Archive for ‘CxM Trail’

8 Mai 2019

Esport i tradició a Atzeneta

foto

19ena Pujada a la Nevera, segona prova puntuable per a la Lliga Castelló Nord

Tot preparat per a la dinovena edició de la Pujada a la Nevera, que se celebrarà el pròxim dissabte 11 de maig i que aconseguirà reunir a prop de 400 corredors, complint amb la tradició un any més i que converteix a Atzeneta per unes hores en la capital provincial de les carreres per muntanya

read more »

1 Mai 2019

Resultats del Gran Fons de Sagunt

MAS: 1. Javier PERIS LLUESMA (Trail Morvedre) 1:35:33; 2. Alejandro SAMPER JARA (Trail Morvedre) 1:36:17; 3. Sisco GARRIDO VAQUER (Cor i Muntanya Puçol) 1:37:04
FEM: 1. Silvia PIERA MARTINEZ (Cor i Muntanya Puçol) 1:56:29; 2. Ana MURILLO RIPOLLES (HCB Entrenamiento Personal) 2:08:01; 3. Carmen RODRIGUEZ SOLER (Von Hippel – Lindau Paiporta) 2:08:47

Sprint
MAS: 1. Javier CABRERO COMPANY (Tripuzol) 0:49:15; 2. Jose Carlos DIAZ GARCIA (Atl. Gilet – Adidas Terrex Trail Team) 0:49:54; 3. Francesc CABRERO (Trail Morvedre) 0:50:36
FEM: 1. Amparo GARCIA MORILLAS () 1:03:27; 2. Beatríz SANCHEZ MARIN () 1:06:24; 3. Laura RUBIO MENCHER (BCS Trail d’Uixó) 1:07:42

Classificació: sportmaniacs

1 Mai 2019

Rafa Murcia, Ana Tauste i María Beltrán guanyen les proves de Vallada

foto_trailvallada.jpg

Hui dimecres festiu s’ha disputat la primera edició del Trail Cor de la Serra Grossa, a Vallada, dins del Circuit de Trail CTRC.

Han vençut María Beltrán (a la cronoescalada) 9 Ana Tauste (a l’esprint), totes dues del Lurbel Team, i Rafa Murcia (CXM València) a les dues proves.

La prova ha sigut la segona del calendari “Circuito de Trail La Ribera” després del de Llanera de Ranes.

Resultats

MAS: 1. Rafael MURCIA MARTINEZ (CXM València) 1:27:09; 2. Miguel Angel MARIN APARICIO (Timerlap) 1:29:00; 3. Xavier TOMAS ESMEL (Trail Serra Vernissa) 1:29:56
FEM: 1. Ana TAUSTE GALERA (Lurbel Team People Sapiens) 1:49:49; 2. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 2:00:47; 3. Natalia GARCIA CATALA (Team Lam) 2:16:17

Classificació: toprun

28 Abril 2019

Resultats del Gátova Trail

foto_LuisAparicio

Gátova Trail 10K
MAS: 1. Alfonso DE LA TORRE SAEZ (CD Metaesport) 0:49:48; 2. Juanjo LOPEZ VILLANUEVA (Redolat Team) 0:51:47; 3. Jorge DE JUAN MARTINEZ () 0:53:34
FEM: 1. Mireia BRIONES GONZALEZ (Alex Campos Team) 1:05:01; 2. Laura RUBIO MENCHER (BCS Trail d’Uixó) 1:09:20; 3. Futura BARBAROSSA (Green Power) 1:14:33
Classificació: toprun

Gátova Trail 21K
MAS: 1. Daniel ALAMBIAGA MARIN (CEM Marines) 2:06:36; 2. Oli JENNINGS (Orero Paterna Runners) 2:07:33; 3. Victor GALVEZ SALVADOR (Team Casinos La Pelailla) 2:08:49
FEM: 1. Marisa VILLAGRASA BLANCO (Trail Morvedre) 1:34:41; 2. Silvia NICOLAU VILA (Orero Paterna Runners) 2:48:14; 3. Mari VICENT (Trivu) 2:52:16
Classificació: toprun

