Posts tagged ‘Emili Sellés’

7 Octubre 2021

Pujada al Montcabrer per a Tauste i Sellés

Emili Sellés, foto: organització

La 21a Pujada al Montcabrer que organitza el C.Exc. d’Alcoi es va cel·lebrar el passat diumenge amb victòries per Ana Tauste (Lurbel) i Emili Sellés (Marathon Crevillent). Per l’alcoià sembla que la tretzena victòria, i segons l’organització, amb récord (1:37:07) de la prova.

Resultats:

🏁20K

🥇Emili SELLES i SEGUI (Marathon Crevillent – Macrovital) 1:37:07
🥈Sergio GUTIERREZ FERROL (Marathon Crevillent) 1:38:08
🥉Andrés JOVER QUILIS (Green Power ST) 1:45:08

🥇Ana TAUSTE GALERA (Lurbel) 1:59:23
🥈Sandra RODRIGUEZ REBAGLIATO (CM Els Caragols) 2:06:26
🥉Alba SANEGRE CHAZARRA (Aper Alcoi) 2:07:15

Total: 339

🏁10K

🥇Raúl MIÑANA LLOPIS () 0:51:03
🥈Domingo MORANT SIGNES (Superatesportcom) 0:51:30
🥉Lluís VILA SANTAMARIA (Atl. Benissoda) 0:51:31

🥇Laura DOMENECH COMPANY (Atl. Ontinyent) 1:01:32
🥈Carolina SANCHEZ LIMERES (Poc a Poc Alcoi) 1:04:36
🥉Anabel DIAZ MARTINEZ (Poc a Poc Alcoi) 1:06:54

Total: 113

Classificació: https://sportmaniacs.com/es/races/xxi-pujada-al-montcabrer

14 Desembre 2020

Mitja de la Serra d’Oltà per a Emili Sellés i Maria Fuentes

Una de les poques clàssiques que han aconseguit celebrar edició en 2020, la 16a Mitja Marató Serra d’Oltà, organitzada pel Grup de Muntanya de Calp i amb el recolzament de l’Ajuntament de la localitat.

Emili Sellés guanyava aquesta vegada a Nasio Cardona en un duel que s’ha repetit en anteriors edicions. El d’Alcoi ha disputat “totes les edicions menys la primera, que no m’en vaig assabentar, i una altra per malaltia“. L’última victòria va ser al 2011.

Les xiques han tingut a Maria Fuentes com a protagonista. Inclús la segona classificada, Ana Tauste, la confirmava com a favorita. Les dues vestint samarreta Lurbel. La corredora d’Altea que qualificava la cursa com “molt xula, amb una baixada molt tècnica” comunicava en meta la seua candidatura a la pròxima Lliga Valenciana 2021, de la que Tauste és la Campiona vigent.

La cursa ha estat reduïda en distància fins als 16 kms. L’organització ha realitzat un seguiment molt atractiu, amb video-entrevistes a l’arribada a meta, que podeu visualitzar a la seua pàgina Facebook.

Resultats
MAS: 1. Emili SELLES i SEGUI (Atl. Marathon Crevillent) 1:16:25; 2. Ignacio CARDONA TORRES (Atl. Llebeig Xàbia) 1:16:55; 3. Santiago NAVARRO SANTAMARIA (RunIam Elche) 1:17:20
FEM: 1. Maria FUENTES OLCINA () 1:29:28; 2. Ana TAUSTE GALERA (Lurbel Team) 1:31:26; 3. Rosa LARA FELIU (GEG Gata) 1:32:44
Total: 225

Font: mychip.es

Alguns resultats anteriors:
2019: Ignasi CARDONA TORRES i Ana TAUSTE GALERA resultats
2018: Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN i Míryam TALENS BELEN resultats

2017: Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN i Ana TAUSTE GALERA resultats
2016: Jose Antonio LUNA GIMENO i Fani PEREZ DURA resultats
2014: Ignasi CARDONA TORRES i Esther SANCHEZ PEREZ resulta
2013: Ignasi CARDONA TORRES i Míryam TALENS BELEN resultats
2012: Toño QUILIS CUEVAS i Beatríz GONZALVEZ RODRIGUEZ resultats
2011: Emili SELLES i SEGUI i Cristina VALIENTE PORTA resultats

