Posts tagged ‘Elisabet Rios’

3 Abril 2022

Resultats del 9é Gátova Trail

Gátova Trail Maratón 42K

1 Alejandro GALINDO PERALES CD Alcudia de Veo Team 4:22:59
2 David SANCHEZ GONZALEZ – 4:23:01
3 Borja FERRER CORTELL Trail Serra Vernissa 4:24:50

1 Elisabeth RIOS – 4:35:55
2 Maria del Mar PEREZ PALMES Atl. Corbera 4:45:45
3 Sonia CHUVE FARFAN ALV Fotografía Team 5:20:49

Total: 112

Gátova Trail Medio Maratón 21K

1 Jorge CLAVEL TORRES Alex Campos Team 1:57:59
2 Jose CARRASCOSA FUERTES Atl. Correores Buñol 2:03:19
3 Bienvenido ARBONA PEREZ HCB Entrenamiento Personal 2:05:22

1 Maria FERNANDEZ ALMENAR Somos Cabras SD 2:42:01
2 Marta GARCIA SANTIAGO Atl. Sierra de Segura 2:42:43
3 Ana DE LA HOZ IOSZPE Castell de Serra 2:43:31

Total: 105

Gátova Trail 10K

1 Jose ALDASORO PEREZ Tragaleguas 0:50:11
2 Francisco José CAÑAS ROZALEN CEM Marines 0:50:59
3 Víctor VALLDECABRES TORRES Corremon 0:51:21

1 Maria Pilar LOPEZ TARAZONA Castañas 1:10:03
2 Elena MARTINEZ COSTA – 1:12:35
3 Melina CARIGNANO – 1:15:18

Total: 116

Classificació: toprun.es

21 febrer 2022

Resultats del Trail de Almedíjar

Zenaida Fernández, foto: Facebook

Resultats:

🏁 Trail 30K (28 km i 1900 m+)

Jose Luis DEL CAMPO GIJON Mur i Castell Tuga 3:03:28
Chus ALVAREZ RODRIGUEZ G.M. Suero 3:05:34
Gabriel VALERO ALARCON – 3:07:32

Elisabeth RIOS – 3:40:07
Silvia MIRALLES ARNAU Mur i Castell Tuga 3:48:14
Cristina FERNANDEZ DEL TESO – 3:51:55

Total: 341

🏁 Sprint Trail 18K (17.8 km i 880 m+)

Mario BONAVISTA DOMINGO Mur i Castell Tuga 1:39:25
Mario Werther ASUNCION MATIAS Atl. Silla 1:40:13
Jorge AIBAR SOL Duurs Castelló 1:40:45

Zenaida FERNANDEZ COLLADO BCS Trail d’Uixó 2:11:42
Pilar HERNANDEZ ISACH Atl. Calamardo 2:12:51
Maria MUÑOZ HERNANDEZ Alex Campos Team 2:13:31

Total: 373

Classificació: toprun.es

5 Desembre 2021

Resultats de la CxM Sierra de Chiva

Cristian Callau, foto: Mychip

Cares conegudes a la clàssica prova que obre el mes de desembre, a Xiva han tornat a córrer, sobre tres distàncies, els corredors que encara guarden cartutxos de la temporada. Magnífic duel entre Callau i Del Campo a la prova llarga masculina, i exhibició a la femenina amb Elisabet Ríos i Xari Adrián entrant amb al Top10 general. A la prova mitja Ana Tauste no dóna treva entre les xiques, mentre que Rodolfo Juan i el basc Iñaki González han entrat en segons. A la més curta de les distàncies Jesús Quiles guanya, per fi, després de segons llocs consecutius les darreres setmanes. Tamara Canet torna a la muntanya, amb victòria.

🏁 60K

1️⃣ Cristian CALLAU ALEDON Mur i Castell Tuga 6:11:18
2️⃣ Jose Luís DEL CAMPO GIJON Mur i Castell Tuga 6:15:52
3️⃣ Alfonso DE LA TORRE SAEZ Metaesport 6:29:05

1️⃣ Elisabet RIOS PEREDO Escuela del Corredor Paco Milan 7:13:59
2️⃣ Xari ADRIAN CARO C.M. Vistabella 7:25:20
3️⃣ Ana Belén MARTINEZ ATENCIA C.Novelder de Muntanyisme 7:37:55

Total: 146

🏁 33K

1️⃣ Rodolfo JUAN MARTINEZ Ekuon Sport Team 2:53:12
2️⃣ Iñaki GONZALEZ ARIAS Amurrio Trail 2:53:24
3️⃣ Rubén SOLVES VAYA CXM València 2:54:21

1️⃣ Ana TAUSTE GALERA Lurbel 3:20:20
2️⃣ Pilar MONTESINOS HERRERO Trail Requena 3:38:10
3️⃣ Maria BELTRAN TOLEDO Lurbel 3:46:03

