts; 3. Lurbel Team 144 pts
FEM: 1. Marathon Crevillent 39 pts; 2. Lurbel Team 57 pts; 3. Triatlón Pasico a Pasico Orihuela 141 pts

Classificaciones provisionals: https://www.mychip.es/

%d bloggers like this: