Històric FEMECV

Aquest és el palmarés de les competicions oficials de carrera per muntanya que organitza la FEMECV des de 1999. Allavors es va publicar el primer “Calendario de Carreras por Montaña FEMECV“. S’adjudicava la victòria segons punts obtesos en cadascuna de les proves que conformava el circuit, que en alguna ocasió es va denominar “Lliga“. En 2001 el circuit passa a denominar-se Copa de la Comunitat Valenciana, canviant els punts pel sumatori de totes les proves. En 2003 es va disputar el primer Campionat de la Comunitat Valenciana, a prova única. Que a partir de 2007 seria també per clubs. En 2006 la Copa va recuperar l’antiga denominació de Lliga, exactament Campionat de Lliga de la Comunitat Valenciana.

Campionat de Lliga de la Comunitat Valenciana 2011
(Torrent, La Vall d’Uixó i Busot)
MAS: 1. Cristóbal ADELL ALBALAT (Mur i Castell – Tuga)
FEM: 1. Sílvia SOS MELIA (Mur i Castell – Tuga)

Campionat Absolut de la Comunitat Valenciana 2011
(Petrer)
-Individual-
MAS: 1. Ramón RECATALA VERA (C.M. Penya Mur i Castell) 2h26:16; 2. Cristóbal ADELL ALBALAT (C.M. Penya Mur i Castell) 2h30:07; 3. Ignasi CARDONA TORRES (C.M. Running Team) 2h31:55
FEM: 1. Lola PEÑARROCHA ALOS (C.M. Penya Mur i Castell) 3h11:31; 2. Silvia SOS MELIA (C.M. Penya Mur i Castell) 3h22:21; 3. Patricia CABEDO SERRANO (C.M. Penya Mur i Castell) 3h24:24
-Clubs-
MAS: 1. C.M. Penya Mur i Castell (R.Recatalá, C.Adell, M.Segarra, J.J.Rubio); 2. C.M. Running Team (I.Cardona, R.Queral, J.C.Marquina, S.Sánchez); 3. S.M. C.Atl. Marathon Crevillent (J.A.Quilis, C.Pascual, J.Fco.García, Ó.Pérez)
FEM: 1. C.M. Penya Mur i Castell (L.Peñarrocha, S.Sos, P.Cabedo, P.Torres), 2. S.M. C.Atl. Petrer (J.Durá, R.Pérez, V.Sirvent, M.Lázaro); 3. C.Exc. Eldense (T.Moreno, R.Cantos, P.Moreno, E.Amorós)

Campionat Autonòmic de Kilòmetre Vertical 2011
(Puig Campana, Finestrat)
MAS: 1. Ramón RECATALA VERA (Mur i Castell – Tuga) 39:40; 2. Emili SELLES I SEGUI (C.Exc. d’Alcoi) 41:11; 3. Ignasi CARDONA TORRES (C.M. Running Team) 42:03
FEM: 1. Silvia ALOS RODRIGO (C.D. Aper Alcoi) 55:35; 2. Jessica MATAIX CRESPO (C.D. Aper Alcoi) 1:00:39; 3. Encarni AMOROS CAÑIZARES (C.Exc. Eldense) 1:01:30

Campionat Autonòmic de Carrera Vertical 2011
(Crevillent)
MAS: 1. Ignasi CARDONA TORRES (C.M. Running Team) 34:56; 2. Jose Antonio QUILIS CUEVAS (S.M. C.Atl. Marathon Crevillent) 36:02; 3. Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN (C.M. Running Team) 36:33
FEM: 1. Míryam TALENS BELEN (C.M. Running Team) 51:41; 2. Mª Teresa JUAN GIMENEZ (S.M. C.Atl. Marathon Crevillent) 1h04:23; 3. Josefa DURA ALBERT (S.M. C.Atl. Petrer) 1h06:53

Campionat Autonòmic de Kilòmetre Vertical 2010
(Puig Campana, Finestrat)
MAS: 1. Ramón RECATALA VERA (CMP Mur i Castell) 41:13; 2. Carlos PASCUAL SEMPERE (S.M. C.Atl. Marathon Crevillent) 41:20; 3. Abderraihim AIT BEN CHATOUI (CD Marató i Mitja) 41:26
FEM: 1. Mª Angeles AGUILAR HERNANDEZ (G.M. Politécnico) 51:36; 2. Leticia PALLAS CARRASCOSA (CXM València) 54:59; 3. Teresa FORN MUNNE (Running Team Trangoworld) 57:05