Total: 242

🏁 14K

1️⃣ Jesús QUILES GUAITA Atl. Turís – JQ Team 0:58:15
2️⃣ Cristian ALVAREZ CALONGE Metaesport 1:00:02
3️⃣ Santiago CALVO CALDERON Tablas Trail 1:02:50

1️⃣ Tamara CANET DOLZ Societat Alzirenya de Muntanyers 1:13:02
2️⃣ Paula MARTINEZ MUNUERA Atl. Turís – JQ Team 1:13:15
3️⃣ Elisabet LOPEZ AUQUE Trail Morvedre 1:15:42

Total: 252

Classificació: mychip

I un repàs al palmarés de la prova original 61K:

2019
Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell Tuga) 6:02:11
Silvia TRIGUEROS GARROTE () 7:26:57
2018
Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell Tuga) 6:05:11
Silvia TRIGUEROS GARROTE (Race Land) 7:34:53
2017
Ángel VILLALBA SANZ (Corremón Trail) 5:41:21
Margarita PAUCAR QUEZADA (Gaes Running Team) 7:25:06
2016
Sebas SANCHEZ SAEZ (Team SportHG-AMLSport) 6:10:02
Eva BERNAT LLORENS (CXM València) 6:53:00
2015
Santiago GARCIA SORIA (Atl. Cuenca Dolomía) 6:04:53
Eva BERNAT LLORENS (CXM València) 7:09:24
2014
Santiago GARCIA SORIA (Atl. Cuenca Dolomía) 5:48:28
Mercedes PILA VIRACOCHA () 7:06:53
2013
Santiago GARCIA SORIA (Cuenca Dolomía) 5:45:27
Alicia CHAVELI PERIS (CD Runnersworld) 7:10:34
2012
Santiago GARCIA SORIA (Cuenca Dolomía) 5:32:53
Sofia GARCIA BARDOLL (Mur i Castell – Tuga) 6:45:54
2011
Aitor LEAL IRASTORZA () 5:47:17
Teresa NIMES PEREZ (Running Team Lafuma) 7:12:52
2010
Santiago GARCIA SORIA (Excavaciones Santiago) 6:18:48
Esther SANCHEZ PEREZ (Atl. Mandarache) 8:07:55

14 Novembre 2021

Resultats del Trail Navajas

🏁 15K

1️⃣ David PEREZ REIG C.E. Quatre Gats Ròtova
2️⃣ Alejandro SAMPER JARA Trail Morvedre
3️⃣ Pau FERNANDEZ CLIMENT Trilavall

1️⃣ Elisabeth RIOS – 1:32:57
2️⃣ Cristina FERNANDEZ DEL TESO – 1:37:03
3️⃣ Tamara MONDRAGON BCS Trail d’Uixó 1:39:27

Total: 310

Classificació: cronorunner.com

25 Novembre 2019

Resultats del Trail de Castellnovo

foto_ALVFotografia.jpg

21K
MAS: 1. Óscar SOTO MORENO (HCB Entrenamiento Personal) 1:52:49; 2. Gabriel PALOMERA SVENSSON (Atl. Saltamontes) 1:56:55; 3. Adolfo MARTI COMPAÑ (BCS Trail d’Uixó) 1:57:31
FEM: 1. Elisabeth RIOS PEREDO (Burjarunners) 2:13:38; 2. Marisa VILAGRASA BLANCO (HCB Entrenamiento Personal) 2:17:07; 3. Silvia PIERA MARTINEZ (Cor i Muntanya Puçol) 2:19:09
Total: 160

10K
MAS: 1. Francesc CABRERO BOLOS (Tripuzol) 0:49:11; 2. Miguel Ángel DUPLAS MATEOS (Calambres Atl. – GR33) 0:49:43; 3. Sergi MOLINA GOMEZ (Atl. Ramblas de Azuébar) 0:50:11
FEM: 1. Amparo GARCIA MORILLAS (Trail Xocainet) 0:59:27; 2. Marta BARRUGUER (Corpore Team) 1:04:50; 3. Mar NAVARRO (Trail Morvedre) 1:07:28
Total: 276

Classificació: sportmaniacs

Foto: ALV Fotografía

3 Octubre 2019

Resultats del cap de setmana

Moltes competicions al nostre territori el passat cap de setmana, el que ha minvat la participació en la majoria d’aquestes (encara que algú ha pogut competir dissabe i diumenge!). Només es salven Olocau, on van guanyar Jose L. Del Campo i Eli Ríos, i la clàssica d’Alcoi, amb Emili Sellés i Ana Tauste.

correrxmuntanya

Classificacions:

Pujada al Montcabrer: sportmaniacs
Nocturna Font de Garrut: mychip
Crono Nocturna Barranco Cañadillas: toprun
Trail La Vall de Segó: sportsmaniacs
Trail Salto de Chella: mychip
Carrera de Rabosa: mychip
Sprint Trail Senyera: mychip
Cursa Muntanya Olocau: toprun

20 Setembre 2019

Elisabeth Ríos i David Prades guanyen a la Canfranc-Canfranc

foto_Monrasin

Eli Ríos en distància 100K i David Prades en la de 16K. Una de les curses més difícils de la península que va escomençar amb distància marató fa més d’una dècada.

Foto: Monrasin

31 Març 2019

Resultats de la Moriscos Trail

13K
MAS: 1. Abel CEBRIAN GRANELL (Atl. Onda) 1:18:59; 2. Jose BARTOLL IBAÑEZ (CE L’Alcora) 1:19:52; 3. Miguel MOLINA SEBASTIA (Alcudiadeveoteam) 1:22:16
FEM: 1. Liliana CASTELLO (Sanus Vitae Team) 1:42:52; 2. Isabel GINER CALATAYUD (Runners Ciutat de València) 1:54:12; 3. Mª Elizabeth GARZON MORAN (Xtremers) 1:57:33

Classificació: 20190331_MoriscosTrail13K

23K
MAS: 1. Cristian PINARDELL ARTERO (CE L’Alcora) 2:07:52; 2. Roberto RAMOS BALLESTER (Desbordats Runners Team) 2:09:44; 3. Tono GARCIA FERRER (Pas a Pas – La Cañada) 2:10:12
FEM: 1. Aida GONZALEZ PITARCH (CM Vistabella) 2:47:35; 2. Jessica PALAO SANTAMARIA (BCS Trail d’Uixó) 2:53:00; 3. Ana María ALCARAZ MARTINEZ (Escuela del Corredor Paco Milan) 2:53:56

Classificació: 20190331_MoriscosTrail23K

42K
MAS: 1. Roberto GIL LOPEZ (WAA Team) 4:20:28; 2. Jesús VIVAS VIVAS () 4:25:21; 3. Batiste RUIZ LLORENS (Mur i Castell Tuga) 4:54:29
FEM: 1. Elisabeth RIOS PEREDO (Burjarunners) 5:37:38; 2. Carmen BALBASTRE CANO (BxM Bétera) 7:09:47; 3. Soledad SAEZ CALATAYUD (Ct Rehab Esport Aldaia) 7:40:56

Classificació: 20190331_MoriscosTrail42K

19 febrer 2019

Resultats del Trail d’Almedíjar

foto_TraildeAlmedijar

28K
MAS: 1. Raúl INGLES BALAGUER (Outdoor Natura Moncada) 2:52:41; 2. Jonathan BENITO MARTOS (Som Passatge) 2:53:27; 3. Luis APARICIO MANZANARES (Cor i Muntanya) 2:55:7
FEM: 1. Elizabeth RIOS PEREDO (Burjarunners) 3:40:44; 2. Ana BENITO MUÑOZ (Atl. Tortuga Algemesí) 3:50:40; 3. Silvia PIERA MARTINEZ (Cor i Muntanya) 3:52:27

17K
MAS: 1. Alejandro CAMPOS MORENO (Alex Campos Team) 1:32:10; 2. Jesús QUILES GUAITA (Alex Campos Team) 1:32:42; 3. Pablo BRIONES GONZALEZ (Alex Campos Team) 1:33:02
FEM: 1. Pilar RARO GARNES (Atl. Saltamontes) 1:54:34; 2. Julia LEHMANN (Tus Gutach Ahs) 1:55:40; 3. Marisa VILAGRASA BLANCO (Trail Morvedre) 1:58:27

Classificacions: 20190217_TrailAlmedijar

Font: toprun.es

Foto: Julio Miralles

10 Setembre 2017

Resultats del cap de setmana: Figueroles, Alpuente, Alcàntera de Xúquer, Argelita i Higueruelas

foto_mychipMario Bonavista i Èrica Gumbau guanyen a Figueroles, una clàssica ja. S’estrena una nocturna a Higueruelas, i més curses.

read more »

17 gener 2017

Disputada la primera edició de la Picaio Cim Trail

foto_alejandrolostado
Resultats d’aquesta prova disputada diumenge a Puçol.
MAS: 1. Pedro MARTI UREÑA (Trail Moixent) 2:26:20; 2. Jorge SAMPER SALA (Trail Morvedre) 2:28:37; 3. Ximo RUIZ INIESTA (Trail Moixent) 2:29.51
FEM: 1. Encarna FERNANDEZ GALDON (Trail Serra Vernissa) 2:52:37; 2. Margarita PAUCAR QUESADA (Desnivel+ Trail) 2:59:08; 3. Sonia SANCHEZ SANCHEZ (Trail Moixent) 3:07:01
TOTAL: 147
CLASSIFICACIO: tdpevents
MAS: 1. Roman TENA FABREGAT (UAt Castelló) 1:06:48; 2. Josep GIMENO ROCAFORT (EP HCB) 1:06:57; 3. Vicente GARCES DURA () 1:07:07
FEM: 1. Elisabet RIOS PEREDO (Burjarunners) 1:17:06; 2. Ana MURILLO RIPOLLES (Cor i Muntanya Puçol) 1:20:10; 3. Yesenia JORQUES ESTEVE (Trail Moixent) 1:20:18
TOTAL: 212
CLASSIFICACIO: tdpevents