Posts tagged ‘Vanessa Benavent’

2 Març 2016

Ignasi Cardona i Pilar Raro guanyen a Ontinyent i segueixen líders a la Lliga Valenciana 2016

image

El xabienc del Like Sport local i la segorbina del CXM València tornen a guanyer a la Lliga i es consoliden com a líders de la competició autonómica.

MAS: 1. Ignasi CARDONA TORRES (Like Sport Lurbel) 2:10:01; 2. Miguel Angel SANCHEZ CEBRIAN (Maraton Crevillent) 2:12:02; 3. Sebastian SANCHEZ SAEZ (Maraton Crevillent) 2:12:27; 3. Sergio GUTIERREZ FERROL (Maraton Crevillent) 2:12:39; 5. Jonathan ROGLA ALTERMANN (Mur i Castell Tuga) 2:12:43
FEM: 1. Pilar RARO GARNES (CXM València) 2:44:43; 2. Eva BERNAT LLORENS (CXM València) 2:51:29; 3. Vanessa BENAVENT GARCIA (Atl. Cárnicas Serrano) 2:55:58; 4. Maria Eugenia INTURIAS USTAREZ (Mur i Castell Tuga) 2:56:59; 5. Erica GUMBAU BORT (Xibeca Trail) 2:57:54
TOTAL: 225
Cat. Cadet
MAS: 1. Jordi MONFERRER MARIN (At-Zenet) 1:21:48; 2. Marcelo ESCOLANO JOVER (Nativos) 1:23:47; 3. Pablo SANCHEZ JUAREZ (CM Redovan) 1:28:10
FEM: 1. Gemma HERRERO VALLS (Amics VTF) 1:43:49; 2. Laia MATEU ESCRIG (Cim Penyagolosa) 1:55:24
Cat. Júnior
MAS: 1. Guillermo ALBERT LIZANDRA (Amics VTF) 1:12:51; 2. Jose Carlos DIAZ GARCIA (Mur i Castell Tuga) 1:14:05; 3. Ricardo CHERTA BALLESTER (Amics CCPP) 1:17:11
FEM: 1. Alba BALAGUER GRAU (Aper Alcoi) 1:47:42; 2. Laia FONT GOMEZ (Amics VTF) 1:59:38
CLASSIFICACIO: mychip.es

foto: mychip

Anuncis
14 febrer 2016

Ignasi Cardona i Pilar Raro primers líders de la Lliga 2016

12688358_1680181485584170_5312900675961595584_n

Amb les victòries dels corredors Ignasi Cardona (Like Sport) i Pilar Raro (CXM València) s’ha inaugurat la primera prova del Campionat de Lliga de carrera per muntanya de la Comunitat Valenciana 2016, este matí a Fondeguilla.

Ignasi defen el títol aconseguit la temporada passada, justament davant Miguel Ángel Sánchez (Marathon Crevillent), que va ser subcampió allavors, i de Sebas Sánchez (Marathon Crevillent) que torna a lluitar per metall a esta competició.

En xiques, podi renovat. La segorbina Pilar Raro (CXM València) s’adjudica la primera cursa. Defensarà la renda a Ontinyent davant Èrica Gumbau (Xibeca) i Alba Beltrá (G. Novelder), que han arribat molt fortes a esta primera prova.

Per equips Marathon Crevillent en xics i CXM València en xiques es posen líders.

Foto: mychip

Classificacions: mychip.es

pilar_raro

MAS: 1. Ignasi CARDONA TORRES (Like Sport Lurbel) 1:50:43; 2. Miguel Angel SANCHEZ CEBRIAN (Maraton Crevillent) 1:52:28; 3. Sebastian SANCHEZ SAEZ (Maraton Crevillent) 1:52:41; 4. Sergio GUTIERREZ FERROL (Maraton Crevillent) 1:53:46; 5. Jose Antonio LUNA GIMENO (Maraton Crevillent) 1:53:46
FEM: 1. Pilar RARO GARNES (CXM València) 2:24:37; 2. Erica GUMBAU BORT () 2:29:28; 3. Alba BELTRA ESCOLANO (Novelder de Muntanyisme) 2:29:51; 4. Vanessa BENAVENT GARCIA (Carnicas Serrano) 2:30:46; 5. Sofia GARCIA BARDOLL () 2:30:46
Cadet
MAS: 1. Elías ABAD ROCAMORA (Maraton Crevillent) 1:02:26; 2. Jordi MONFERRER MARIN (At-Zenet) 1:03:12; 3. Marcelo ESCOLANO JOVER (Nativos) 1:05:17
FEM: 1. Gemma HERRERO VALLS (Amics VTF) 1:15:26; 2. Laia MATEU ESCRIG (Cim Penyagolosa) 1:27:30
Júnior
MAS: 1. Jose Carlos DIAZ GARCIA (Mur i Castell Tuga) 0:55:31; 2. Guillermo ALBERT LIZANDRA (Amics VTF) 0:56:09; 3. Ricardo CHERTA BALLESTER (Amics Curses Populars) 0:57:05
FEM: 1. Laia FONT GOMEZ (Amics VTF) 1:29:42
TOTAL: 209
CLASSIFICACIO: mychip.es

