Archive for Mai 4th, 2014

4 Mai 2014

Cullera també corre per muntanya

10178022_10152336827959898_3774326238662185572_nEl Club Atletisme Cullera ha organitzat esta primera edició del Cullera Trail que va tindre lloc dissabte 26 d’abril sobre un recorregut de 14 kms i un desnivell aproximat de 500 m+ a la població costera.

RESULTATS
MAS: 1. Oscar SOTO MORENO (Entrenamiento Personal HCB) 1:02:55; 2. Roberto SALES MONCHO (Sutrail) 1:04:20; 3. Miguel Angel DUPLAS MATEOS (GR33 Tottrail) 1:04:44
FEM: 1. Davinia CARDONA GIL (El Xio Llutxent) 1:25:55; 2. Amparo RIBES ROIG (Al Trot Guadassuar) 1:26:06; 3. Cristina VALIENTE PORTA (La Llebre) 1:26:28
TOTAL: 399
CLASSIFICACIO

4 Mai 2014

CARTELPrimera edició de la Cursa de Muntanya de Palma de Gandia. Els organitzadors han triat un recorregut de 12.7 kms i la disputa ha sigut molt disputada veient els temps dels primers classificats.

RESULTATS:
MAS: 1. Juan MARTINEZ TORTOSA (Like Sport Lurbel) 1:08:18; 2. Javier RUANO HERNANDEZ () 1:08:34; 3. Joaquin MARTI CALABUIG (Trivici Team) 1:08:39
FEM: 1. Ana Belen FERNANDEZ GUERRAS (Safor Delikia) 1:32:52; 2. Eugenia ALVAREZ SOLER (La Pequeña Saltamontes) 1:34:35; 3. Davinia CARDONA GIL (El Xio Llutxent) 1:37:04
TOTAL: 180
CLASSIFICACIO

4 Mai 2014

La Marató de la Marina Alta reviscola

miriam talens

Diumenge 27 d’abril es va celebrar la novena edició de la Marató per Muntanya de la Marina Alta. Esta marató va deixar de celebrar-se des de 2006, any que va ser Campionat d’Espanya FEDME. Enguany ha servit d’homenatge i record per a Javier “El Mico”, juntament amb Juande Boronat i altres companys del G.E. Gatense, uns dels impulsors de la Marató i de les curses per muntanya.

Victòries per a Jose Antonio Rojano (Ultratrail Benidorm) i Míryam Talens (Marathon Crevillent). Per a la de Crevillent ha sigut la tercera participació (almenys), on va aconseguir terceres places quan esta prova formà part de la Copa d’Espanya en 2004 i del Campionat d’Espanya en 2006.

RESULTATS:
MAS: 1. Jose Antonio ROJANO NOVA (Ultratrail Benidorm) 4:48:29; 2. Pablo RAMIREZ MUULET () 4:56:43; 3. Joaquín MARTI CALABUIG (Trivici) 5:02:53
FEM: 1. Miryam TALENS BELEN (Marathon Crevillent) 6:03:37; 2. Encarna CARDONA GOMEZ () 7:05:15; 3. Èlia DURA FRAU (Diànium Tururac) 7:18:09
TOTAL: 188
CLASSIFICACIO