Archive for ‘CxM Trail’

10 Novembre 2019

Més de quatre-cents corredors al Trail Pics de Betxí

foto_42ypico.JPG

A Betxí s’ha disputat la cursa més popular, el 6é Trail Pics de Betxí, amb més de quatre-cents participants. Victòries per a Jorge Aibar i Nerea García.

MAS: 1. Jorge AIBAR SOL (Duurs Castelló M.Motors) 1:21:25; 2. Eloy ESTEVE CASERO (Maestrazgo Escuder Textil) 1:23:59; 3. Òscar CARRATALA MARTINEZ (A 4 Pelat) 1:25:00
FEM: 1. Nerea GARCIA GORRIZ (Serac Sport) 1:46:54; 2. Sandra ALARCON SANCHEZ (Corremon Trail) 1:49:43; 3. Kateryna CHEPIL () 1:51:13
Total: 408

Classificació: 20191110_TrailPicBetxi (.pdf)

Foto: 42ypico

10 Novembre 2019

Emili Sellés i Nuria Orta guanyen a Cocentaina

foto_IMAGE Hunters.jpg

Quarta edició del Trail Fira de Tots Sants, disputat a Cocentaina sobre dues distàncies.

20K
MAS: 1. Emili SELLES I SEGUI (Marathon Crevillent – SR Team) 1:45:40; 2. Pablo BAUTISTA ROVIRA () 1:47:09; 3. David GARCIA MASCARELL (Más Allá Entrenamiento) 1:50:51
FEM: 1. Nuria ORTA REIG (Soca-Run) 2:17:52; 2. Ana Belén MARTINEZ ATENCIA (CA Angel) 2:20:44; 3. Silvia ALOS (Aper Alcoi) 2:23:02
Total: 228

8K
MAS: 1. Carlos VIDAL GOMIS (CD Metaesport) 0:36:26; 2. Raúl MIÑANA LLOPIS (Soca-Run) 0:37:26; 3. Rubén CANDELA JUAN (Marathon Crevillent) 0:38:01
FEM: 1. Lydia SERRANO TORRES (Mandriladora Alpesa) 0:46:27; 2. Nuria ARNEDO DELEGIDO () 0:46:28; 3. Sandra RODRIGUEZ REBAGLIATO (CM Els Caragols) 0:47:48
Total: 183

Classificacions: sportmaniacs

Foto: IMAGE Hunters

10 Novembre 2019

Victòries per a Nicolau i Sánchez Cebrián a Xixona

foto_mychip+

Setena edició de la Pujada a la Penya Migjorn, a Xixona. Una cursa clàssica de final de temporada on han vençut Roser Nicolau i Miguel Ángel Sánchez Cebrián. En distància curta guanyen Edgar Guerola i Leyre Gallardo.

22K
MAS: 1. Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN () 1:53:42; 2. Francesc BERNABEU GALIANA () 1:55:29; 3. Manel GARCIA LEAL (Superatesport.com) 1:57:28
FEM: 1. Roser NICOLAU PICO (Aper Alcoi) 2:24:24; 2. Alba BELTRA ESCOLANO () 2:30:14; 3. Elena BERNABEU PEREZ () 2:39:40
Total: 135

14K
MAS: Edgar GUEROLA ESCARPA () 1:09:24; 2. Ruben MARTINEZ LLINARES () 1:10:34; 3. Iván CAZORLA RODRIGUEZ (Los Machacapiedras) 1:10:56
FEM: 1. Leyre GALLARDO POVEDA (Jabalís Dorados) 1:21:42; 2. María LOPEZ MARTINEZ (CD Triarios) 1:25:49; 3. María Gala LOPEZ ARACIL () 1:27:46
Total: 82

Classificacions: mychip

Foto: mychip

10 Novembre 2019

Resultats de la 10a cursa Lusitània de Marines

16K
MAS: 1. José Luís MARTINEZ CASTILLO (RC Lusitania 8) 1:04:37; 2. Benja MANSILLA BENAVENT (Atl. Els Coixos) 1:04:53; 3. Juanjo LOPEZ VILLANUEVA (Redolat Team) 1:05:00
FEM: 1. Jessica VELASCO RUIZ (BIEM-III) 1:14:32; 2. Brenda MARIN SEGOVIA (BIEM-III) 1:16:22; 3. Verónica QUIGUANGO NAVARRETE (RT-21) 1:19:36
Total: 382