9 febrer 2016

Resultats del 3r Trail de Xeresa

MAS: 1. Simon RAMA (Mur i Castell Tuga) 02:02:38; 2. Rafael MURCIA (Trifitness 31) 02:04:13; 3. Dani AMAT () 02:05:01
FEM: 1. Vanessa BENAVENT (Serrano CA) 02:33:42; 2. Patricia LOPEZ (Corresendes Xeresa) 02:33:42; 3. Irene PALOMARES (Trifitness 31) 02:45:47
TOTAL:
CLASSIFICACIO:

3 febrer 2016

Simón Rama i Pilar Raro guanyen el Trail de Almedíjar

12651350_1069436706410106_1728896531499307441_n

26K
MAS: 1. Simón RAMA CANICOVA (Mur i Castell Tuga) 2:22:43; 2. Manolo SORRIBES BERNAT (Mur i Castell Tuga) 2:26:22; 3. Pepelu BALLESTER GOMEZ (Mur i Castell Tuga) 2:26:56
FEM: 1. Pilar RARO GARNES (CXM València) 2:50:23; 2. Raquel MARTINEZ RODRIGUEZ (Corremon Trail) 2:56:49; 3. Olatx ALBARIÑO (Misjueves) 3:00:38
TOTAL: 354
CLASSIFICACIO: toprun.es

14K
MAS: 1. Alejandro CAMPOS MORENO (Alex Campos Team) 1:08:13; 2. Alberto PAMBLANCO FERNANDEZ (Tripuçol) 1:13:34; 3. Daniel CASTERA BRUGADA (Alex Campos Team) 1:14:46
FEM: 1. Vanessa BENAVENT GARCIA (Carnicas Serrano) 1:22:42; 2. Alba GARCIA FUENTES (Gent de Foios) 1:40:35; 3. Nathalie GUILLEN FRANCOIS (CE Pobla de Farnals) 1:40:45
TOTAL: 274
CLASSIFICACIO: toprun.es

11 Juny 2015

Resultats del Trail de Quesa

MAS: 1. Jose Antonio LUNA GIMENO (Marathon Crevillent) 1:50:57; 2. Joaquín MARTI CALABUIG (Trivici Team) 1:51:32; 3. Cristian CALLAU ALEDON (Mur i Castell Tuga) 1:55:18
FEM: 1. Vane BENAVENT GARCIA (Correliana) 2:14:42; 2. Margarita PAUCAR QUEZADA (Los Pioneros de Sudamérica) 2:23:20; 3. Carmen RIVAS ATIENZA (Alex Campos Team) 2:38:46
CLASSIFICACIO: timerlap.com
Sprinttrail:
MAS: 1. Jose Luis SINISTERRA LEON () 0:59:06; 2. Alberto PAMBLANCO ALVAREZ (Tripuçol) 1:01:07; 3. Jose Maria MARTOS ALVAREZ (BTT Navarrés) 1:01:34
FEM: 1. Irene PALOMARES CORDOBA (Atl. L’Alcúdia) 1:12:23; 2. Mª Ángeles GIMENEZ DE PEDRO (SAM) 1:21:50; 3. Neus GARRIGUES GARCIA (Triatló Alzira) 1:23:09
CLASSIFICACIO: timerlap.com

26 Mai 2015

Resultats del Trail de Alborache

01

MAS: 1. Alejandro SAMPER JARA (Team One) 1:10:18; 2. Jose Luis MARTINEZ CASTILLO () 1:10:41; 3. Raúl INGLES BALAGUER () 1:11:45
FEM: 1. Vanessa BENAVENT GARCIA (Correliana) 1:22:02; 2. Gloria COMPANY TOMAS (Peña El Coyote) 1:26:31; 3. Yaiza HURTADO ESCUDERO (A Corre-Cuita) 1:27:29
TOTAL: 597
CLASSIFICACIO: weebly.com

20 Mai 2015

Resultats del Trail de Cortes de Pallás

02

RESULTATS 21K
MAS: 1. Xavier TOMAS ESMEL (Serra Vernissa) 1:58:36; 2. Rafael MURCIA MARTINEZ (Atl. El Valle) 1:58:48; 3. Salvador ENGUIX GIMENEZ (Sutrail) 2:02:20
FEM: 1. Vane BENAVENT GARCIA (Atl. Correliana) 2:21:49; 2. Estívaliz FERNANDEZ GARCIA () 2:38:27; 3. Nieves CARRASCOSA HIDALGO (Correores Buñol) 2:44:20
TOTAL: 222
CLASSIFICACIO: timerlap.com