12 Març 2020

Resultats de la Pujada a la Penya el Frare

21K
MAS: 1. Emili SELLES i SEGUI (Marathon Crevillent – SR Team) 1:34:21; 2. Alejandro NAVARRO NAVARRO (Faster Wear) 1:35:43; 3. Pere FERRER (Amics de la Natura Marxuquera) 1:35:59
FEM: 1. Nuria ORTA REIG (Marathon Crevillent) 1:55:25; 2. Gloria COMPANY TOMAS (Lurbel) 1:58:25; 3. Leyre GALLARDO POVEDA (CEM Jabalís Dorados) 1:59:50
Total: 239

Sprint 12K
MAS: 1. Carlos VIDAL GOMIS (CD Metaesport) 0:49:36; 2. Jordi SANZ HORCAS (HSport.ep) 0:50:06 0:50:06; 3. Ruben CANDELA JUAN (Marathon Crevillent) 0:50:11
FEM: 1. Vanessa VILLENA FERNANDEZ (C.Exc. Bocairent) 0:59:58; 2. Sandra RODRIGUEZ REBAGLIATO (CM Els Caragols) 1:01:03; 3. Mariola GIMENEZ SANCHIS (Aper Alcoi) 1:03:02
Total: 172

Classificació: sportmaniacs.com

2 Març 2020

Final de la Lliga Valenciana 2020

foto_AjuntamentRotova

Amb la prova disputada diumenge a Ròtova es dóna per finalitzat el Campionat de Lliga de la Comunitat Valenciana 2020, competició oficial de la FEMECV de carrera per muntanya.

Adil Moussaoui (Marathon Crevillent) tornava a guanyar i es proclama Campió de la Lliga Valenciana 2020. El podi el completaven Samuel Palomera (Mur i Castell tuga) i Emili Sellés (Marathon Crevillent). Que es pengen les medalles en eixe ordre també. Es queden fregant metall Santi Navarro, Vicent Torres i Jose Antonio Mena.

Gemma Maciá (Marathon Crevillent) guanyava la prova, i acompanya Ana Tauste (Lurbel Team) que ja portava l’Or penjant des de la jornada anterior. Bronze per la debutant Elena Pastor (Atl. Riba-roja), molt disputat amb Eva Castells i Lluna Beltran.

Per equips el Marathon Crevillent ocupa els dos graons més alts, masculí i femení. La resta de posicions repartides entre el Lurbel Team (plata femenina i bronze masculí), el Mur i Castell tuga (plata masculina) i el Pasico a Pasico d’Oriola (bronze femení).

Resultats 4a prova (Ròtova):

MAS: 1. Adil MOUSSAOIU (Marathon Crevillent) 1:32:56; 2. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell tuga) 1:33:03; 3. Emili SELLES i SEGUI (Marathon Crevillent) 1:34:59
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO (Marathon Crevillent) 2:00:48; 2. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja) 2:02:06; 3. Ana MURILLO RIPOLLES (FEMECV) 2:04:47
Total: 137

Resultats a mychip.

Resultats final Campionat de Lliga de la C.Valenciana 2020:

MAS: 1. Adil MOUSSAOUI (Marathon Crevillent) 3 pts; 2. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell tuga) 6 pts; 3. Emili SELLES i SEGUI (Marathon Crevillent) 11 pts; 4. Santi NAVARRO SANTAMARIA (CD RunIAm Elche) 12 pts; 5. Vicent TORRES VILLAR (Lurbel Team) 14 pts
FEM: 1. Ana TAUSTE GALERA (Lurbel Team) 3 pts; 2. Gemma MACIA BLASCO (Marathon Crevillent) 7 pts; 3. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja) 11 pts; 4. Eva CASTELLS SANCHIS (Marathon Crevillent) 12 pts; 5. Lluna BELTRAN ESTEVE (Lurbel Team) 13 pts

Vore també: Classificació Campionat de Lliga de la Com.Valenciana FEMECV 2020

26 Novembre 2019

🔊 àudio 3P3: (3 preguntes 3) a Emili Sellés

Etiquetes:
10 Novembre 2019

Emili Sellés i Nuria Orta guanyen a Cocentaina

foto_IMAGE Hunters.jpg

Quarta edició del Trail Fira de Tots Sants, disputat a Cocentaina sobre dues distàncies.