7K
MAS: 1. Mario Werther ASUNCION MATIAS (Atl. Silla) 0:27:00; 2. Raúl GONZALEZ GARCIA (Trail Requena) 0:28:13; 3. Víctor GALVEZ SALVADOR (Team Casinos La Pelaílla) 0:28:31
FEM: 1. Irene HIGUERAS CLARES (RC Lusitania 8) 0:34:40; 2. Leticia Eva GARCIA RIQUELME () 0:36:16; 3. María Isabel VISO TORRES (RC Lusitania 8) 0:36:20
Total: 165

Classificació: sportmaniacs

3 Novembre 2019

Resultats Bèrnia Moscatell Trail (Xaló)

correrxmuntanya.jpg

23K
MAS: 1. Ignasi CARDONA TORRES (Atl. Llebeig – Mountain Llebeig) 2:11:28; 2. Emili SELLES I SEGUI (Marathon Crevillent) 2:12:23; 3. Pedro MARTINEZ GONZALEZ (Esports Colau Trail) 2:15:25
FEM: 1. Aïda PEREZ MONCHO (Atl. Balearia Dianium) 3:01:56; 2. Antonia VALERO SIGNES () 3:07:36; 3. Laura SALOM CORTS (CExc Tavernes de la Valldigna) 3:08:51
Total: 203

15K
MAS: 1. Jordi RIPOLL RAMIREZ (Atl. Balearia Dianium) 1:14:51; 2. Gonsal FERRER SOBRECASES () 1:16:43; 3. Blas ARTESERO GUTIERREZ () 1:19:40
FEM: 1. Maria FUENTES OLCINA () 1:24:49; 2. Rosa LARA FELIU (Atl. Gata) 1:32:35; 3. Elisa SANSANO GIL (Escuela del Corredor Paco Milan) 1:39:33
Total: 153

Classificació: mychip

3 Novembre 2019

Resultats 4t Trail de Jalance

correrxmuntanya.jpg

24K
MAS: 1. Rafael MURCIA MARTINEZ (CXM València) 2:07:32; 2. Jose Luís MARTINEZ CASTILLO (Olympo Team) 2:11:46; 3. Juan María JIMENEZ LLORENS (Green Power Sports Team) 2:13:29
FEM: 1. Ana Cristina ARGOTE MEDRANO () 2:53:07; 2. Sonia GUILLEM PEREZ (Serrano Atl) 3:08:49; 3. Carmen BALBASTRE CANO (BXM Bétera) 3:10:53
Total: 55

13K
MAS: 1. David GIMENEZ SOLAZ (Atl. Utiel) 0:57:56; 2. Jesús QUILES GUAITA (Alejandro Sanz- Timerlap) 1:00:10; 3. Vicent SOLER TORTOSA (Trail Serra Vernissa) 1:01:32
FEM: 1. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 1:14:36; 2. Yolanda HERNANDEZ CHAPARRO (Green Power Sports Team) 1:17:47; 3. Ana FERRANDIZ FRANCES (Trail Umbría La Plana) 1:18:35
Total: 121

Classificació: toprun

3 Novembre 2019

Resultats Trail Nocturn Camins de Cabres (El Genovés)

correrxmuntanya.jpg

23K
MAS: 1. Xavier TOMAS ESMEL () 2:22:04; 2. Vicent TORRES VILLAR () 2:25:18; 3. Josevi LLARIO MATEU () 2:28:44
FEM: 1. Lourdes HEREDIA LOPEZ (La Ventanica) 3:05:39; 2. Cristina SANCHIS PUERTO () 3:38:20; 3. Sandra MURCIA SOLER (Hulk) 3:38:59
Total: 170

Classificació: mychip

3 Novembre 2019

Resultats Trail Montanejos 2019

correrxmuntanya

55K
MAS: 1. Ramón RECATALA VERA (Mur i Castell Tuga) 4:59:33; 2. Salvador ENGUIX GIMENEZ (Alex Campos Team) 5:23:57; 3. Juan ARGENTE PAYA () 5:26:53
FEM: 1. Amparo ESCRICH GARCIA (Atl. Saltamontes) 6:32:31; 2. Belén PEREZ NAVARRO (GAMTE) 6:43:37; 3. Marta CAMBRA PORCEL () 6:53:20
Total: 111