Campionat de Lliga de la Comunitat Valenciana 2009
(Monòver, La Vall d’Uixó i Tavernes de la Valldigna)
MAS: 1. Ramón RECATALA VERA (C. Mur i Castell) 5h03:12; 2. Ignasi CARDONA (Running Team – Griffone) 5h04:02; 3. Emili SELLES I SEGUI (Running Team – Griffone) 5h15:56
FEM: 1. Xari ADRIAN CARO (El Clínic) 6h37:32; 2. Patricia CABEDO SERRANO (C. Mur i Castell) 6h49:49; 3. Rosa GUILLAMON GIMENO (El Clínic) 7h01:01

Campionat Absolut de la Comunitat Valenciana 2009
(Crevillent)
MAS: 1. Ignasi CARDONA (Running Team – Griffone) 2h14:57; 2. Remigio QUERAL IBAÑEZ (C.Atl. 42ypico) 2h15:43; 3. Emili SELLES I SEGUI (Running Team – Griffone) 2h17:13
FEM: 1. Esther GIL I BROTONS (Running Team – Griffone) 2h46:21; 2. Lola PEÑARROCHA ALOS (C.M.P. Mur i Castell) 2h51:09; 3. Rosario ADRIAN CARO (El Clínic) 3h00:12

Campionat de Lliga de la Comunitat Valenciana 2008
(Elda, La Vall d’Uixó i Castelló)
MAS: 1. Emili SELLES I SEGUI (G.M. Politécnico) 5h26:49; 2. Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN (C.M. Running Team) 5h30:18; 3. Ramón RECATALA VERA (Penya Mur i Castell) 5h42:51
FEM: 1. María IZQUIERDO GUILLEN (El Clínic) 6h47:17; 2. Eva JARQUE LOPEZ (S.M. C.Atl. La Vall d’Uixó) 6h47:46; 3. Rosa Mª GUILLAMON GIMENO (El Clínic) 7h33:47

Campionat Absolut (Individual i per Clubs) 2008
(Busot)
-Individual-
MAS: 1. Remigio QUERAL IBAÑEZ (C.Atl. 42ypico) 2h05:33; 2. Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN (C.M. Running Team – Griffone) 2h05:53; 3. Ramón RECATALA VERA (Penya Mur i Castell) 2:09:49
FEM: 1. Marta VIDAL LOPEZ (C.M. Running Team – Griffone) 2h43:33; 2. Eva JARQUE LOPEZ (S.M. C.Atl. La Vall d’Uixó) 2h46:42; 3. María IZQUIERDO GUILLEN (El Clínic) 2h47:20
-Clubs-
MAS: 1. C.M. Running Team – Griffone (M.A. Sanchez, J.A. Ruiz, J.C. Marquina, S.Navarro); 2. Penya Mur i Castell (R.Recatala, V.Calvo, J.Ortega, A.Navarro); 3. G.M. Politécnico (E.Selles, S.Alvarruiz, I.Goñi, P.Sanchis)
FEM: 1. C.M. Running Team – Griffone (M.Vidal, M.Talens, C.Maestre, S.Aznar)

Campionat Autonòmic de Kilòmetre Vertical 2008
(Finestrat)
MAS:
FEM:

Campionat de Lliga de la Comunitat Valenciana 2007
(Castelló, La Vall d’Uixó i Petrer)
MAS: 1. Remigio QUERAL IBAÑEZ (C. Marató i Mitja) 5h11:41; 2. Juan Antonio RUIZ GARCIA (C.M. Running Team) 5:16:11; Juan Carlos SANCHEZ CEBRIAN (C.M. Running Team) 5:18:27
FEM: 1. Eva JARQUE LOPEZ (S.M. C.Atl. La Vall d’Uixó) 6h48:48; 3. Xari ADRIAN GIMENO (C.M. Penya Mur i Castell) 7h01:30; 5. Mª Angeles AGUILAR HERNANDEZ (G.M. Politécnico) 7h12:50