20K
MAS: 1. Emili SELLES I SEGUI (Marathon Crevillent – SR Team) 1:45:40; 2. Pablo BAUTISTA ROVIRA () 1:47:09; 3. David GARCIA MASCARELL (Más Allá Entrenamiento) 1:50:51
FEM: 1. Nuria ORTA REIG (Soca-Run) 2:17:52; 2. Ana Belén MARTINEZ ATENCIA (CA Angel) 2:20:44; 3. Silvia ALOS (Aper Alcoi) 2:23:02
Total: 228

8K
MAS: 1. Carlos VIDAL GOMIS (CD Metaesport) 0:36:26; 2. Raúl MIÑANA LLOPIS (Soca-Run) 0:37:26; 3. Rubén CANDELA JUAN (Marathon Crevillent) 0:38:01
FEM: 1. Lydia SERRANO TORRES (Mandriladora Alpesa) 0:46:27; 2. Nuria ARNEDO DELEGIDO () 0:46:28; 3. Sandra RODRIGUEZ REBAGLIATO (CM Els Caragols) 0:47:48
Total: 183

Classificacions: sportmaniacs

Foto: IMAGE Hunters

27 Octubre 2019

Resultat Trail Bocairent

27 octubre 2019 a Bocairent 6é TRAIL BOCAIRENT

23K
MAS: 1. Emili SELLES I SEGUI (Marathon Crevillent – SR Team) 2:03:45; 2. Pablo BAUTISTA ROVIRA () 2:03:59; 3. David GARCIA (David Garcia Más Allá Entrenamiento) 2:07:03
FEM: 1. Eva CASTELLS (Marathon Crevillent) 2:47:23; 2. Ana Belén MARTINEZ ATENCIA (CA Angel) 2:53:28; 3. Montse MARTINEZ LLODRA (Aper Alcoi) 2:53:48
total: 168

13K
MAS: 1. Raúl MIÑANA LLOPIS (Soca-Run) 1:10:05; 2. Juan NAVALON RUBIO (Trail Villena) 1:11:13; 3. Daniel MARCO SERRANO (Fondistas Yecla) 1:11:51
FEM: 1. Leyre GALLARDO POVEDA () 1:24:37; 2. Elia MOYA (Soca-Run) 1:34:00; 3. Vanessa VILLENA FERNANDEZ () 1:35:10
total: 222

Classificació: sportmaniacs

3 Octubre 2019

Resultats del cap de setmana

Moltes competicions al nostre territori el passat cap de setmana, el que ha minvat la participació en la majoria d’aquestes (encara que algú ha pogut competir dissabe i diumenge!). Només es salven Olocau, on van guanyar Jose L. Del Campo i Eli Ríos, i la clàssica d’Alcoi, amb Emili Sellés i Ana Tauste.

correrxmuntanya

Classificacions:

Pujada al Montcabrer: sportmaniacs
Nocturna Font de Garrut: mychip
Crono Nocturna Barranco Cañadillas: toprun
Trail La Vall de Segó: sportsmaniacs
Trail Salto de Chella: mychip
Carrera de Rabosa: mychip
Sprint Trail Senyera: mychip
Cursa Muntanya Olocau: toprun