RESULTATS 11K
MAS: 1. Miguel EXPOSITO MARTINEZ (Corremon Trail) 0:59:45; 2. Diego ORTELLS SORRIBES (Mur i Castell Tuga) 1:01:37; 3. Jose Felipe PEREZ BALLESTER () 1:01:59
FEM: 1. Ruth PERALES GARCIA (5dedos Valencia) 1:21:46; 2. Rima GRAMALIAUSKIENE (La Porte Fresca) 1:25:16; 3. Margarita FERRER TERUEL (Corremon Trail) 1:27:52
TOTAL: 173
CLASSIFICACIO: timerlap.com

27 Juliol 2014

Dani Amat récord del Gran Trail Aneto-Posets 2014

Dani Amat

Dani Amat (CXM València) ha aconseguit la victòria (i rècord amb 17:32:25) en la cursa estrela del pirineu central, el Gran Trail Aneto-Posets. Un ultratrail més que espectacular, dur però també perillós. El corredor d’Elda, veí de Cerler, ha tingut en Sebas Sánchez (Marathon Crevillent) un company de cursa i només al final ha cedit per problemes físics. Finalment tercer.

read more »

21 Mai 2014

Trail Alborache, primera edició per a Vicente Fernández i Vanessa Benavent

Vanessa_BenaventEste diumenge 18 de maig es va disputar la primera edició del Trail Alborache “Los Zorros”, a la localitat de la Foia de Bunyol. El recorregut comptava amb 16 kms i un desnivell de 450 m+. Victòries per a Vicente Fernández i Vanessa Benavent.

RESULTATS
MAS: 1. Vicente FERNANDEZ ROIG (Outdoor Natura Moncada) 1:04:53; 2. Rafael FERNANDEZ ROIG (Outdoor Natura Moncada) 1:06:02; 3. Ruben SOTO MORENO (Ent. Personal HCB) 1:06:23
FEM: 1. Vanessa BENAVENT (Pataliebres Picassent) 1:19:14; 2. Clara GRACIA MARTINEZ (Taymory-Spiridon) 1:25:32; 3. Esther CASTRO () 1:25:55
TOTAL: 413
CLASSIFICACIO

5 Mai 2014

Nando Márquez i Vanessa Benavent guanyen a Sagunt

nando marquezNando Márquez i Vanessa Benavent han sigut els vencedors del segon Gran Fons de Muntanya Ciutat de Sagunt, una cursa per muntanya de 20 kms i 600 m+ de desnivell celebrada este cap de setmana.

RESULTATS
MAS: 1. Nando MARQUEZ MONZO (Mur i Castell Tuga) 1:31:36; 2. Vicente FERNANDEZ ROIG (Outdoor Natura Moncada) 1:34:01; 3. Cesar GARCIA MALLENCO (Masustas Team) 1:34:16
FEM: 1. Vanessa BENAVENT GARCIA (Correliana) 1:59:50; 2. Isabel MARCO ARNAL (Grao Runners) 2:00:43; 3. Amparo CASTILLO BALLESTER (Atletisme Puçol) 2:07:06
TOTAL: 368
CLASSIFICACIO

6 Abril 2014

Resultats del tercer Trail de Gátova

gatovatrailMAS: 1. Oscar SOTO MORENO (Entrenamiento Personal HC) 1:51:59; 2. Jose Luis MARTINEZ CASTILLO (RNBQ1) 1:56:14; 3. Juan SAN BARTOLOME SANCHO (Atmosfera Sport Running) 1:57:27
FEM: 1. Vanessa BENAVENT GARCIA (Correliana CA) 2:23:24; 2. Loyola SANCHIZ GARES (Avant) 2:31:30; 3. Laura GARCIA (Verd3) 2:37:57
TOTAL: 232
CLASSIFICACIO
Promo
MAS: 1. David LOPEZ MORCILLO (Never Stop Running) 54:28; FEM: 1. Belen BLASCO ROSA (CTH Picassent) 1:07:56
TOTAL: 195
CLASSIFICACIO

4 Desembre 2013

Resultats del Trail Villar del Arzobispo

Sin título

MAS: 1. Salva PUCHADES BARREDA () 1:30:03; 2. Alex JUAN CARRATALA () 1:30:48; 3. David APARICIO FUENTES () 1:31:42
FEM: 1. Vanessa BENAVENT GARCIA () 1:46:41; 2. Patricia LOPEZ VICEDO () 1:50:49; 3. Amparo RODENAS MARCO () 2:03:46
TOTAL: 401
CLASSIFICACIO