Posts tagged ‘Tamara Canet’

15 Abril 2018

Tamara Canet i Carlos Pascual es proclamen Campions Autonòmics de Km. Vertical al Puig Campana

foto_correrxmuntanya.jpg

Carlos Pascual està en el millor moment, en una temporada dos títols autonòmics, tots en la seua disciplina favorita, la vertical. Hui sota el Puig Campana s’ha penjat la medalla d’or del Campionat Autonòmic de Km. Vertical FEMECV. Juan Martínez Tortosa ha sigut segon, el suec Andreas Softeland tercer i Jose Antonio Mena bronze. Els tres acompanyants han entrat en 5 segons.

En categoria femenina Tamara Canet (CAMA Algemesí) guanya per primera vegada un títol autonòmic, i davant la dominadora de l’especialitat els dos últims anys, la simatera Maria Beltran, que ha sigut plata. Tercera plaça per la francesa Marina Bouquet, amb llicència temporal. Bronze per a Silvia Alós (Aper Alcoi), campiona autonòmica en 2012.

Si no reconeguem les marques assolides al KV Fuente Dé, amb un desnivell inferior al permés segons els participants, els rècords autonòmics romanen en mans de Marian Aguilar (51:36) des de 2010, i de Cristòbal Adell (39’21”) de 2012.

Classificació: mychip

Arxiu:

21 JUNY 2016: Batuts tots els récords autonòmics de Km Vertical a Fuente Dé
21 ABRIL 2015: Raquel Jordá doble or vertical, i Miguel Ángel Sánchez colecciona altre títol autonòmic
10 NOVEMBRE 2013: Medalles aconseguides al Puig Campana
11 NOVEMBRE 2012: 39’21”, nou rècord autonòmic de Kilòmetre Vertical per a Cristóbal Adell
28 OCTUBRE 2012: Cristóbal Adell i Míryam Talens, nous campions de kilòmetre vertical

25 Març 2018

Carlos Pascual i María Beltran guanyen el Campionat Autonòmic de Carrera Vertical celebrat a Villena

foto_LorenaRoman

María Beltran (Simat de la Valldigna) torna a guanyar el Campionat Vertical de mitja distància disputat dissabte a Villena, i van tres ors consecutius. En xics Carlos Pascual (Cocentaina) trenca el domini de Nasio Cardona (hui tercer) i es penja l’or, després de tres bronzes i la plata de l’any passat.

Tots els resultats: mychip

MAS: 1. Carlos PASCUAL SEMPERE (Corremon) 0:19:26; 2. Jose Antonio MENA GARCIA (Trail Villena) 0:19:39; 3. Ignasi CARDONA TORRES (Like Sport Lurbel) 0:19:51; 4. Vicente GANDIA SORIANO (Trivici Team) 0:20:16; 5. Juan MARTINEZ TORTOSA (Like Sport Lurbel) 0:20:20
FEM: 1. Maria BELTRAN TOLEDO (Like Sport Lurbel) 0:24:45; 2. Tamara CANET DOLZ (CAMA Algemesí) 0:24:50; 3. Sara PEREZ GOMEZ (FEMECV) 0:25:45; 4. Roser NICOLAU PICO (Aper Alcoi) 0:26:33; 5. Maria Ángeles GABALDON VALERO (Trail Villena) 0:26:33
categoria CADET
MAS: 1. Jesús Miguel PEREZ ORTUÑO (Marathon Crevillent) 0:25:53
FEM: 1. Eva SIERRAS CODINA (CExc Eldense) 0:32:00
categoria JUNIOR
MAS: 1. Elías ABAD ROCAMORA (Tragamillas) 0:22:02; 2. Salvador ESTARLICH MENDEZ (Trail Serra Vernissa) 0:22:04; 3. Erik CORONADO CLIMENT (Corremon) 0:22:11
FEM: 1. Noelia RUBIO-QUINTANILLA PUIG (Aper Alcoi) 0:32:08; 2. Berta ROMERO FORCADA (Animals de Monte) 0:36:53
sub-categoria Veterana
MAS: 1. Carlos PASCUAL SEMPERE (Corremon) 0:19:26; 2. Jose Antonio MENA GARCIA (Trail Villena) 0:19:39; 3. Ignasi CARDONA TORRES (Like Sport Lurbel) 0:19:51; 4. Vicente GANDIA SORIANO (Trivici Team) 0:20:16; 5. Juan MARTINEZ TORTOSA (Like Sport Lurbel) 0:20:20
FEM: 1. Roser NICOLAU PICO (Aper Alcoi) 0:26:33; 2. Juan Marcela LONDOÑO VALENCIA (CExc Eldense) 0:27:06; 3. Antonia VALERO SIGNES (GE Gata) :27:52
sub-categoria Master
MAS: 1. Juan José MALPICA LILLO (Trail Villena) 0:22:48; 2. Andrés HERNANDEZ VALERA (FEMECV) 0:24:13; 3. David ROMAN MOLTO (Aper Alcoi) 0:25:43
FEM: 1. Laurence RASTELL (Atl. Dianium) 0:30:12; 2. Cristina CASTILLO HERRAIZ (CXM València) 0:31:11