Gátova Trail 42K
MAS: 1. Luis APARICIO MANZANARES (Cor i Muntanya) 3:51:51; 2. Jorge CLAVEL TORRES (Green Power) 3:57:49; 3. Jose Vicente CARRASCOSA FUERTES (Atl. Correores Buñol) 4:00:33
FEM: 1. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja Ribapeu) 4:58:43; 2. Elisabeth RIOS PEREDO () 5:02:35; 3. Sonia CHUVE FARFAN (Castell de Serra) 5:09:09
Classificació: toprun

1 Abril 2019

Resultats del MaMoVa

foto_mamova

MAS: 1. Miguel Angel HERAS HERNANDEZ (Salomon Team) 3:59:16; 2. Pepe LLINARES SOLDADO (Atl. Sollana) 4:23:47; 3. Bruno DELTORO SABATER (Trail Villar Caja Rural) 4:24:41
FEM: 1. Maria MAYANS MASDEU () 6:22:06; 2. Carmen RODRIGUEZ SOLER (Green Power ST) 6:30:57; 3. Rosa Ana HERNANDEZ RODENAS (Never Stop Running) 6:30:59

Classificació: 20190331_MaMoVa

Etiquetes:
31 Març 2019

Resultats de la Moriscos Trail

13K
MAS: 1. Abel CEBRIAN GRANELL (Atl. Onda) 1:18:59; 2. Jose BARTOLL IBAÑEZ (CE L’Alcora) 1:19:52; 3. Miguel MOLINA SEBASTIA (Alcudiadeveoteam) 1:22:16
FEM: 1. Liliana CASTELLO (Sanus Vitae Team) 1:42:52; 2. Isabel GINER CALATAYUD (Runners Ciutat de València) 1:54:12; 3. Mª Elizabeth GARZON MORAN (Xtremers) 1:57:33

Classificació: 20190331_MoriscosTrail13K

23K
MAS: 1. Cristian PINARDELL ARTERO (CE L’Alcora) 2:07:52; 2. Roberto RAMOS BALLESTER (Desbordats Runners Team) 2:09:44; 3. Tono GARCIA FERRER (Pas a Pas – La Cañada) 2:10:12
FEM: 1. Aida GONZALEZ PITARCH (CM Vistabella) 2:47:35; 2. Jessica PALAO SANTAMARIA (BCS Trail d’Uixó) 2:53:00; 3. Ana María ALCARAZ MARTINEZ (Escuela del Corredor Paco Milan) 2:53:56

Classificació: 20190331_MoriscosTrail23K

42K
MAS: 1. Roberto GIL LOPEZ (WAA Team) 4:20:28; 2. Jesús VIVAS VIVAS () 4:25:21; 3. Batiste RUIZ LLORENS (Mur i Castell Tuga) 4:54:29
FEM: 1. Elisabeth RIOS PEREDO (Burjarunners) 5:37:38; 2. Carmen BALBASTRE CANO (BxM Bétera) 7:09:47; 3. Soledad SAEZ CALATAYUD (Ct Rehab Esport Aldaia) 7:40:56

Classificació: 20190331_MoriscosTrail42K

31 Març 2019

Resultats del Trail d’Onil

25K
MAS: 1. Juanan TORRES CLIMENTJ () 212:53; 2. Pablo RAMIREZ MULET () 2:13:00; 3. Artald MARTIN LARREY (La Foia.com) 2:16:52

FEM: 1. Juana Marcela LONDOÑO VALENCIA (CEE Trail Club) 3:00:06; 2. Andrea HERNANDEZ MONZO (GM Monòver) 3:03:15; 3. Stela CARBONELL BONETE (Bitrir Trail Running) 3:12:01

14K
MAS: 1. Santiago JUAN NAVAS (Tocobike) 1:12:22; 2. Raul RICO CACERES (Trail Running Onil) 1:17:14; 3. Miguel CUENCA BALLESTER (Soluttia Triatlón Ibi) 1:18:14
FEM: 1. Norinda FORSAT SERER (Verd3) 1:38:56; 2. Raquel RODRIGUEZ TORTOSA (Atl. Castalla) 1:45:52; 3. Encarni AMOROS CAÑIZARES (CEE Trail Club) 1:46:15