1 Octubre 2019

Emili Sellés guanya la Pujada al Montcabrer, vint any després

IMG_5875

La Pujada al Montcabrer, una de les primeres curses per muntanya valencianes, va celebrar diumenge la vintena edició. Un circuit senzill amb l’atractiu del cim del Montcabrer (1.390m), balcó de la Mariola. L’alcoià Emili Sellés va ser el guanyador en categoria masculina i Ana Tauste en femenina. Emili, fidel corredor de la cursa del Montcabrer, ja va guanyar la primera edició. I també un bon grapat de les disputades. Com a curiositat, afegim els resultats de Sellés a les darreres edicions disputades:

2018, 13é (Joaquín Martí, vencedor)
2017, vencedor
2016, vencedor
2015, 2n (Javier Gª Mascarell, vencedor)
2014, 2n (Cristian Valiente, vencedor)
2013, vencedor
2012, vencedor
2011, vencedor
2010, vencedor
2009, vencedor
2008, no hi va participar
2007, no hi va participar (Antoine Exmelin, vencedor)
2006, no hi va participar (Jordi Clemente +, vencedor)
2005, vencedor
2004, vencedor
2003, no es va celebrar la cursa
2002, vencedor
2001, 2n (Jose Mª Davó, vencedor)
2000, vencedor
1999, vencedor

Resultats

read more »

29 Octubre 2017

RESULTATS: Beniatjar, Benlloc, Xelva, Xeresa i Viver

10a Subida al Pico de Chelva
Trail 25K
MAS: 1. Raúl MORENO (Calvos Trail) 2:21:02; 2. Jose Manuel SANCHEZ SORIANO (Trail Requena) 2:22:49; 3. Miguel Angel PEÑALVER DE AQUINO (Trail Villar Caja Rural) 2:24:37
FEM: 1. Antonia HEINEMANN (Tristar Regensburg) 2:56:04; 2. Laura MIRASOL SOLANA (Corremon Trail) 3:09:51; 3. Ana TORTOSA MOLINA (Misjueves) 3:13:50
TOTAL: 125
Promo 10K
MAS: 1. Ruben LAZARO VILALTA (Corremon Trail) 0:49:03; 2. Jesús QUILES GUAITA (Turis on fire) 0:49:12; 3. Jose ANDRES COLLADO (Titaguas Corre) 0:50:06
FEM: 1. Arantxa GUERRERO (Bikesport Chiva) 1:38:15; 2. Inma VIVO ROIG (Cuc de Llum) 1:39:06; 3. Eva PEÑALVER DE AQUINO (Trail Villar Caja Rural) 1:40:58
TOTAL: 140
CLASSIFICACIO: toprun


4t Monduver Trail
Ultra
MAS: 1. Juanjo DE LOS ANGELES SEGUI (CC Xeraco) 8:00:40; 2. Gabriel VALERO ALARCON () 8:08:43; 3. Xavier TOMAS ESMEL (Trail Serra Vernissa) 8:44:55
FEM: 1. Patri LOPEZ VICEDO (Corrsendes Xeresa) 10:27:56; 2. Bego GARCIA DIEZ (CC Xeraco) 10:54:20; 3. Verónica JIMENEZ SUAREZ (Los Mazaos) 12:12:58
TOTAL: 101
Maratón
MAS: 1. Pedro Jose MARTINEZ GONZALEZ (Colau Trail) 4:40:58; 2. David BALLESTER SANZ (Mur i Castell Tuga) 4:55:46; 3. Carlos JIMENEZ GOMEZ (Kulumsport) 4:59:39
FEM: 1. Alicia CHAVELI PERIS (S.A.M.) 6:32:16; 2. Eugenia ALVAREZ SOLER () 6:37:02; 3. Sofia GOMEZ MARTINEZ () 7:23:25
TOTAL: 172
21K
MAS: 1. Emili SELLES i SEGUI (Macrovital – Marathon Crevillent) 1:56:42; 2. David GARCIA MASCARELL (Superatesport.com) 1:57:52; 3. David PEREZ REIG (Quatre Gats Ròtova) 2:02:30
FEM: 1. Raquel LANDIN COBOS (The Kenyan Urban Way) 2:33:29; 2. Tamara CANET DOLZ (CAMA Algemesí) 2:34:05; 3. Angela PIZARRO UREÑA (CC Xeraco) 2:46:10
TOTAL: 152
10K
MAS: 1. Ramon ALVAREZ BORRAS (La Llebre Simat) 1:01:15; 2. Jorge MARI BAIXAULI (The Kenyan Urban Way) 1:04:19; 3. Jorge PERIS VENANCIO (The Kenyan Urban Way) 1:04:19
FEM: 1. Monica Alexandra PILCO INGA (The Kenyan Urban Way) 1:16:48; 2. M. Angeles GIMENEZ DE PEDRO (S.A.M.) 1:28:25; 3. Vanessa CASTELLO ALONSO (CC Xeraco) 1:29:18
TOTAL: 111
CLASSIFICACIO: toprun