30K
MAS: 1. Javier IZQUIERDO IZQUIERDO () 2:46:33; 2. Jose Luís FELIS BLASCO (Mur i Castell Tuga) 2:48:20; 3. Jordi BORREDA FELIU () 2:49:45
FEM: 1. Diana MARTORELL CANOS (Mur i Castell Tuga) 3:09:14; 2. Silvia SARRION ESTEVE (Trail Umbría La Plana) 3:17:38; 3. Maria Pilar HERNANDEZ ISACH () 3:29:51
Total: 247

15K
MAS: Javier GAGO SEGUI () 1:19:59; 2. Jose RUIZ CABELLO () 1:20:50; 3. Vicente PAMBLANCO FERNANDEZ () 1:21:11
FEM: 1. Cristina DOMINGUEZ CIVERA (Triatlón Teruel Turia Extreme) 1:45:54; 2. Nati ALCOVER GRAU () 1:47:30; 3. Raquel JOVANI ORTI () 1:47:40
Total: 391

Classificació: mychip

3 Novembre 2019

Resultats 1r Marató dels Masos (Sant Joan de Moró)

correrxmuntanya.jpg

MAS: 1. Manuel Jesús PEREZ MORENO (Runningway / High Pro Nutrition) 4:27:59; 2. Roberto GIL LOPEZ (Running Moró) 4:33:13; 3. Òscar CARRATALA MARTINEZ (A 4 Pelat) 4:37:10
FEM: 1. Sonia ESCURIOLA REULA (Team Land – GR33) 5:27:12; 1. Sonia MUNDINA GIL (Running Moró) 5:27:12; 3. Raquel CASARES LOPEZ (Atl. Onda) 5:51:41
Total: 80

Classificació: hj-crono

3 Novembre 2019

Resultats 7a Dinomania Trail (Cinctorres)

correrxmuntanya.jpg

MAS: 1. Mario BONAVISTA DOMINGO (Mur i Castell Tuga) 1:37:23; 2. Andrés PASCUAL IBAÑEZ (Triatlón Davima) 1:47:04; 3. Eloy ESTEVE CASERO (AD Maestrazgo) 1:47:57
FEM: 1. Mireia BRIONES GONZALEZ (Alex Campos Team) 2:22:30; 2. Maria GUEROLA CAPSIR (AD Maestrazgo) 2:42:51; 3. Sandra MARIN MILIAN (Mim) 2:43:18
Total: 115
Classificació: hj-crono

30 Octubre 2019

Novetats al Calendari FEDME 2020 de carrera per muntanya

cxmtrail-1024x596

La FEDME publica el Calendari Oficial de competicions de carrera per muntanya per a 2020, amb novetats.

NdP: Calendario Oficial CXM TRAIL FEDME 2020

read more »

28 Octubre 2019

Del Campo recupera el tron a Bunyol

foto_TrailBuñol.jpg

Jose Luís Del Campo recupera el tron, després de l’absència l’any passat, i guanya la quarta de cinc edicions disputades. Fran Hinojos, l’anterior vencedor, és tercer per darrere de Jesús Quiles. En xiques guanya Elena Rosell amb autoritat. En la distància curta victòries del local José Carrascosa i de la noveldera Alba Beltrá, que torna a les competicions.

27K
MAS: 1. Jose Luis DEL CAMPO GIJON (Mur i Castell Tuga) 2:20:20; 2. Jesús QUILES GUAITA () 2:22:22; 3. Fran HINOJOS MORALES () 2:30:42
FEM: 1. Elena ROSELL ARAGON () 2:53:50; 2. Pilar MONTESINOS HERRERO (Trail Requena) 3:10:58; 3. Ana Cristina ARGOTE MEDRANO () 3:18:20
total: 117

13.5K
MAS: 1. Jose CARRASCOSA FUERTES (Atl. Correores Buñol) 1:02:42; 2. Isaac LLACER BADAL (CXM València) 1:06:14; 3. Óscar SOTO MORENO (Entrenamiento Personal HCB) 1:06:49
FEM: 1. Alba BELTRA ESCOLANO () 1:19:45; 2. Gema CAMBRES RODRIGUEZ (Atl. Correores Buñol) 1:20:48; 3. Cristina FERNANDEZ DEL TESO () 1:24:00
total: 212

Classificacions: mychip