Archive for Desembre, 2015

20 Desembre 2015

1r Trail Silvestre Espadillana: Jonathan Roglá i Raquel Martínez guanyadors

imageMAS: 1. Jonathan ROGLA ALTERMANN (Mur i Castell Tuga) 1:03:40; 2. Martín BACAS NAAYEN (Fuentes & Calvente/Natura) 1:05:55; 3. Fco. Javier BAREA PASTOR (Trail Villarroya de los Pinares) 1:06:32
FEM: 1. Raquel MARTINEZ RODRIGUEZ () 1:20:02; 2. Inés TIRADO AGOST (Urbanrunning) 1:23:03; 3. Diana MARTORELL CANOS (Mur i Castell Tuga) 1:25:08
TOTAL: 276
CLASSIFICACIO: mychip.es

19 Desembre 2015

Resultats de la 5a Sant Silveste Sot de Ferrer

imageMAS: 1. Vicente CALVO MARTINEZ (GR33) 0:55:41; 2. Vicente PAMBLANCO FERNANDEZ (Tripuçol) 0:57:06; 3. Jonathan PRADO CAMPERO (Playas de Castellón) 0:57:24
FEM: 1. Gloria COMPANY TOMAS (Peña El Coyote) 1:13:50; 2. Eva CHEN CASTILLO () 1:16:20; 3. Jeny GOMEZ HINAREJOS ()1:16:57
TOTAL: 544
CLASSIFICACIO: rockthesport.com

19 Desembre 2015

Pedro Jose Martínez i Tamara Canet guanyen a Vilallonga

MAS: 1. Pedro Jose MARTINEZ GONSALEZ (Sport Colau Trail) 2:32:42; 2. Antonio PEREZ VERDU (Les Llebres de Muro) 2:38:10; 3. Jose Alberto GONZALEZ CARPINTERO (Todovertical+) 2:38:29
FEM: 1. Tamara CANET DOLZ (CAMA Algemesí) 3:10:11; 2. Eugenia ALVAREZ SOLER (Pequeña Saltamontes) 3:29:22; 3. Tamara CLIMENT DOMENECH (Ondara Tri-Esport) 3:34:32
TOTAL: 139
CLASSIFICACIÓ: conxip.com

http://www.conxip.com/resultados/1522_GENERAL.pdf

19 Desembre 2015

Resultats de la 9a Marxa per muntanya “Villa de Azuébar”

MAS: 1. Hector DIAZ-TENDERO SANCHO (Trail Morvedre) 1:33:07; 2. Carlos MEDINA AMER (Mur i Castell Tuga) 1:33:47; 3. Jose Vicente EDO HUGUET (Mur i Castell Tuga) 1:35:30
FEM: 1. Maru INTURIAS USTAREZ (Mur i Castell Tuga) 1:55:55; 2. Marisa VILAGRASA BLANCO (AC Gilet) 2:01:20; 3. Gloria COMPANY TOMAS (Peña El Coyote) 2:02:31
TOTAL: 194
CLASSIFICACIO: mychip.es

19 Desembre 2015

Resultats del 2n Trail Higueras-Pavias

Sprint 14K
MAS: 1. Jorge AIBAR SOL (Triatlon Onda) 1:10:43; 2. Roberto HERRERA RODRIGUEZ () 1:14:00; 3. Jesus YLLARRAMENDI LOPEZ () 1:14:10
FEM: 1. Silvia PIERA MARTINEZ (Cor i Muntanya Puçol) 1:31:18; 2. Vanesa IGLESIAS MORENO () 1:35:34; 3. Beatriz DE LA FUETNE MIGUEL () 1:36:25
TOTAL: 145

25K
MAS: 1. Vicent TORRES VILLAR (Cor i Muntanya Puçol) 2:20:28; 2. Israel GONZALEZ ESCRIG (CM La Pedrera) 2:21:28; 3. Manuel PEREZ MORAIS (Trail Morvedre) 2:23:39
FEM: 1. Lluna BELTRAN ESTEVE (Cor i Muntanya Puçol) 3:01:36; 2. Maria DE LA TORRE CELADES (In Bike Trivila) 3:19:19; 3. Patricia TORRES VILLAR (Cor i Muntanya Puçol) 3:31:34
TOTAL: 118
CLASSIFICACIO: tdpevents.es