foto: Lorena Román

16 gener 2018

Resultats del “Km.Vertical Gandía”

foto_afs

MAS: 1. Jose Antonio LUNA GIMENO (SM Marathon Crevillent) 1:33:30; 2. Juan MARTINEZ TORTOSA (Like Sport Lurbel) 1:34:01; 3. David GARCIA MASCARELL (Superatesport.com) 1:37:55
FEM: 1. Tamara CANET DOLZ (CAMA Algemesí) 2:03:49; 2. Patricia LOPEZ VICEDO (Corresendes Xeresa – Tururac) 2:06:01; 3. Silvia ALOS RODRIGO (Aper Alcoi) 2:09:18
TOTAL: 412

classificació: 2018_KmVertical_Gandia

23 Octubre 2017

RESULTATS: Altea la Vella, Bocairent, Castelló de la Plana i Sellent

Campionat Autonòmic de Kilòmetre Vertical FEMECV (Altea la Vella)
MAS: 1. Antonio MARTINEZ PEREZ (Marathon Crevillent) 0:42:08; 2. Jose Antonio LUNA GIMENO (Marathon Crevillent) 0:42:46; 3. Ignacio CARDONA TORRES (Like Sport Lurbel) 0:43:11; 4. Juan MARTINEZ TORTOSA (Like Sport Lurbel) 0:44:05; 5. Jose Antonio MENA GARCIA (Trail Villena) 0:44:05
FEM: 1. María BELTRAN TOLEDO (La Llebre – Alpesa) 0:57:44; 2. Tamara CANET DOLZ (CAMA Algemesí) 0:58:03; 3. Gloria COMPANY TOMAS (Aper Alcoi) 0:58:16; 4. Eva María ORTUÑO VAÑÓ (Trail Villena) 0:59:41; 5. Silvia ALOS RODRIGO (Aper Alcoi) 1:01:11
TOTAL: 86
CLASSIFICACIO: mychip


Tombatossals
Tombatossals
MAS: 1. Fco Javier BAREA PASTOR (G. Alpino Javalambre) 1:56:12; 2. David PRADES MONFORT (Nike Trail) 1:56:16; 3. Israel GONZALEZ ESCRIG (CM La Pedrera) 1:57:14
FEM: 1. Eva MESADO ORTIZ (Mur i Castell Tuga) 2:26:04; 2. Maria Eugenia INTURIAS USTAREZ () 2:29:27; 3. Sonia ESCURIOLA REULA (Team Land – GR33) 2:30:36
TOTAL: 255

MaraTomba
MAS: 1. Víctor BERNAD BLASCO (Aml Sport HG – Meridiano 0) 4:25:19; 2. Alfonso DE LA TORRE SAEZ (Alcudia de Veo Team) 4:40:25; 3. Jefferson OTALVARO MOSCOSO (Urban Running Castellón) 4:46:45
FEM: 1. Ana LUIS VICENT (CM La Pedrera) 6:20:02; 2. Minerva CARCELLER COLLADO (Amics del Clot) 6:29:33; 3. Vicen ALEMANY SOLER (Corriols Sueca) 7:05:42
TOTAL: 55

