Archive for Setembre, 2018

23 Setembre 2018

Resultats del cap de setmana

foto_LastRaceStudio.jpg

📷 Last Race Studio

19a Pujada al Montcabrer, Alcoi
🚹1. Joaquín MARTI CALABUIG (Trivici Team) 1:38:22; 2. Jose Antonio MENA GARCIA (CDME Trail Villena) 1:40:04; 3. Alfonso DE MOYA (Mobel Automenor) 1:42:07
🚺1. Natalia GURCHENKOVA (Atl. Marathon Crevillent) 2:06:28; 2. Nuria ORTA REIG (Soca-Run) 2:08:15; 3. Davinia CARDONA GIL (CME Trail Xió Llutxent) 2:09:27
https://sportmaniacs.com/es/races/xix-pujada-al-montcabrer

 Pujada al Montcabrer, Alcoi (mitja)
🚹1. Abderrahim HANZAZE (Hell’s Gladiators) 0:47:00; 2. David MIRO ALBERO (Corremon Trail) 0:50:10; 3. Raúl MIÑANA LLOPIS (Corremon Trail) 0:50:51
🚺1. María FUENTES OLCINA () 0:54:56; 2. Noelia RUBIO QUINTANILLA (Aper Alcoi) 1:07:40; 3. Eva SIERRAS CODINA (CEE Trail Club) 1:10:26
https://sportmaniacs.com/es/races/xix-pujada-al-montcabrer

Mitja Marató de Muntanya de L’Alcora 21K
🚹1. Pablo VELA ROMERO () 1:45:08; 2. Daniel CENTELLES MARTINEZ (CEM Costur) 1:47:24; 3. Dani REDON SOL (AD Maestrazgo) 1:48:16
🚺1. Beatríz FAS JUAN (Mur i Castell Tuga) 2:08:32; 2. Silvia MARIMON GUAL (Electry) 2:20:17; 3. Ana LUIS VICENT (CM La Pedrera) 2:25:47
https://www.mychip.es/…/mitja-marato-de-muntanya-d…/finished

Mitja Marató de Muntanya de L’Alcora 13K
🚹1. Raúl FERRER EDO (Aguantando a Marcelino) 1:08:01; 2. Javier MALLEN SANCHEZ (Team Manrubia) 1:10:58; 3. Vicente GAVIDIA TENA (Atl. Calamardo) 1:13:57
🚺1. Lola PEÑARROCHA ALOS () 1:18:36; 2. Nuria CONEJOS GARCIA (CE L’Alcora) 1:21:13; 3. Pilar GARCIA MARTINEZ (CE L’Alcora) 1:26:12

Mitja Marató de Muntanya de L’Alcora Junior
🚹1. Gerard PORCAR TOMAS () 1:21:24; 2. Josep MATEU GARCIA (CME El Castellet Les Useres) 1:22:03; 3. Dario AGREDANO () 1:29:52
🚺1. Iraya GUILLAMON CLAUSELL (Bajandoposiciones) 2:23:18

11a Cursa Muntanya Entreparets, Vilafranca
🚹1. Alex MARIN FABRA (Maestrazgo – Portell Turisme) 1:52:26; 2. Martín BACAS NAAYEN (CM GR33) 1:52:56; 3. Javier ROBRES (Maestrazgo – Portell Turisme) 1:56:57
🚺1. Diana MARTORELL CANOS (Mur i Castell Tuga) 2:21:12; 2. Sonia MUNDINA (CM GR33) 2:25:34; 3. Àngels CENTELLES CARDONA (Borges Trail) 2:28:18
https://drive.google.com/…/1D2dtN11be9lr7yAtlMSEnGJ3wm…/view

11a Cursa Muntanya Entreparets, Vilafranca Cadet-Juvenil
🚹1. Jordi CARRATALA I ISIERTE (CM At-Zenet) 0:56:28; 3. Pablo BERNAD LOPEZ (CT Tripicaio) 0:56:41; 3. Pau FORNER SALES (CE Vinaròs) 0:57:46
🚺1. Berta ROMERO FORCADA (Animals de Monte) 1:28:05; 2. Carla PUIG SALES () 1:34:39; 3. Lidia BORRAS FORES (CT Tripicaio) 1:34:39
https://drive.google.com/…/1yGRplLsWjXGawhdyJGQGCp2_PM…/view

