Archive for ‘CxM Trail’

10 febrer 2020

Resultats de la cursa de Novelda

foto_J.Alfaro-Fotografo

9a Carrera de la Mola
MAS: 1. Ionut ZINCA (Fubyshop) 1:22:20; 2. Juan José LOPEZ CARPENA (CEE Trail Club) 1:31:08; 2. Alejandro CEBRIAN MARTINEZ (CEE Trail Club) 1:31:09
FEM: 1. Ana Belén MARTINEZ ATENCIA (Atl. Angel) 1:49:21; 2. Suzie HAMER () 1:56:01; 3. Natalia AMORES GONZALEZ (Triatlón Petrer) 1:57:48
Total: 219
Classificació: 20200209_Novelda_9aCarreradelaMola
Font: mychip

Foto: J. Alfaro – Fotógrafo

Etiquetes:
10 febrer 2020

20 anys de la Marxa a Cabanes

foto_LastRaceStudio

A la vintena edició de la Marxa a Cabanes han guanyat els corredors Mario Bonavista i Maria Obrero.

26K
MAS: 1. Mario BONAVISTA DOMINGO (Mur i Castell tuga) 1:50:45; 2. Albert FERRER CAMAÑES (Maestrazgo-Escuder Textil) 1:59:55; 3. Vicent HERRERA COSCOLLANO (Grupo Entrenamiento David) 2:03:19
FEM: 1. Maria OBRERO (CM Vistabella) 2:22:46; 2. Julia HOFER (Triatlón Castellón) 2:31:47; 3. Suzie RICHARDS (Tortiguitas Trail Running Castellón) 2:35:11
Total: 193
Classificació: 20200208_Cabanes_20aMarxaCabanes_26K
Font: tdpevents

Foto: Last Race Studio

10 febrer 2020

Ben Mounsey i Irene Palomares guanyen el Trail Les Creus

foto_mychip

Trail de les Creus 22K/1250+
MAS: 1. Ben MOUNSEY (Calder Valley Fell Runners) 2:04:13; 2. David GARCIA (Más Allá Entrenamiento) 2:09:37; 3. Carles ARMENGOL ASCO () 2:18:35
FEM: 1. Irene PALOMARES CORDOBA () 2:48:12; 2. Àngela PIZARRO UREÑA (CC Xeraco) 2:53:30; 3. Eugenia ALVAREZ SOLER () 2:58:21
Total: 163
Classificació: 20200209_TavernesdelaValldigna_5eTrailDeLesCreus_22K

Sprint Trail 12K/610+
MAS: 1. Adrià ARAGO (Senglars Favara) 1:02:32; 2. Manuel TORRES FERNANDEZ (Senglars Favara) 1:02:40; 3. Ramón ALVAREZ BORRAS (Marató Crevillent) 1:03:43
FEM: 1. Kirsty HALL (Ribble Valley Harriers) 1:13:37; 2. Marta SANCHEZ SANZ () 1:23:35; 3. Ana GIMENO TALENS (Atl. La Valldigna) 1:28:24
Total: 165
Classficació: 20200209_TavernesdelaValldigna_5eTrailDeLesCreus_12K

Font: mychip

Foto: mychip

9 febrer 2020

Resultats del Maratón Espadán

foto_LuisRosalenTorres

Ramón Recatalá i Xari Adrián, dos clàssics que guanyen la 22a Maratón Espadán (més clàssica encara). Els dos corredor venen de guanyar també la setmana anterior (La Vilavella). Enguany el circuit canviava de sentit. A continuació resultats de les tres distàncies de l’event.

22a Maratón Espadán
MAS: 1. Ramón RECATALA VERA (Mur i Castell tuga) 4:28:33; 2. Rodrigo MONASOR ROMERO DE TEJADA () 4:31:16; 3. Dani REDON SOL (AD Maestrazgo) 4:51:13
FEM: 1. Xari ADRIAN CARO (CM Vistabella) 5:52:05; 2. Patricia ANDRES VIGUER (Atl. Sagunt) 6:46:29; 3. Sandra RUBIO GARCIA (Atl. Onda) 7:01:38
Total: 137
Classificació: 20200209_Sogorb_22eMaratonEspadan

