Archive for ‘CxM Trail’

11 Març 2020

Resultats del “Jabalí Trail” d’Algímia d’Almonessir

La tercera edició del Jabalí Trail, disputada sobre dues distàncies a Algímia d’Almonessir, va tindre com a guanyadors els corredors Ricardo Cherta i Carmen Díaz en modalitat llarga, i Jorge Aibar i Pilar Raro en distància curta.

Resultats:
MAS: 1. Ricardo CHERTA BALLESTER (Freesoul:)) 2:27:45; 2. Nayib DAABAL CHMEIT (CM Serra Espadà Suera) 2:29:56; 3. Javier PERIS LLUESMA (Trail Morvedre) 2:36:47
FEM: 1. Carmen DIAZ LOPEZ () 3:14:15; 2. Suzie RICHARDS (Tortiguitas Trail Running Castellón) 3:15:56; 3. Fátima GILABERT HIDALGO () 3:18:48
Total: 246

MAS: 1. Jorge AIBAR SOL (Duurs Castelló) 1:35:01; 2. Nader DAABAL (CM Sierra Espadán) 1:36:00; 3. Carlos MEDINA AMER (ALV Fotografía) 1:36:17
FEM: 1. Pilar RARO GARNES (Atl. Saltamontes) 1:51:46; 2. Mireia BENEDICTO PEIRO (BCS Trail d’Uixó) 2:00:50; 3. Amparo ESCRICH GARCIA (Atl. Saltamontes) 2:01:19
Total: 245

Classificacions: toprun.es

11 Març 2020

Resultats de la Marató de la Calderona 2020

foto_LastRaceStudio

MAS: 1. Rodrigo MONASOR ROMERO DE TEJADA () 4:02:53; 2. Vicente GANDIA SORIANO (Trivici Team) 4:13:29; 3. Cristian CALLAU ALEDON () 4:16:09
FEM: 1. Vilma GIMENEZ CABRERA (Alcarria Trekking) 5:19:06; 2. Diana FERRANDO CUESTA (CD Never Stop Running) 5:38:36; 3. Marisa VILAGRASA BLANCO (Trail Morvedre) 5:45:54
Total: 242

Mitja Marató de la Calderona
MAS: 1. Alfonso DE LA TORRE SAEZ (CD Metaesport) 1:59:07; 2. Ruben SANCHEZ VERDEGUER (Green Power Sports Team) 2:02:25; 3. Raúl PEDROS RUIZ (Outdoor Natura Moncada) 2:03:33
FEM: 1. Amparo GARCIA MORILLAS (Mur i Castell tuga) 2:25:11; 2. Miriam SERRANO LENDINEZ (Green Power Sports Team) 2:36:43; 3. Patricia CAMPS CASTELLO (Outdoor Natura Moncada) 2:40:51
Total: 251

Classificació: toprun.es

Foto: Last Race Studio

10 Març 2020

Resultats del Trail Rett Serra Vernissa de Xàtiva

MAS: 1. Juanan TORRES CLIMENT () 2:19:32; 2. Rafael MURCIA MARTINEZ (CXM València) 2:23:01; 3. David GARCIA (Más Allá Entrenamiento) 2:25:21
FEM: 1. Sophie GIBBENS () 3:07:28; 2. Eugenia ALVAREZ SOLER () 3:10:26; 3. Silvia SARRION ESTEVE (Timerlap Alejandro Sanz) 3:26:48
Total: 105
Classificació: 20200308_Xativa_5aPerimetrailRettSerraVernissa_22K

12K
MAS: 1. Vicent SOLER TORTOSA (Trail Serra Vernissa) 1:12:43; 2. Ximo MARTINEZ BELDA () 1:16:38; 3. Manuel CASTELLS GINER () 1:16:54
FEM: 1. Ana PEDRON PERALES () 1:43:44; 2. Susana TEN FERRI () 1:47:34; 3. Mari BENITO PENADES () 1:50:54
Total: 222
Classificació: 20200308_Xativa_5aPerimetrailRettSerraVernissa_12K

