Posts tagged ‘Diana Martorell’

27 gener 2019

Lliga Valenciana 2019: Els líders es reafirmen amb victòria a La Vilavella

foto_EmilioRemolarVicent.jpg

Victòria a l’esprint de Samuel Palomera, amb Mario Bonavista. Tercer Miguel Ángel Sánchez. Pareix que van a ser aquests corredors els màxims aspirants a repartir-se els metalls just quan som al meridià de la competició. A la Lliga Valenciana FEMECV li queden les proves de Ròtova i de La Vall d’Uixó.

Sònia Mundina ha tornat a guanyar. Diu que perquè li ha afavorit el circuit al tram final, lo mateix digué a Oriola. De moment suma dues victòries. Ana Tauste altra vegada segona, i tercer lloc per a Diana Martorell, que pareix que ha sofert una caiguda aparatosa.

En categoria Júnior els jòvens Abdul Hanzaze (imparable) i Ana Murillo han sigut els vencedors, mentre que a la categoria Cadet han sigut Martín Aguado i Sira Salvador.

Absoluta
MAS: 1. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell Tuga) 1:59:10; 2. Mario BONAVISTA DOMINGO (Mur i Castell Tuga) 1:59:25; 3. Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN (Like Sport Lurbel) 2:01:19
FEM: 1. Sonia MUNDINA GIL (CEM GR33) 2:32:23; 2. Ana TAUSTE GALERA (Like Sport Lurbel) 2:34:41; 3. Diana MARTORELL CANOS (Mur i Castell Tuga) 2:34:48

Classificació (.pdf): 20190127_femecv_lligavalenciana2de4_lavilavella_absoluta

Júnior
MAS: 1. Abderrahim HANZAZE (Like Sport Lurbel) 0:46:50; 2. Jordi MONFERRER MARIN (CM At-Zenet) 0:50:47; 3. Jesús MARTINEZ DELICADO (CXM València) 0:53:20
FEM: 1. Ana MURILLO RIPOLLES (Cor i Muntanya Puçol) 1:06:34; 2. Laia MATEU ESCRIG (CIM Penyagolosa Xodos) 1:08:34; 3. Gemma HERRERO VALLS (Corremon) 1:08:38

Classificació (.pdf): 20190127_femecv_lligavalenciana2de4_lavilavella_junior

Cadet
MAS: 1. Martín AGUADO SENDRA (Atl. Valencia Esports) 0:52:52; 2. Aitor GIL OJEDA (Triatló Vila-Real) 0:54:04; 3. Adán PEDRO FERRANDIS (A 4 Pelat La Vilavella) 0:55:17
FEM: 1. Sira SALVADOR ESCRIG (CM Vistabella) 1:19:43; 2. Anna MOLINER CAÑADAS (CM Vistabella) 1:32:31

Classificació (.pdf): 20190127_femecv_lligavalenciana2de4_lavilavella_cadet

Font: mychip

Foto: Emilio Remolar Vicent

28 Octubre 2018

GR33 i Mur i Castell guanyen el Campionat per Clubs

foto_LastRaceStudio

Els clubs de la província dominen el Campionat Autonòmic per Clubs que s’ha disputat a Castelló de la Plana sobre el circuit de la Tombatossals.

Lola Peñarrocha i Cristóbal Adell, tots dos del CM Vistabella, han vençut individualment.

Resultats:
1. CM GR33: Martín Bacas, Víctor Bernad i Daniel Colom
2. CM Vistabella: Cristóbal Adell, Juanan Ruíz i Juan Carlos Gual
3. Mur i Castell Tuga: Ezequiel Cuesta, David Ballester i Ángel González

1. Mur i Castell Tuga: Diana Martorell, Sílvia Miralles i Ioana Petenchi
2. CM GR33: Sonia Mundina, Silvia Sos i Sonia Escuriola
3. Like Sport Lurbel: Ana Tauste, Gloria Company i Lluna Beltrán

Foto: Last Race Sport
Classificacions: mychip
FEMECV_CampAutCV2018_Castello_ClubsFEM
FEMECV_CampAutCV2018_Castello_ClubsMAS

16 Abril 2018

La FACV lliura els primers títols autonòmics de “Trail”

foto_JuanAlegre

Per primera vegada la FACV (federació d’atletisme) ha lliurat títols de Campions Autonòmics del nostre esport. La denominació exacta I Campionat Autonòmic de 42K Trail, i l’event triat ha sigut el Maratón de Montaña de Valencia (MaMoVa), disputat ahir a Andilla. Els primers campions autonòmics de Trail Marató han sigut Sebas Sánchez i Diana Martorell.