7é Maratón Javalambre 43K
🚹1. Aitor LEAL IRASTORZA () 4:21:22; 2. Ezequiel CUESTA PRIETO (Mur i Castell Tuga) 4:33:30; 3. Luis APARICIO MANZANARES (HCB Entrenamiento Personal) 4:35:10
🚺1. Eva Maria GARCIA VIDAL (Atl. L’Eliana Running) 6:49:16; 2. Yolanda HERNANDEZ CHAPARRO (Green Power Sports Team) 7:14:45; 3. Carmen BALBASTRE CANO (Sanus Vitae Team) 7:23:54
https://www.toprun.es/…/vii-m…/clasificaciones/modalidad/43K

7é Maratón Javalambre 14K
🚹1. Juanjo LOPEZ VILLANUEVA (Redolat Team) 1:16:18; 2. Jesús QUILES GUAITA (Atl. Marjana) 1:16:49; 3. Víctor GALVEZ SALVADOR (Team Casinos La Peladilla) 1:20:38
🚺1. Ana MIRANDA AMARIS () 1:38:32; 2. Chusa CASAS MENA (CXM València) 1:40:21; 3. Natalia GARCIA CATALA (Cor i Muntanya Puçol) 1:43:05
https://www.toprun.es/…/vii-m…/clasificaciones/modalidad/14K

1r Trail de Barx 21K
🚹1. Rafa MURCIA MARTINEZ (Trifitness31) 2:03:16; 2. David GARCIA MASCARELL (Superatesport.com) 2:05:03; 3. Ximo PELLICER LLOPIS (Superatesport.com) 2:09:22
🚺1. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 2:32:08; 2. Eugenia ALVAREZ SOLER () 2:57:35; 3. Marta CAMBRA PORCEL (Atl. Sollana) 3:04:40
https://www.toprun.es/…/i-tra…/clasificaciones/modalidad/21K

1r Trail de Barx 14K
🚹1. Pere FERRER IVARS () 1:26:25; 2. Victor BLESA (Senglars Favara) 1:31:52; 3. Manuel CASTELLS GINER (Trail Serra Vernissa) 1:33:58
🚺1. Marta SANCHEZ SANZ () 2:01:45; 2. Silvia VALERO MARTINEZ (Atl. Safor Delikia Sport) 2:01:48; 3. Patricia CAMPS CASTELLO (Outdoor Natura Moncada) 2:10:43
https://www.toprun.es/…/i-tra…/clasificaciones/modalidad/14K

Altres resultats:

Pilar RARO GARNES (CXM València) guanya la Carrera por Montaña Paso del Onso, en Broto (Huesca).

2 Setembre 2018

Bronze per Sebas Sánchez i Míryam Talens al Campionat d’Espanya Ultra 2018

IMG_1811 (2).JPG

Els dos corredors han aconseguit medalles en categoria veterana al Campionat d’Espanya Ultra 2018 amb la Selecció Valenciana FEMECV. La prova disputada, el Trail Valle de Tena 8K, ha oferit un escenari espectacular i unes característiques tècniques especialment exigents amb 77 kms i 6.800 m+.

El Campionat ha sigut per al corredor català Andreu Simón i per a la navarresa (amb llicència valenciana) Laura Sola, que han sigut els més forts.

Els millors resultats valencians han estat per part de Xari Adrián i María Obrero (9a i 10a respectivament). Per darrere han entrat Nadezda Surmonina (13a), Míryam Talens (14a i 3a veterana), Alicia Chaveli (17a) i Lurdes Palao (18a).

En hòmens Sebas Sánchez ha entrat octau, Gabriel Valero 11é i Víctor Bernad 13é. Ezequiel Cuesta no ha pogut finalitzar per un colp al principi de la cursa. Tots quatre convocats per la FEMECV.

Com a segona prova, també, de Copa d’Espanya de l’especialitat, l’alzirenya Alicia Chaveli es situa en segona posició. A manca de la final a disputar a Cantabria el 6 d’octubre.

NdP FEDME en carreraspormontanafedme.es