Font: mychip.es

10 Març 2020

Resultats del 8é Trail “Sierra de Utiel”

foto_EventosSport-JimenezEnterprise

22K
MAS: 1. Carlos UBIDE SALINAS (Atl. La Vega San Antonio) 1:52:24; 2. Jose Luis MARTINEZ CASTILLO (Olympo Team) 1:55:27; 3. Fernando GARCIA HERNANDEZ (Atl. La Vega San Antonio) 1:56:59
FEM: 1. Beatríz REAL HERRAIZ (Atl. Cuenca Dolomía) 2:13:24; 2. María Jesús ALGARRA ALGARRA (Atl. Cuenca Dolomía) 2:15:01; 3. Pilar MONTESINOS HERRERO (Trail Requena) 2:15:37
Total: 77
Classificació: 20200308_Utiel_8eTrailSierradeUtiel_22K

11K
MAS: 1. David GIMENEZ SOLAZ (Atl. Utiel) 0:50:44; 2. Ángel LLORENS ZAFRA (Cuenca Enamora) 0:52:36; 3. Pablo BRIONES GONZALEZ (Alex Campos Team) 0:54:01
FEM: 1. Mireia BRIONES GONZALEZ (Alex Campos Team) 1:04:04; 2. Inma ALVAREZ HABA (Atl. La Vega San Antonio) 1:05:08; 3. Verónica CUELLO ZAMBRANA (Escuela del Corredor Paco) 1:07:49
Total: 203
Classificació: 20200308_Utiel_8eTrailSierradeUtiel_11K

Font: dorsal1.es

Foto: Eventos Sport – Jiménez Enterprise

9 Març 2020

Mor Kike Monforte

foto_KikeMonforte

Kike Monforte va perdre la vida dissabte mentre disputava una cursa per muntanya per etapes, a Les Useres.

El corredor del Running Castelló va perdre el coneixement als deu minuts d’escomençar la prova, i encara rebre assistència medicalitzada durant més d’una hora, no va acoseguir ser reanimat. Tenia 49 anys.

Kike Monforte va formar part de l’organització de la Tombatossals, dissenyant el circuit. La notícia arriba també a l’àmbit futbolístic, ja que va ser practicant i inclús la seua germana Sara és l’actual entrenadora de l’equip femení del Villareal CF.

Fonts:

https://castellonplaza.com/el-tau-castello-reacciona-tarde-ante-el-palencia-y-pone-fin-a-su-racha-de-victorias-82-87

https://www.elperiodicomediterraneo.com/noticias/sucesos/fallece-corredor-parada-cardiorrespiratoria-carrera-top-of-the-rock_1282460.html

https://www.elmundo.es/comunidad-valenciana/castellon/2020/03/07/5e63856421efa07a648b45b9.html

2 Març 2020

Final de la Lliga Valenciana 2020

foto_AjuntamentRotova

Amb la prova disputada diumenge a Ròtova es dóna per finalitzat el Campionat de Lliga de la Comunitat Valenciana 2020, competició oficial de la FEMECV de carrera per muntanya.

Adil Moussaoui (Marathon Crevillent) tornava a guanyar i es proclama Campió de la Lliga Valenciana 2020. El podi el completaven Samuel Palomera (Mur i Castell tuga) i Emili Sellés (Marathon Crevillent). Que es pengen les medalles en eixe ordre també. Es queden fregant metall Santi Navarro, Vicent Torres i Jose Antonio Mena.

Gemma Maciá (Marathon Crevillent) guanyava la prova, i acompanya Ana Tauste (Lurbel Team) que ja portava l’Or penjant des de la jornada anterior. Bronze per la debutant Elena Pastor (Atl. Riba-roja), molt disputat amb Eva Castells i Lluna Beltran.

Per equips el Marathon Crevillent ocupa els dos graons més alts, masculí i femení. La resta de posicions repartides entre el Lurbel Team (plata femenina i bronze masculí), el Mur i Castell tuga (plata masculina) i el Pasico a Pasico d’Oriola (bronze femení).

Resultats 4a prova (Ròtova):

MAS: 1. Adil MOUSSAOIU (Marathon Crevillent) 1:32:56; 2. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell tuga) 1:33:03; 3. Emili SELLES i SEGUI (Marathon Crevillent) 1:34:59
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO (Marathon Crevillent) 2:00:48; 2. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja) 2:02:06; 3. Ana MURILLO RIPOLLES (FEMECV) 2:04:47
Total: 137

Resultats a mychip.