5é 1/2 Maratón de Espadán
MAS: 1. Rubén MENA RODRIGUEZ (Corretrail Cuenca) 2:25:36; 2. Óscar FABREGAT ANDRES (De Puente A Puente) 2:30:00; 3. Víctor LOPEZ MONTES (Trail Villar) 2:38:08
FEM: 1. Carmen DIAZ LOPEZ () 2:53:04; 2. Alba LORAS MONFORT (CT Tripicaio Vilafranca) 3:01:47; 3. Vanessa AMAT DIAGO (Mim) 3:11:21
Total: 128
Classificació: 20200209_Sogorb_5eMediaMaratonEspadan

3r 12K de Espadán
MAS: 1. Salvador MONTESINOS CORTES () 0:57:43; 2. Jordi CARRATALA I ISIERTE (CM At-Zenet) 0:58:00; 3. Marc REDON PASCUAL (Orpesacorre) 0:58:14
FEM: 1. Pilar RARO GARNES (CXM-Saltamontes) 1:03:44; 2. Mª Carmen LIS ZAHONERO (Training Planet) 1:15:38; 3. Ana Benilde PEREZ TIRADOS (Atl. Saltamontes) 1:18:30
Total: 205
Classificació: 20200209_Sogorb_3r12KdeEspadan

Foto: Luis Rosalén Torres

9 febrer 2020

Resultats a Pedreguer

foto_mychipPol Rodríguez i Aïda Pérez han guanyat la Mitja Marató de Muntanya Ocaive, a Pedreguer.

MAS: 1. Pol RODRIGUEZ i SALVADOR (Dénia Corre) 1:50:49; 2. Ignacio CARDONA TORRES (Atl. Llebeig Xàbia) 1:53:58; 3. Fran DE LA CRUZ JORDA (Entrena Benissa) 1:54:07
FEM: 1. Aïda PEREZ MONCHO (Dénia Corre) 2:28:13; 2. Antonia VALERO SIGNES (GEG-Grup Espeleològic Gata) 2:35:39; 3. Mia STORM (Atl. Corremundos) 2:35:54
Total: 217
Classificació: 20200209_Pedreguer_8aMitjaMaratoMuntanyaOcaive

SpeedTrail 13K
MAS: David PEREZ REIG (CE Quatre Gats Ròtova) 1:06:26; 2. Raúl MIÑANA LLOPIS (Socarun) 1:09:50; 3. Raúl AGULLES (GEG-Grup Espeleològic Gata) 1:10:41
FEM: 1. Rosa LARA FELIU (Atl. Gata) 1:22:50; 2. Jennifer WOOD (GEG-Grup Espeleològic Gata) 1:27:39; 3. Angela GADEA CATALA (Atl. Bèrnia) 1:28:08
Total: 191
Classificació: 20200209_Pedreguer_8aMitjaMaratoMuntanyaOcaive_SpeedTrail

Font: mychip
Foto: mychip

9 febrer 2020

Samuel Palomera i Patry Barreda guanyen a Almenara

Almenara Xtrem 16.75K
MAS: 1. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell tuga) 1:27:35; 2. Guillermo ALBERT (Lurbel Team People Sapiens) 1:28:06; 3. Ricardo CHERTA BALLESTER (Freesoul :)) 1:33:24
FEM: 1. Patry BARREDA BORT (Lurbel Team People Sapiens) 1:57:54; 2. Sophie GIBBENS (Marshall Milton Keynes Ath) 1:59:07; 3. Raquel CASARES LOPEZ (Atl. Onda) 2:00:35
Total: 357
Classificació: 20200209_AlmenaraXtrem
Font: tdpevents

9 febrer 2020

Eva Bernat i Eusebio Faus guanyen a Llutxent

foto_Multiesport

El corredor local Eusebio Faus ha sigut el vencedor del 4t Trail Xio Llutxent, que fa una setmana va véncer també, a Benissoda. En categoria femenina, sorpresa al vore de nou Eva Bernat. La Campiona de la Copa d’Espanya no es deixava vore des que va guanyar el Campionat Autonòmic al 2018.