19 Desembre 2015

Onzena Marxa al Terme de Vilafamés

image.jpg

MAS: 1. Martín BACAS NAAYEN (Fuentes & Calvente) 1:08:13; 2. Alex MARIN FABRA (Maestrazgo-Canyero’s Bar) 1:08:53; 3. Alfonso GRANELL DE LA CRUZ (Atl. Onda) 1:09:14
FEM: 1. Ioana Daniela PETENCHI PETENCHI () 1:27:40; 2. Sonia ESCURIOLA REULA (Grup d’Entrenament David) 1:30:39; 3. Sonia MUNDINA GIL (Grup d’Entrenament David) 1:30:39
TOTAL: 381
CLASSIFICACIO: tdpevents.es

19 Desembre 2015

Ignasi Cardona i Antonia Valero guanyen la sisena Mitja Marató de Muntanya “Serra d’Oltà”

MAS: 1. Ignasi CARDONA TORRES (Like Sport Lurbel) 1:42:17; 2. Emili SELLES I SEGUI (Macrovital) 1:43:11; 3. Jose Antonio LUNA GIMENO (Marathon Crevillent) 1:45:29
FEM: 1. Antonia VALERO SIGNES (Grup Espeleològic Gata) 2:31:40; 2. Nicole ZUCCHINI (UD Vegetariana) 2:35:17; Pilar VIDAL CATALA (Llebeig Xàbia) 2:37:05
TOTAL: 297
CLASSIFICACIO: mychip.es

9 Desembre 2015

2n Trail Higueras-Pavías

HiguerasPavias

7 Desembre 2015

Resultats de la “Carrera x Montaña Sierra de Chiva”

cartelFEMECV33K
MAS: 1. Jose Luis DEL CAMPO GIJON (Cárnicas Serrano) 2:53:27; 2. Jose Luis MARTINEZ CASTILLO (Free Runner) 2:57:25; 3. Eusebio FAUS CALABUIG (Atl. El Xio Llutxent) 3:01:38
FEM: 1. Yoana GARCIA PEREZ (Green Power Sports Team) 3:53:12; 2. Lorena ORTIZ SANCAYETANO (A Corre Cuita) 3:57:30; 3. Nieves CARRASCOSA HIDALGO (Correores Buñol) 4:04:31
TOTAL: 333
61K
MAS: 1. Santiago GARCIA SORIA (Cuenca Dolomía) 6:04:53; 2. Daniel AMAT ASENCIO (Atl. Petrer Running Cid) 6:13:53; 3. Gabriel VALERO ALARCON (Corremon Trail) 6:18:09
FEM: 1. Eva BERNAT LLORENS (CXM València) 7:09:24; 2. Jone URKIZU MENDIOLA (Anaitasuna Mendi Baskuna) 8:21:57; 3. Clara RADA (Mur i Castell Tuga) 8:25:55
TOTAL: 320
CLASSIFICACIO: mychip.es

7 Desembre 2015

Resultats de la Simat Trail Series

imageTrail
MAS: 1. Toño QUILIS CUEVAS (Trail Running Onil) 1:33:26; 2. Enric BORRAS I CHOFRE (Atl. La Valldigna) 1:37:19; 3. Jose Antonio ALARIO PELEGRI (CC La Llebre) 1:37:40
FEM: 1. Ana VALERO PERIS (CC La Llebre) 2:06:31; 2. Laura BRINES BRINES (CC La Llebre) 2:10:32; 3. Bego GARCIA DIEZ (CC Xeraco) 2:13:00
TOTAL: 168

Sprint Vertical
MAS: 1. Ángel LLORENS ZAFRA (Cuenca Dolomía) 0:17:06; 2. Oscar PEREZ SAEZ (Atl. Castalla) 0:18:01; 3. Olegario ALARIO PEIG (CC La Llebre) 0:18:37
FEM: 1. Roser BAELLO VIDAL (Triatlon S&F) 0:25:32; 2. Estefania GREGORI ROBLEDILLO (CC La Llebre) 0:26:54; 3. Blanca FUENTES BOIX (CA Corriols Sueca) 0:28:14
TOTAL: 29

CLASSIFICACIONS: mychip.es

7 Desembre 2015

Victòria per a Sofia García Bardoll a la K42 Anaga Marathon canària

image

Sofia García (5h10’33”) ha vençut la marató per davant de la catalana Marta Prat i l’islandesa Elisabet Mageirsdottir. Font: universocanario.com

 

3 Desembre 2015

Calendari ISF 2016 de les Skyrunner World Series: Vertical, Sky, Ultra i Extreme

unnamedDolomites SkyRaceMaratón Alpina Zegama-Aizkorri Nova modalitat a les World Series: Sky Extreme. Nota de premsa:

Las Skyrunner World Series del 2016, aún más extremas

Las Skyrunner® World Series llevarán el skyrunning a otro nivel en el 2016. Las mejores carreras, nuevos eventos y, lo que es mejor ¡se vuelven aún más extremas!

read more »