2n Benicatrail (21.8K) Beniatjar
MAS: 1. Jesús MUÑOZ GARCIA (Deporbike) 1:50:57; 2. Carlos PASCUAL SEMPERE (Corremon Trail) 1:52:50; 3. Antonio PEREZ VERDU (Les Llebres de Muro) 1:53:08
FEM: 1. Sonia SANCHEZ SANCHEZ (Trail Moixent) 2:27:31; 2. Jessica MATAIX CRESPO (Aper Alcoi) 2:30:19; 3. Marian CAMARASA FRANCES (Trivici Team) 2:34:59
TOTAL: 99
CLASSIFICACIO: sportmaniacs


2n Trail Molinos de Viver

Sprint 13K
MAS: 1. Alberto PAMBLANCO FERNANDEZ (Tripuzol) 1:01:34; 2. Ruben PASCUAL NARANJO (BCS Trail d’Uixó) 1:03:49; 3. Gabriel PALOMERA SVENSSON (Atl. Saltamontes) 1:03:59
FEM: 1. Lorena VAZQUEZ MARTINEZ (C&C Sport) 1:21:02; 2. Nathalie GUILLEN FRANCOIS (CE Pobla de Farnals) 1:25:28; 3. Amanda Jasmine VILLIAMSON (GAMTE) 1:27:18
TOTAL: 190
CLASSIFICACIO: tdpevents

Reina 25K
MAS: 1. Oscar SOTO MORENO (HCB Entrenamiento Personal) 2:02:31; 2. Luis APARICIO (HCB Entrenamiento Personal) 2:04:13; 3. Samuel PALOMERA SVENSSON (Atl. Saltamontes) 2:05:26
FEM: 1. Diana MARTORELL CANOS (Mur i Castell Tuga) 2:34:05; 2. Gloria FULLER SUAREP (Cor i Muntanya Puçol) 2:41:12; 3. Sonia CHUVE FARFAN (Gaes Running Team) 2:45:32
TOTAL: 142
CLASSIFICACIO: tdpevents


Trail Benlloch (14K)
MAS: 1. Alex MARIN FABRA (Maestrazgo – Portell Turisme) 0:51:51; 2. Edgar PEREZ BOJADOS (Urban Running) 0:54:44; 3. Miguel Angel MARTINEZ GREGORIO (CM GR33) 0:56:08
FEM: 1. Ioanna PETENCHI PETENCHI (Running Moró) 1:03:12; 2. Sonia ESCURIOLA REULA (CM GR33) 1:09:56; 3. Maria Pilar HERNANDEZ ISACH (Calamardo) 1:10:10
TOTAL: 447
CLASSIFICACIO: sportmaniacs