4t Trail Xió Llutxent 15.7K/434+
MAS: 1. Eusebio FAUS CALABUIG (www.eusebiofaus.com) 1:12:08; 2. Juanra ORTIZ UBEDA (Lurbel Team People Sapiens) 1:13:17; 3. Pere FERRER IVARS (CME Trail Xio Llutxent) 1:14:02
FEM: 1. Eva BERNAT LLORENS () 1:26:44; 2. Roser NICOLAU PICO (Aper Alcoi) 1:31:12; 3. Laura GOMEZ GARCIA (CME Trail Xio Llutxent) 1:33:41
Total: 223
Classificació: sportmaniacs.com

Foto: Multisport

Etiquetes: ,
7 febrer 2020

Resultats de l’Alèdua Trail

foto_AleduaTrail

MAS: 1. Jose Luís DEL CAMPO GIJON (CE La Porte Fresca) 1:10:05; 2. Adrián ARIAS MACHADO (Castell de Serra-Alv Fotografía) 1:12:20; 3. Germán CUARTERO CLERIGUES (Matamon Trail) 1:13:18
FEM: 1. Alina TEODORA GABOR (CE La Porte Fresca) 1:25:39; 2. Nadia CRISAN (CE La Porte Fresca) 1:32:16; 3. Amparo RODENAS MARCO (Atl. Sollana) 1:39:01
Total: 402
Classificació: 20200202_Llombai_AleduaTrail
Font: cronorunner.com
Foto: Organització

6 febrer 2020

Ramón Recatalá i Xari Adrián van guanyar a La Vilavella

foto_NewRawPhotography

MAS: 1. Ramón RECATALA VERA (Mur i Castell tuga) 1:25:01; 2. Jonathan ROGLA ALTERMANN (Mur i Castell tuga) 1:25:48; 3. Jorge AIBAR SOL (Duurs Castelló) 1:27:44
FEM: 1. Xari ADRIAN CARO (CM Vistabella) 1:54:07; 2. Suzie RICHARDS () 1:54:24; 3. Yaiza VELEZ OLALDE () 1:56:50
Total: 695
Classificació: mychip.es
Foto: New Raw Photography

4 febrer 2020

Resultats del 4t Trail de Benissoda

foto_NataliaPascualGaliana

MAS: 1. Eusebio FAUS (www.eusebiofaus.com) 1:02:46; 2. Jose Vicente PEREZ NUEVALOS (Les Llebres de Muro) 1:03:38; 3. Edgar GUEROLA ESCARPA (Brigada Paracaidista) 1:04:11
FEM: 1. Marta CARBO SEGRELLES (Atl. Montaverner) 1:15:30; 2. Lorena GONZALEZ RODENAS () 1:21:56; 3. Noelia VICEDO PEREA (Aper Alcoi) 1:22:42
Total: 244
Classificació: 20200202_Benissoda_4tTrailBenissoda
Font: mychip

Foto: Natalia Pascual Galiana

4 febrer 2020

Resultats al Granadella Trail de Xàbia

foto_GranadellaTrail

MAS: 1. Willian AVEIRO (Ibiza Trail) 1:26:23; 2. Victor VALLDECABRES TORRES (CD Enesport) 1:32:40; 3. Llorenç MONSERRAT BORDES (Entrena Benissa) 1:33:43
FEM: 1. Cristina BONACINA (Saladar Hotel) 1:53:27; 2. Roser NICOLAU PICO (Aper Alcoi) 1:55:35; 3. Lisa CHILDS (Atl. Llebeig Xàbia) 2:02:01
Total: 433
Classificació: 20200202_Xabia_GranadellaTrail
Font: mychip

2 febrer 2020

Avanç de resultats: Llombai, La Vilavella, Benissoda i Xàbia

foto_LastRaceStudio

A la setena edició de l’Alèdua Trail, cursa de Llombai, han vençut Jose Luís Del Campo (1:10:05) i Alina Teodora (1:25:39), en la foto de Last Race Studio.

A Xàbia victòries per Cristina Bonacina (1:53:27) i William Aveiro (1:26:23) a la Granadella Trail.

Ramón Recatalá (1:25:01) i Xari Adrián (1:54:07) guanyen la vintena edició de la Marxa de Sant Sebastià, a La Vilavella. Quasi 700 corredors (!).

Al Trail de Benissoda han guanyat Marta Carbo (1:15:30) i Eusebio Faus (1:02:46).