MiniTomba
MAS: 1. Raúl ARIÑO TORRES (AD Maestrazgo – Canyeros Bar) 1:11:32; 2. Luis Antonio ALONSO AYALA () 1:15:59; 3. Josep MATEU GARCIA (Multiesport El Castellet) 1:19:30
FEM: 1. Soraya JULIAN GUAL (CM Vilafamés) 1:32:02; 2. Noelia FENOLLOSA FENOLLOSA () 1:33:46; 3. Sara MONZON LABERNIA () 1:33:46
TOTAL: 136
CLASSIFICACIO: mychip


4t Trail de Bocairent

MAS: 1. Emili SELLES I SEGUI (Marathon Crevillent) 2:01:55; 2. Carlos PASCUAL SEMPERE (Corremon Trail) 2:04:57; 3. Joaquin MARTI CALABUIG (Trivici Team) 2:06:41
FEM: 1. Eva Maria ORTUÑO VAÑO (Trail Villena) 2:32:38; 2. Mari TAMARIT (Aper Alcoi) 2:40:00; 3. Juana Marcela LONDOÑO VALENCIA (CEE Trail Club) 2:44:10
TOTAL: 215

Sprinttrail
MAS: 1. Marcos FERRANDEZ () 1:10:27; 2. Fernando CASANOVA () 1:11:49; 3. Jordi MARTINEZ MEYA () 1:12:04
FEM: 1. Silvia SARRION ESTEVE (Trail Umbria La Plana) 1:23:46; 2. Ana PEYDRO SANCHEZ (CXM València) 1:26:22; 3. Anabel NICOLAU MARTINEZ () 1:29:54
TOTAL: 153
CLASSIFICACIO: sportmaniacs


3r Trail de Sellent

Trail 17.5K
MAS: 1. Ruben SOLVES VAYA (La Rabosa Montanya) 1:20:12; 2. Miguel FERNANDEZ GARCIA (Tutriatlon.com) 1:20:52; 3. Rafael MURCIA MARTINEZ (Trifitness 31) 1:20:56
FEM: 1. Ana BENITO MUÑOZ (Tortuga Algemesí) 1:44:16; 2. Amparo TALENS PLA (Trifitness 31) 1:44:30; 3. Raquel PEREZ JORDA (Triatló Sueca) 1:55:06
TOTAL: 84

Sprinttrail 13.K
MAS: 1. Cristian ALVAREZ CALONGE (Alex Campos Team) 0:57:33; 2. Jaime JORQUES FRANCES (Team Podoesportiva.com) 0:58:37; 3. Kevin FUSTER MATIAS (CD Masktri) 0:58:59
FEM: 1. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 1:15:12; 2. Barbara MORAGURS PENALVA (Trifitness 31) 1:16:30; 3. Ana SIMEON PONTES (Atl. Silla) 1:16:59
TOTAL: 169
CLASSIFICACIO: cronorunner


Bèrnia Challenge
MAS: 1. Antonio MARTINEZ PEREZ (Marathon Crevillent) 2:16:45; 2. Jose Antonio LUNA GIMENO (Marathon Crevillent) 2:18:40; 3. Vicente GANDIA SORIANO (Trivici Team) 2:19:22
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO (Marathon Crevillent) 3:02:47; 2. Gloria COMPANY TOMAS (Aper Alcoi) 3:03:30; 3. Lucia MARTINEZ SORIANO (Trail Villena) 3:10:57
TOTAL: 126
CLASSIFICACIO: mychip

19 Desembre 2015

Pedro Jose Martínez i Tamara Canet guanyen a Vilallonga

MAS: 1. Pedro Jose MARTINEZ GONSALEZ (Sport Colau Trail) 2:32:42; 2. Antonio PEREZ VERDU (Les Llebres de Muro) 2:38:10; 3. Jose Alberto GONZALEZ CARPINTERO (Todovertical+) 2:38:29
FEM: 1. Tamara CANET DOLZ (CAMA Algemesí) 3:10:11; 2. Eugenia ALVAREZ SOLER (Pequeña Saltamontes) 3:29:22; 3. Tamara CLIMENT DOMENECH (Ondara Tri-Esport) 3:34:32
TOTAL: 139
CLASSIFICACIÓ: conxip.com

http://www.conxip.com/resultados/1522_GENERAL.pdf