Resultats final Campionat de Lliga de la C.Valenciana 2020:

MAS: 1. Adil MOUSSAOUI (Marathon Crevillent) 3 pts; 2. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell tuga) 6 pts; 3. Emili SELLES i SEGUI (Marathon Crevillent) 11 pts; 4. Santi NAVARRO SANTAMARIA (CD RunIAm Elche) 12 pts; 5. Vicent TORRES VILLAR (Lurbel Team) 14 pts
FEM: 1. Ana TAUSTE GALERA (Lurbel Team) 3 pts; 2. Gemma MACIA BLASCO (Marathon Crevillent) 7 pts; 3. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja) 11 pts; 4. Eva CASTELLS SANCHIS (Marathon Crevillent) 12 pts; 5. Lluna BELTRAN ESTEVE (Lurbel Team) 13 pts

Vore també: Classificació Campionat de Lliga de la Com.Valenciana FEMECV 2020

2 Març 2020

Resultats del 4t Trail Marines Vell

foto_TopRun

MAS: 1. Mario BONAVISTA () 1:47:30; 2. Jose Luis DEL CAMPO GIJON () 1:55:28; 3. Vicente FERNANDEZ ROIG (CEM Marines) 1:56:13
FEM: 1. Cristina FUENTES OLCINA (Orero Paterna Runners) 2:13:03; 2. Ana ORTEGA (CEM Marines) 2:35:51; 3. Diana FERRANDO CUESTA (CD Never Stop Running) 2:37:23
Total: 296

Classificació: toprun.es

Foto: toprun.es

2 Març 2020

Resultats de l’UTES-TES-C17ES

UTES
MAS: 1. Agustín BAVIERA PASCUAL () 11:08:58; 2. Jose Luis MOTA EXPOSITO () 11:50:57; 3. Oscar ALONSO TORRE () 12:10:34
FEM: 1. Yolanda HERNANDEZ CHAPARRO () 13:56:17; 2. Sonia CHUVE FARFAN () 16:02:10; 3. Susana MINGOL PACHES () 17:18:03
Total: 80

TES
MAS: 1. Ramón RECATALA VERA () 7:29:44; 2. Ezequiel CUESTA PRIETO () 8:02:39; 3. Daniel MARTINEZ GARCIA () 8:16:13
FEM: 1. Eva MESADO ORTIZ () 9:21:18; 2. Raquel CASARES LOPEZ () 10:24:53; 3. Zenaida FERNANDEZ COLLADO () 10:52:06
Total: 113

C17ES
MAS: 1. Jorge AIBAR SOL (Duurs Castelló) 1:59:26; 2. Dionisio MAHEDERO CORTES (Orero Paterna Runners) 2:12:11; 3. Iván RUBIO ALIAGA (Atl. Corbera) 2:13:30
FEM: 1. Beatríz SANCHEZ MARIN () 2:38:59; 2. Merche COUSO PEREZ () 2:46:02; 3. Ana Romina DE LA HOZ IOSZPE (Julmatic Team) 2:47:10
Total: 183

Classificació: mychip.es

2 Març 2020

Resultats del Camí dels Bandolers 2020

MAS: 1. Ben MOUNSEY (Atl. Bèrnia) 1:45:36; 2. Pol RODRIGUEZ i SALVADOR (Dénia Corre) 1:48:29; 3. Pedro MARTINEZ GONZALEZ (Esports Colau Trail) 1:51:54
FEM: 1. Aïda PEREZ MONCHO (Dénia Corre) 2:27:04; 2. Antonia VALERO SIGNES (GEG Grup Espeleològic Gata) 2:30:18; 3. Laura SALOM CORTS (C.Exc. Tavernes de la Valldigna) 2:34:13
Total: 171
Classificació: 20200331_Senija_ElCamidelsBandolers_21K

MAS: 1. Marcos CARREÑO JAEN () 1:07:58; 2. David CALERO MUÑOZ (GM Monòver) 1:10:42; 3. Arnau FULLANA MARTINEZ (Atl. Bèrnia) 1:13:21
FEM: 1. Kirsty HALL (Atl. Bèrnia) 1:16:00; 2. Angela GADEA CATALA (Atl. Bèrnia) 1:26:15; 3. Raquel BERTOMEU VIVES (Ginestar Atl. Benissa) 1:30:44
Total: 133
Classificació: 20200331_Senija_ElCamidelsBandolers_13K

