Archive for Setembre 14th, 2019

14 Setembre 2019

Dues parelles valencianes finishers de la Trans Alpine Run 2019

foto_MarisaVillagrasa

La més clàssica de les curses per etapes, que enguany disputava la quinzena edició, ha tingut dues parelles valencianes finishers. La Trans Alpine Run atravessa els Alps creuant quatre països durant huit etapes acumulant una distància de 274 km i més de 16mil m+.

La parella formada pels valencians Eduardo Martín i Marisa Villagrasa han aconseguit finalitzar en 41h25’42”, en setena posició de la categoria Master Mixed. I la parella Victoria Andrés i David Alfonso s’han fet amb la 17a plaça (49h21’52”) en categoria Mixed.

Marisa en Facebook: “es imposible expresar con palabras o imágenes lo q hemos vivido, los paisajes q hemos visto, las sensaciones q hemos experimentado, las situaciones extremas q hemos superado, los amigos q hemos encontrado…

Font: facebook

+Info: https://transalpine-run.com/

14 Setembre 2019

Resultats de la jornada: Lagos de Rabasa, Ultraferradura i Mig KV La Hortichuela

foto_LastRaceStudio

Ultraferradura 65K

MAS: 1. Rodrigo MONASOR ROMERO DE TEJADA () 7:05:11; 2. Gerard MORGADO RIBES (GR33) 7:15:31; 3. Samuel PALOMERA SVENSSON (Mur i Castell Tuga) 7:29:21
FEM: 1. Noelia SANCHEZ TALAMANTES (Corremon Trail) 10:12:21; 2. Valentina QUISPE QUISPE (Orero Paterna Runners) 11:21:33; 3. Mónica LEANDRO GOZALBO (Corre i Canya) 11:35:59

Ultraferradura 33K

MAS: 1. Carlos AGUILELLA PALLARES (AD Maestrazgo Portell Turisme) 3:06:00; 2. Jorge AIBAR SOL (Duurs) 3:15:49; 3. Eloy ESTEVE CASERO (AD Maestrazgo) 3:25:02
FEM: 1. Sonia ESCURIOLA REULA (Team Land – GR33) 4:08:27; 2. Elena MIHAI (Xtrem Almenara) 4:30:28; 3. Vanessa AMAT DIAGO (Marató i Mitja) 4:43:26

Ultraferradura 16K

MAS: 1. Jose BARTOLL IBAÑEZ (CE L’Alcora) 1:27:33; 2. Pau GOMEZ PALLARES (CEM Costur) 1:30:13; 3. Paquito PIQUERES PETITE (Fuentes&Calvente / Natura) 1:30:47
FEM: 1. Maria GUEROLA CAPSIR (AD Maestrazgo Escuder Textil) 2:04:27; 2. Merche COUSO PEREZ () 2.05:43; 3. Sonia DOMINGO APARICI (CM At-Zenet) 2:08:41

Font: toprun

II Medio KmV Aldea de la Hortichuela – Alpuente

MAS: 1. Jose Antonio MENA GARCIA (Marathon Crevillent) 0:27:31; 2. Manuel SEGARRA BERENGUER (Mur i Castell Tuga) 0:28:29; 3. Fco Jose BUSTAMANTE VAL (Corremon Trail) 0:28:54
FEM: 1. Inés TIRADO AGOST (Mur i Castell Tuga) 0:31:32; 2. Gemma HERRERO VALLS (Corremon Trail) 0:33:19; 3. Elena PASTOR TEROL (Atl. Riba-roja Ribapeu) 0:33:41

Font: toprun

8é Cross Lagos de Rabasa

MAS: 1. Abderrahim HANZAZE (Hell’s Gladiators) 0:41:11; 2. Santi NAVARRO SANTAMARIA (Clinica Grau) 0:41:15; 3. Jose Gines SEMPERE SEMPERE (TriElx) 0:42:53
FEM: 1. Gemma MACIA BLASCO () 0:50:56; 2. Nadezda SURMONINA (Maratón Crevillent) 0:54:20; 3. Isabel DELTELL MUÑOZ () 0:55:36

Classificació: 20190915_CrossLagosdeRabasa_Alacant

Foto: Last Race Studio (Ultraferradura)