S’adjunta nota de premsa FACV (Carlos Domingo):

read more »

29 Octubre 2017

RESULTATS: Beniatjar, Benlloc, Xelva, Xeresa i Viver

10a Subida al Pico de Chelva
Trail 25K
MAS: 1. Raúl MORENO (Calvos Trail) 2:21:02; 2. Jose Manuel SANCHEZ SORIANO (Trail Requena) 2:22:49; 3. Miguel Angel PEÑALVER DE AQUINO (Trail Villar Caja Rural) 2:24:37
FEM: 1. Antonia HEINEMANN (Tristar Regensburg) 2:56:04; 2. Laura MIRASOL SOLANA (Corremon Trail) 3:09:51; 3. Ana TORTOSA MOLINA (Misjueves) 3:13:50
TOTAL: 125
Promo 10K
MAS: 1. Ruben LAZARO VILALTA (Corremon Trail) 0:49:03; 2. Jesús QUILES GUAITA (Turis on fire) 0:49:12; 3. Jose ANDRES COLLADO (Titaguas Corre) 0:50:06
FEM: 1. Arantxa GUERRERO (Bikesport Chiva) 1:38:15; 2. Inma VIVO ROIG (Cuc de Llum) 1:39:06; 3. Eva PEÑALVER DE AQUINO (Trail Villar Caja Rural) 1:40:58
TOTAL: 140
CLASSIFICACIO: toprun


4t Monduver Trail
Ultra
MAS: 1. Juanjo DE LOS ANGELES SEGUI (CC Xeraco) 8:00:40; 2. Gabriel VALERO ALARCON () 8:08:43; 3. Xavier TOMAS ESMEL (Trail Serra Vernissa) 8:44:55
FEM: 1. Patri LOPEZ VICEDO (Corrsendes Xeresa) 10:27:56; 2. Bego GARCIA DIEZ (CC Xeraco) 10:54:20; 3. Verónica JIMENEZ SUAREZ (Los Mazaos) 12:12:58
TOTAL: 101
Maratón
MAS: 1. Pedro Jose MARTINEZ GONZALEZ (Colau Trail) 4:40:58; 2. David BALLESTER SANZ (Mur i Castell Tuga) 4:55:46; 3. Carlos JIMENEZ GOMEZ (Kulumsport) 4:59:39
FEM: 1. Alicia CHAVELI PERIS (S.A.M.) 6:32:16; 2. Eugenia ALVAREZ SOLER () 6:37:02; 3. Sofia GOMEZ MARTINEZ () 7:23:25
TOTAL: 172
21K
MAS: 1. Emili SELLES i SEGUI (Macrovital – Marathon Crevillent) 1:56:42; 2. David GARCIA MASCARELL (Superatesport.com) 1:57:52; 3. David PEREZ REIG (Quatre Gats Ròtova) 2:02:30
FEM: 1. Raquel LANDIN COBOS (The Kenyan Urban Way) 2:33:29; 2. Tamara CANET DOLZ (CAMA Algemesí) 2:34:05; 3. Angela PIZARRO UREÑA (CC Xeraco) 2:46:10
TOTAL: 152
10K
MAS: 1. Ramon ALVAREZ BORRAS (La Llebre Simat) 1:01:15; 2. Jorge MARI BAIXAULI (The Kenyan Urban Way) 1:04:19; 3. Jorge PERIS VENANCIO (The Kenyan Urban Way) 1:04:19
FEM: 1. Monica Alexandra PILCO INGA (The Kenyan Urban Way) 1:16:48; 2. M. Angeles GIMENEZ DE PEDRO (S.A.M.) 1:28:25; 3. Vanessa CASTELLO ALONSO (CC Xeraco) 1:29:18
TOTAL: 111
CLASSIFICACIO: toprun


2n Benicatrail (21.8K) Beniatjar
MAS: 1. Jesús MUÑOZ GARCIA (Deporbike) 1:50:57; 2. Carlos PASCUAL SEMPERE (Corremon Trail) 1:52:50; 3. Antonio PEREZ VERDU (Les Llebres de Muro) 1:53:08
FEM: 1. Sonia SANCHEZ SANCHEZ (Trail Moixent) 2:27:31; 2. Jessica MATAIX CRESPO (Aper Alcoi) 2:30:19; 3. Marian CAMARASA FRANCES (Trivici Team) 2:34:59
TOTAL: 99
CLASSIFICACIO: sportmaniacs


2n Trail Molinos de Viver

Sprint 13K
MAS: 1. Alberto PAMBLANCO FERNANDEZ (Tripuzol) 1:01:34; 2. Ruben PASCUAL NARANJO (BCS Trail d’Uixó) 1:03:49; 3. Gabriel PALOMERA SVENSSON (Atl. Saltamontes) 1:03:59
FEM: 1. Lorena VAZQUEZ MARTINEZ (C&C Sport) 1:21:02; 2. Nathalie GUILLEN FRANCOIS (CE Pobla de Farnals) 1:25:28; 3. Amanda Jasmine VILLIAMSON (GAMTE) 1:27:18
TOTAL: 190
CLASSIFICACIO: tdpevents

Reina 25K
MAS: 1. Oscar SOTO MORENO (HCB Entrenamiento Personal) 2:02:31; 2. Luis APARICIO (HCB Entrenamiento Personal) 2:04:13; 3. Samuel PALOMERA SVENSSON (Atl. Saltamontes) 2:05:26
FEM: 1. Diana MARTORELL CANOS (Mur i Castell Tuga) 2:34:05; 2. Gloria FULLER SUAREP (Cor i Muntanya Puçol) 2:41:12; 3. Sonia CHUVE FARFAN (Gaes Running Team) 2:45:32
TOTAL: 142
CLASSIFICACIO: tdpevents


Trail Benlloch (14K)
MAS: 1. Alex MARIN FABRA (Maestrazgo – Portell Turisme) 0:51:51; 2. Edgar PEREZ BOJADOS (Urban Running) 0:54:44; 3. Miguel Angel MARTINEZ GREGORIO (CM GR33) 0:56:08
FEM: 1. Ioanna PETENCHI PETENCHI (Running Moró) 1:03:12; 2. Sonia ESCURIOLA REULA (CM GR33) 1:09:56; 3. Maria Pilar HERNANDEZ ISACH (Calamardo) 1:10:10
TOTAL: 447
CLASSIFICACIO: sportmaniacs

20 gener 2017

Resultats de la cursa d’Assuévar

foto_mychip

MAS: 1. Luis NAJES MARTIN (GAMTE) 1:30:45; 2. Alberto PAMBLANCO FERNANDEZ (Tripuçol) 1:35:38; 3. Ezequiel CUESTA PRIETO (Mur i Castell Tuga) 1:38:38
FEM: 1. Diana MARTORELL CANOS (Mur i Castell Tuga) 1:53:37; 2. Raquel CASARES LOPEZ (Atl. Onda) 1:59:20; 3. Beatriz FAS JUAN (Mur i Castell Tuga) 2:02:35
TOTAL: 196
CLASSIFICACIO: mychip

Etiquetes:
20 Mai 2016

David Prades i Diana Martorell guanyen la Pujada a Montí d’Onda

image

MAS: 1. David PRADES MONFORT (Trail Morvedre) 1:24:01; 2. Jorge AIBAR SOL (Triatlón Onda) 1:26:28; 3. Miguel Angel DUPLAS MATEOS (Calambres – GR33) 1:27:48
FEM: 1. Diana MARTORELL CANOS (Mur i Castell) 1:48:48; 2. Raquel CASARES LOPEZ (Atl. Sagunt) 1:54:07; 3. Paloma RAMIREZ GOTERRIS (Grao Runners) 1:57:05
TOTAL: 526
CLASSIFICACIO: http://atletismeonda.blogspot.com.es/