Font: mychip.es

2 Març 2020

Resultats del primer Avenc Trail de Quatretonda

foto_organitzacio

MAS: 1. Juan GIMENO BENAVENT (Serrano C.Atl.) 2:04:17; 2. Salva ARLANDIS ESCRIVA (La Nostra) 2:08:08; 3. Héctor CLOQUELL GOMAR (Benigànim Trail) 2:08:29
FEM: 1. Jessica PALAO SANTAMARIA () 2:38:43; 2. Pilar ARNEDO CALABUIG (Bikila Elche) 2:40:04; 3. Sandra MURCIA SOLER (KM3 Xàtiva) 2:42:01
Total: 180
Classificació: 20200301_Quatretonda_AventTrail_24K

Esprint Trail
MAS: 1. Fran DE LA INSUA (Nou Racó del Tirador) 1:02:31; 2. Edgar GUEROLA ESCARPA (Brigada Paracaidista) 1:03:00; 3. Miguel Angel MARTINEZ GREGORIO (Team HG Aml Sport – CM GR33) 1:03:14
FEM: 1. Laura GOMEZ GARCIA (Atl. El Xio Llutxent) 1:20:11; 2. Elena BADENES MONZO (Trail Serra Vernissa) 1:20:13; 3. Deseta ABRIL SANCHO (KM3 Xàtiva) 1:23:54
Total: 342
Classificació: 20200301_Quatretonda_AventTrail_14K

Font: mychip.es

2 Març 2020

Resultats del 5é “Escarchón Trail” d’Ademús

foto_AitorToribio

25K
MAS: 1. Javier ROBRES MONFORTE (Maestrazgo Ecuder Textil) 2:07:35; 2. Hicham BOUHARBA (C. Alpino El Rincón) 2:12:34; 3. David DOLZ GARGALLO (GAMTE) 2:19:08
FEM: 1. Patricia TORRES VILLAR (Cor i Muntanya Puçol) 2:48:25; 2. Ana Cristina ARGOTE MEDRANO () 2:55:11; 3. Jessica ESCABIAS PASTOR (C. Alpino El Rincón) 3:33:08
Total: 57

11K
MAS: 1. Salvador MONTESINOS CORTES () 0:57:05; 2. Javier SANCHIS YAGO () 0:58:02; 3. Brahim JUEID (C. Alpino El Rincón) 0:58:35
FEM: 1. Esther BOTICA MORCILLO (Coratge Missions) 1:05:58; 2. Cristina DOMINGUEZ CIVERA (Teruel Parque) 1:08:57; 3. Natalia MAICAS ARGENTE (GAMTE) 1:18:04
Total: 66

Classificació: toprun.es

Foto: Aitor Toribio

26 febrer 2020

Gerard Morgado i Paloma Ramírez guanyen a Les Useres

foto de Barrachina.Photofreestyle.

20K
MAS: 1. Gerard MORGADO RIBES (CM GR33) 1:33:38; 2. Josep FABRA HERRERO (CM At-Zenet) 1:35:25; 3. Nayib DAABAL (CM Serra Espadà de Suera) 1:36:34
FEM: 1. Paloma RAMIREZ GOTERRIS () 2:00:15; 2. Sandra LAFUENTE SANZ (L’Atall) 2:03:40; 3. Beatríz NEBOT GARCIA (CME El Castellet Les Useres) 2:15:28
Total: 254
Classificació: 20200223_LesUseres_TrailLesUseres_PujadaalCastellet_20K

12K
MAS: 1. David SEGARRA BLASCO (CM Vistabella) 0:59:21; 2. Josep MATEU GARCIA (CME El Castellet Les Useres) 1:02:24; 3. Agustín RIBERA QUEROL (Atl. Baix Maestrat) 1:02:26
FEM: 1. Tamara GARCIA CELDA (Residencia Cantallops) 1:20:51; 2. Merche COUSO PEREZ () 1:25:50; 3. Isabel LLUCH MARTINEZ (Mur i Castell tuga) 1:28:25
Total: 169
Classificació: 20200223_LesUseres_TrailLesUseres_PujadaalCastellet_12K

Foto: Barrachina.Photofreestyle