Campionat Absolut de la Comunitat Valenciana 2007
(Serra)
-Individual-
MAS: 1. Emili SELLES I SEGUI (G.M. Politécnico) 2h19:56; 2. Juan Antonio RUIZ GARCIA (C.M. Running Team) 2h24:31; 3. Juan Carlos SANCHEZ CEBRIAN (C.M. Running Team) 2h26:17
FEM: 1. Eva JARQUE LOPEZ (S.M. C.Atl. La Vall d’Uixó) 2h59:20; 2. Míryam TALENS BELEN (C.M. Running Team) 3h02:41; 3. Marta VIDAL LOPEZ (C.M. Running Team) 3h06:47
-Clubs-
MAS: 1. C.M. Running Team (J.A.Ruiz, J.C.Sanchez, J.C.Marquina, S.Navarro); 2. Penya Mur i Castell (M.A.Duplas, D.Galera, C.Callau, J.Ortega); 3. Penya Mur i Castell B (R.Barrachina, J.Mª.Carrero, A.Navarro, D.Juan)
FEM: 1. G.M. Politécnico (Mª A.Aguilar, P.Agulló, N.Cervera, A.Martínez); 2. C.M. La Pedrera (S.Sos, I.Pitarch, J.Reyes)

Campionat de Lliga de la Comunitat Valenciana 2006
(Monòver, Busot i Crevillent)
MAS: 1. Juan Carlos SANCHEZ CEBRIAN (C. Natación Petrer) 5h56:39; 2. Jose Carlos MARQUINA GARCIA (CxM València) 5h58:32; 3. Fernando RUIZ SANCHEZ () 6h01:17
FEM: 1. Míryam TALENS BELEN (C.M. Acclivis) 7h37:56; 2. Xari ADRIAN CARO (C.M. Penya Mur i Castell) 8:03:37; 3. Cristina CASTILLO HERRAIZ (CxM València) 8h10:22

Campionat Absolut de la Comunitat Valenciana 2006
(Alfondeguilla)
hòmens: 1. Emili SELLES I SEGUI (C.M. Penya Mur i Castell) 1h39:32; 2. Fernando RUIZ SANCHEZ () 1h42:45; 3. Juan Antonio RUIZ GARCIA (C.M. Vila-Real) 1h44:33
dones: 1. Míryam TALENS BELEN (C.M. Acclivis) 2h17:59; 2. Xari ADRIAN CARO (C.M. Penya Mur i Castell) 2h22:37; 3. Cristina CASTILLO HERRAIZ (CxM València) 2h24:41

Copa Comunitat Valenciana 2005
(La Vall d’Uixó, Busot i Elda)
MAS: 1. Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN (C.Exc. Eldense) 4h47:15; 2. Simón GARCIA GARCIA (C.Exc. Eldense) 4h49:07; 3. Juan Antonio RUIZ GARCIA (C.M. Penya Mur i Castell)
FEM: 1. Míryam TALENS BELEN (C.M. Acclivis) 6h10:55; 2. Rosario ADRIAN CARO (C.M. Penya Mur i Castell) 6h25:25; 3. Antonia MORENO FERNANDEZ (C.Exc. Eldense) 6h39:29

Campionat de la Comunitat Valenciana 2005
(Villena)
MAS: 1. Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN (C.Exc. Eldense) 1h38:27; 2. Emili SELLES I SEGUI (C.Exc. d’Alcoi) 1h39:05; 3. Simón GARCIA GARCIA (C.Exc. Eldense) 1h42:20
FEM: 1. Míryam TALENS BELEN (C.M. Acclivis) 2h08:44; 2. Lola PEÑARROCHA ALOS (C.M. Penya Mur i Castell) 2h13:37; 3. Cristina CASTILLO HERRAIZ (A.C. El Taller Excursionista) 2h25:33

Copa Comunitat Valenciana 2004
(Elda, Villena i Busot)
MAS: 1. Vicente PEYDRO BERNABEU () 5h16:34; 2. Juan Antonio RUIZ GARCIA () 5h21:19; 3. Juan Carlos SANCHEZ CEBRIAN () 5h21:58
FEM: 1. Míryam TALENS BELEM () 6h26:28; 2. Antonia MORENO FERNANDEZ () 6h44:52; 3. Alicia HERNANDEZ MAESTRE () 6h54:29