23 Octubre 2017

RESULTATS: Altea la Vella, Bocairent, Castelló de la Plana i Sellent

Campionat Autonòmic de Kilòmetre Vertical FEMECV (Altea la Vella)
MAS: 1. Antonio MARTINEZ PEREZ (Marathon Crevillent) 0:42:08; 2. Jose Antonio LUNA GIMENO (Marathon Crevillent) 0:42:46; 3. Ignacio CARDONA TORRES (Like Sport Lurbel) 0:43:11; 4. Juan MARTINEZ TORTOSA (Like Sport Lurbel) 0:44:05; 5. Jose Antonio MENA GARCIA (Trail Villena) 0:44:05
FEM: 1. María BELTRAN TOLEDO (La Llebre – Alpesa) 0:57:44; 2. Tamara CANET DOLZ (CAMA Algemesí) 0:58:03; 3. Gloria COMPANY TOMAS (Aper Alcoi) 0:58:16; 4. Eva María ORTUÑO VAÑÓ (Trail Villena) 0:59:41; 5. Silvia ALOS RODRIGO (Aper Alcoi) 1:01:11
TOTAL: 86
CLASSIFICACIO: mychip


Tombatossals
Tombatossals
MAS: 1. Fco Javier BAREA PASTOR (G. Alpino Javalambre) 1:56:12; 2. David PRADES MONFORT (Nike Trail) 1:56:16; 3. Israel GONZALEZ ESCRIG (CM La Pedrera) 1:57:14
FEM: 1. Eva MESADO ORTIZ (Mur i Castell Tuga) 2:26:04; 2. Maria Eugenia INTURIAS USTAREZ () 2:29:27; 3. Sonia ESCURIOLA REULA (Team Land – GR33) 2:30:36
TOTAL: 255

MaraTomba
MAS: 1. Víctor BERNAD BLASCO (Aml Sport HG – Meridiano 0) 4:25:19; 2. Alfonso DE LA TORRE SAEZ (Alcudia de Veo Team) 4:40:25; 3. Jefferson OTALVARO MOSCOSO (Urban Running Castellón) 4:46:45
FEM: 1. Ana LUIS VICENT (CM La Pedrera) 6:20:02; 2. Minerva CARCELLER COLLADO (Amics del Clot) 6:29:33; 3. Vicen ALEMANY SOLER (Corriols Sueca) 7:05:42
TOTAL: 55

MiniTomba
MAS: 1. Raúl ARIÑO TORRES (AD Maestrazgo – Canyeros Bar) 1:11:32; 2. Luis Antonio ALONSO AYALA () 1:15:59; 3. Josep MATEU GARCIA (Multiesport El Castellet) 1:19:30
FEM: 1. Soraya JULIAN GUAL (CM Vilafamés) 1:32:02; 2. Noelia FENOLLOSA FENOLLOSA () 1:33:46; 3. Sara MONZON LABERNIA () 1:33:46
TOTAL: 136
CLASSIFICACIO: mychip


4t Trail de Bocairent

MAS: 1. Emili SELLES I SEGUI (Marathon Crevillent) 2:01:55; 2. Carlos PASCUAL SEMPERE (Corremon Trail) 2:04:57; 3. Joaquin MARTI CALABUIG (Trivici Team) 2:06:41
FEM: 1. Eva Maria ORTUÑO VAÑO (Trail Villena) 2:32:38; 2. Mari TAMARIT (Aper Alcoi) 2:40:00; 3. Juana Marcela LONDOÑO VALENCIA (CEE Trail Club) 2:44:10
TOTAL: 215

Sprinttrail
MAS: 1. Marcos FERRANDEZ () 1:10:27; 2. Fernando CASANOVA () 1:11:49; 3. Jordi MARTINEZ MEYA () 1:12:04
FEM: 1. Silvia SARRION ESTEVE (Trail Umbria La Plana) 1:23:46; 2. Ana PEYDRO SANCHEZ (CXM València) 1:26:22; 3. Anabel NICOLAU MARTINEZ () 1:29:54
TOTAL: 153
CLASSIFICACIO: sportmaniacs


3r Trail de Sellent

Trail 17.5K
MAS: 1. Ruben SOLVES VAYA (La Rabosa Montanya) 1:20:12; 2. Miguel FERNANDEZ GARCIA (Tutriatlon.com) 1:20:52; 3. Rafael MURCIA MARTINEZ (Trifitness 31) 1:20:56
FEM: 1. Ana BENITO MUÑOZ (Tortuga Algemesí) 1:44:16; 2. Amparo TALENS PLA (Trifitness 31) 1:44:30; 3. Raquel PEREZ JORDA (Triatló Sueca) 1:55:06
TOTAL: 84

Sprinttrail 13.K
MAS: 1. Cristian ALVAREZ CALONGE (Alex Campos Team) 0:57:33; 2. Jaime JORQUES FRANCES (Team Podoesportiva.com) 0:58:37; 3. Kevin FUSTER MATIAS (CD Masktri) 0:58:59
FEM: 1. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 1:15:12; 2. Barbara MORAGURS PENALVA (Trifitness 31) 1:16:30; 3. Ana SIMEON PONTES (Atl. Silla) 1:16:59
TOTAL: 169
CLASSIFICACIO: cronorunner


Bèrnia Challenge
MAS: 1. Antonio MARTINEZ PEREZ (Marathon Crevillent) 2:16:45; 2. Jose Antonio LUNA GIMENO (Marathon Crevillent) 2:18:40; 3. Vicente GANDIA SORIANO (Trivici Team) 2:19:22
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO (Marathon Crevillent) 3:02:47; 2. Gloria COMPANY TOMAS (Aper Alcoi) 3:03:30; 3. Lucia MARTINEZ SORIANO (Trail Villena) 3:10:57
TOTAL: 126
CLASSIFICACIO: mychip

28 Mai 2017

Laia Mateu plata al Campionat d’Espanya de Carrera Vertical FEDME

femecv

El passat diumenge 21 de maig es va disputar a la localitat càntabra d’Arredondo el Campionat d’Espanya de Carrera Vertical, la màxima competició de la temporada d’aquesta especialitat. La sisena edició del KV Arredondo, amb meta al mateix cim del Mosquiteru, oferia enguany un nou recorregut per altre vessant més costerut i on les marques s’han rebaixat considerablement.

La Selecció Valenciana FEMECV ha presentat un equip complet, amb corredors a totes les categories. En categoria Sénior els millors resultats han estat de part de Sofia García Bardoll (52:07), dotzena, i de Carlos Pascual (41:16), trenté. Laia Mateu ha aconseguit l’única medalla per als valencians, la plata en categoria Cadet.

Resultats:
Cat. Cadet
Elías ABAD ROCAMORA (Selecció Valenciana) 48:21
2a Laia MATEU ESCRIG (Selecció Valenciana) 61:59:24
21é Alfredo MONFERRER TEN (Selecció Valenciana) 58:15
Cat. Júnior
10é Ricardo CHERTA BALLESTER (Selecció Valenciana) 44:15
18é Jose Carlos DIAZ GARCIA (Selecció Valenciana) 49:15
27é Erik CORONADO CLIMENT (Trail Serra Vernissa) 61:13
7a Ana MURILLO RIPOLLES (Selecció Valenciana) 80:47
Cat. Sénior
30é Carlos PASCUAL SEMPERE (Selecció Valenciana) 41:16
35é Ignasi CARDONA TORRES (Selecció Valenciana) 41:57 Veterà
36é Bernat MATEU ESCRIG (Selecció Valenciana) 42:02 10é Promesa
58é Emili SELLES SEGUI (Selecció Valenciana) 44:06
68é Salva PUCHADES BARREDA (Selecció Valenciana) 45:15 14é Promesa
80é Jose Luis RAMON DOMINGUEZ () 47:06 17é Veterà
92é Santi VALLS BORDERA (CXM València) 50:11
15a Sofia GARCIA BARDOLL (Selecció Valenciana) 52:17
97é Jose ANDRES COLLADO (Titaguas Corre) 51:22
26a Lluna BELTRAN ESTEVE (Selecció Valenciana) 56:51
27a Maria BELTRAN TOLEDO (Selecció Valenciana) 57:01
36a Ana PEYDRO SANCHEZ (Selecció Valenciana) 63:27 7a Promesa
41a Patricia TORRES VILLAR (Selecció Valenciana) 67:37 9a Promesa

Classificacions: http://www.fedme.es/salaprensa/upfiles/1271_F_es.pdf