Classificació: mychip

31 Març 2019

Resultats de la Tomaca Trail d’Alginet

MAS: 1. Jose Luis MARTINEZ CASTILLO (Olympo Team) 1:27:22; 2. Ramón REYES SANCHEZ () 1:29:05; 3. Josep LLORENS PERALES (Alcudiadeveoteam) 1:29:06
FEM: 1. Reyes MORENO BARBERA () 1:48:00; 2. Mariló COLOMINO LECHUGA (Escuela del corredor Paco Milan) 1:57:27; 3. Estefania MERINO GORGOJO () 2:00:28

10K
MAS: 1. Vicent CARBONELL SANCHEZ () 0:54:55; 2. David MANZANERA PASTOR (Green Power ST) 0:54:56; 3. Sergio GARCIA GARCIA () 0:54:56
FEM: 1. Mireia BRIONES GONZALEZ (Outdoor Natura Moncada) 0:57:10; 2. Yolanda GALLEGO BALLESTER (Mur i Castell Tuga) 0:59:33; 3. Mª Ángeles GIMENEZ DE PEDRO () 1:02:06

Classificació: mychip

31 Març 2019

Resultats de la 21a Pujada a Pipa

MAS: 1. Alex JUAN CARRATALA (Mur i Castell Tuga) 1:27:50; 2. Carlos AGUILELLA PALLARES (Maestrazgo – Escuder Textil) 1:30:00; 3. Oscar CARRATALA MARTINEZ () 1:32:52
FEM: 1. Nerea GARCIA GORRIZ (Serac Sport) 2:02:26; 2. Miriam TOLEDO BONIFAS () 2:02:52; 3. Zenaida FERNANDEZ COLLADO (BCS Trail d’Uixó) 2:04:31

Classificació: 20190331_PujadaaPipa
Font: tdpevents

Etiquetes: ,
26 Març 2019

Resultats de l’Arrapapedres de la Vall de Gallinera

28K
MAS: 1. Juanjo DE LOS ANGELES (CC Xeraco) 2:36:47; 2. Josue ARAN GARCIA (On-IrunCalp) 2:37:36; 3. Antonio PEREZ VERDU (CEM Les Llebres de Muro) 2:38:24
FEM: 1. Angela PIZARRO UREÑA (CC Xeraco) 3:19:20; 2. Nuria ORTA REIG (Aper Alcoi) 3:21:44; 3. Cristina GARCIA NAVALON (Trail Moixent) 3:25:04

Classificació: mychip

14K
MAS: 1. Manuel TORRES FERNANDEZ (Senglars Favara) 1:07:18; 2. Pere MORAGUES (Entrena Benissa) 1:08:18; 3. Jonatan VARO PEREZ (E. Sarrià León Dormido) 1:08:30
FEM: 1. Elena BADENES MONZO (Trail Serra Vernissa) 1:25:28; 2. Norinda FORSAT SERER (Verd3) 1:26:53; 3. Alba GARCIA FUENTES (Corriol X-trem) 1:30:30

Classificació: 20190324_Arrapapedres14K

20 Març 2019

Cap desqualificació a la Lliga Valenciana 2019

S’ha fet pública la classificació definitiva del Campionat de Lliga de la Comunitat Valenciana 2019 després de la darrera prova disputada el 17 de febrer a La Vall d’Uixó.

Després de l’incident que va provocar la no assistència al podi de diversos esportistes el Comité de Disciplina de la FEMECV ha resolt no desqualificar els corredors, i lliurar els trofeus. Vore text íntegre de la resolució:
https://www.femecv.com/sites/default/files/resolucion_alegaciones_0.pdf

Font: FEMECV

Classificacions:

abs-f_0
abs-m_0
equips-f_0
equips-m_0

14 Març 2019

Resultats Cursa Castro d’Alfondeguilla

MAS: 1. Jorge AIBAR SOL (Duurs Castelló) 1:38:20; 2. Vicente CALVO MARTINEZ (CM GR33) 1:39:27; 3. Carlos AGUILELLA PALLARES (Maestrazgo – Portell Turisme) 1:40:10
FEM: 1. Beatríz FAS JUAN (Mur i Castell Tuga) 2:13:44; 2. Anna FERRERES MESEGUER () 2:19:50; 3. Beatríz SANCHEZ MARIN () 2:22:27

Classificació: 20190310_CursaCastro_Alfondeguilla

Etiquetes: ,