Campionat de la Comunitat Valenciana 2004
(Gata)
MAS: 1. Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN (C.Exc. de Petrer) 3h44:49; 2. Vicente PEYDRO BERNABEU (C.Exc. Amics de les Muntanyes) 4h13:47; 3. Juan Antonio RUIZ GARCIA (C.M. Vila-Real) 4h19:39
FEM: 1. Miryam TALENS BELEN (S.M. Societat Acclivis) 5h08:33; 2. Mª Asunción GIL CIRUELOS (C.M. Castro d’Alfondeguilla) 5h13:44; 3. Conchi OLMEDO SANTOS-ALMO (C.Exc. Amics de les Muntanyes) 5h31:17

Copa Comunitat Valenciana 2003
(Laguar, Xorret de Catí i Villena)
MAS: 1. Simón GARCIA GARCIA (C.Exc. Eldense – Record Sport) 4h40:56; 2. Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN (C.Exc. Eldense – Record Sport) 4h41:13; 3. Vicent PEYDRO BERNABEU (C.Exc. Amics de les Muntanyes) 5h01:23
FEM: 1. Yolanda GIL FERNANDEZ (C.M. Beneixama) 5h58:16; 2.Lina MONTESINOS PASTOR (C.Exc. Eldense) 6h30:27; 3. Maria Asunción GIL CIRUELOS (C.M. Castro d’Alfondeguilla) 6h31:16

Campionat de la Comunitat Valenciana 2003
(La Vall d’Uixó)
MAS:
FEM: 1. Mercedes GARCIA HIGON

Copa Valenciana 2002
(Petrer, Villena, Alzira i Beneixama)
MAS: 1. Miguel Ángel SANCHEZ CEBRIAN (C.Exc. Eldense) 6h51:51; 2. Simón GARCIA GARCIA (C.Exc. Eldense) 6h45:48: 3. Rafael EXPOSITO NAVARRO (C.M. Penya Mur i Castell) 7h05:08
FEM: 1. Lina MONTESINOS PASTOR (C.Exc. Eldense) 9h26:54; 2. Antonia MORENO FERNANDEZ (C.Exc. Eldense) 10:06:33; 3. Teresa ORDINES CABRERA (C.Exc. M’en Fot – Dénia) 10h41:55

Copa Valenciana 2001
(Villena, Laguar, Xixona i Tavernes de la Valldigna)
MAS: 1. Marcelino TORRES CANTERO (C.Exc. Eldense) 6h40:12; 2. Simón GARCIA GARCIA (C.Exc. Eldense) 6h49:32; 3. Juan Carlos MARTINEZ FERRI (C.Exc. Eldense) 7h00:50
FEM: 1. Lina MONTESINOS PASTOR (C.Exc. Eldense) 8h56:55; 2. Marina CARPENA BORDERA (C.Exc. Eldense) 9h27:18; 3. Antonia MORENO FERNANDEZ (C.Exc. Eldense) 9h34:09

Carreres per muntanya 2000
(Alcoi, Xixona, Elda i Vilafranca)
MAS: 1. Marcelino TORRES CANTERO 260 ptos; 2. Juan Carlos MARTINEZ FERRI 225 ptos; 3. Tomás CATALAN SERRANO 220 ptos
FEM: 1. Lina MONTESINO PASTOR 300 ptos; 2. Araceli MIGUEL BALLESTER 215 ptos; 3. Antonia MORENO FERNANDEZ 186 ptos

Carreres per muntanya 1999
(Vilafranca, Alcoi, Elda)
MAS: 1. Juan Fco EDO (CM Vilafranca) 231 ptos; 2. Victor ESPELLETA (C. Trepa Castellet) 145 ptos; 2. Marcelino TORRES (C.Exc. Eldense) 145 ptos
FEM: 1. Lina MONTESINOS (C.Exc. Eldense) 180 ptos; 2. Marina CARPENA (C.Exc. Eldense) 155 ptos; 3. Yolanda GIL (Onil) 100 ptos

font: FEMECV / Miquel Giménez

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out / Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out / Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out / Canvia )

Google+ photo

Esteu comentant fent servir el compte Google+. Log Out / Canvia )

Connecting to %s

%d bloggers like this: