Archive for Abril 13th, 2014

13 Abril 2014

Trimuro Trail canvia de data per al 21 de setembre

Sin títuloEl club Trimuro, organitzador de la tercera prova del Circuit Xitxarra Trail “I Trimuro Trail”, comunica què la Conselleria de Medi Ambient ha rebutjat la celebració de la cursa prevista per al 29 de juny.  Una de les raons fonamentals és què a finals de juny entrem en alerta 3 contra incendis i suposaria un perill per a participants i per a la pròpia muntanya.  El club Trimuro ha decidit canviar la data de la celebració de la seva prova, així com també el seu recorregut, què passarà a celebrar-se el dia 21 de setembre.  Seguirem informant-vos, gràcies per la vostra comprensió.  Avant el Xitxarra!!!

13 Abril 2014

Palmarés de la Pujada a Pipa

pujadaapipaUn resum de les millors marques de la clàssica cursa per muntanya de La Vall d’Uíxó. Amb manca dels primers resultats (s’agraeix qualsevol col·laboració per intentar completar-les).

2013
MAS: 1. Miguel Angel DUPLAS MATEOS (GR-33 Tottrail) 1:27:55; 2. Jonathan ROGLA ALTERMANN (Mur i Castell Tuga) 1:28:03; 3. Ramon NAVARRE SANZ (Mur i Castell Tuga) 1:30:42
FEM: 1. Silvia SOS MELIA (GR-33 Tottrail) 1:53:27; 2. Júlia FONT GOMEZ (Amics VTF) 1:55:11; 3. Paqui CHACON LANGA (Mur i Castell Tuga) 1:56:26
TOTAL: 504

2012
MAS: 1. Miguel Angel DUPLAS MATEOS (GR-33) 1:31:31; 2. Jose Javier RUBIO SAGREDO (GR-33) 1:31:36; 3. Javier GIMENEZ MARCO (El Solivo) 1:32:06
FEM: 1. Paqui CHACON LANGA (Mur i Castell Tuga) 1:57:20; 2. Raquel MARTINEZ RODRIGUEZ (Los Lastres) 2:05:09; 3. Mª Dolores CORTES CARMONA () 2:13:08
TOTAL: 431

2011 (16 km)
MAS: 1. Juan Vicente BENITEZ ESBRI (Gimnasio Ventura) 1:29:12; 2. Jose Javier RUBIO SAGREDO (Mur i Castell Tuga) 1:29:30; 3. Jose Angel EBRI GARCIA (42ypico) 1:31:01
FEM: 1. Leticia PALLAS CARRASCOSA (Mur i Castell Tuga) 1:52:57; 2. Silvia MIRALLES ARNAU (Mur i Castell Tuga) 2:00:13; 3. Paqui CHACON LANGA (Mur i Castell Tuga) 2:05:53
TOTAL: 550

2010
MAS: 1. Ramon RECATALA VERA (Mur i Castell) 105:45; 2. Miguel Angel DUPLAS MATEOS (Mur i Castell) 1:08:20; 3. Jose Javier RUBIO SAGREDO (Mur i Castell) 1:10:51
FEM: 1. Amelia MARTIN MARTINEZ (C.Atl. La Vall d’Uixó) 1:22:00; 2. Esther ARIAS ENERO (Sarrios) 1:28:25; 3. Mª Angeles AGUILAR HERNANDEZ (GM Politécnico) 1:28:52
TOTAL: 553

2009
MAS: 1. Vicente CALVO MARTINEZ (Mur i Castell) 0:59:55; 2. Angel LLORENS ZAFRA (C.Atl. Cuenca) 1:00:45; 3. Miguel Angel DUPLAS MATEOS (Mur i Castell) 1:02:36
FEM: 1. Amelia MARTIN MARTINEZ (C.Atl. La Vall d’Uixó) 1:19:31; 2. Esther CATALAN BLAZQUEZ () 1:21:00; 3. Erica GUMBAU BRT (42ypico) 1:21:13
TOTAL: 550

2008
MAS: 1. Remigio QUERAL IBAÑEZ (42ypico) 1:04:20; 2. Vicente CALV MARTINEZ (Mur i Castell) 1:05:11; 3. Ramon RECATALA VERA (Mur i Castell) 1:06:12
FEM: 1. Eva JARQUE LOPEZ (C.Atl. La Vall d’Uixó) 1:21:38; 2. Silvia SOS MELIA (C.M. La Pedrera) 1:29:50; 3. Erica GUMBAU BORT () 1:31:29
TOTAL: 656

2007
MAS: 1. Abderrahim AIT BEN CHATOUI (Mossat) 1:00:28; 2. Emili SELLES SEGUI (UPV) 1:02:22; 3. Miguel Angel DUPLAS MATEOS (Mur i Castell) 1:03:34
FEM: 1. Eva JARQUE LOPEZ (C.Atl. La Vall d’Uixó) 1:17:59; 2. Teresa FORN MUNNE (Atlètic Vic) 1:19:56; 3. Xari ADRIAN CARO (Mur i Castell) 1:22:46
TOTAL: 594

2006
MAS: 1. Abderrahim AIT BEN CHATOUI () 0:58:06; 2. Ahmed EL MANSOURI () 1:02:55; 3. Luis Felix MARTINEZ GOMEZ () 1:04:08
FEM: 1. Patricia MONTALVO ITAS () 1:21:15; 2. Eva JARQUE LOPEZ () 1:21:18; 3. Loli PEÑARROCHA ALOS () 1:22:44
TOTAL: 667

2005
MAS: 1. Jose Maria GRANADERO LORCA (Bikila) 0:59:27; 2. Juan Antonio RUIZ GARCIA (Corre Corre) 1:01:59; 3. Emili SELLES SEGUI (Corre Corre) 1:03:22
FEM: 1. Patricia MONTALVO ITAS (Puerto de Alicante) 1:23:10; 2. Paqui CHACON LANGA (Duplabon ATM) 1:23:21; 3. Xari ADRIAN CARO (Mur i Castell) 1:23:38
TOTAL: 560

2004
MAS: 1. Jose Maria GRANADERO LORCA () 1:03:40; 2. Jose Miguel ROYO GOMIS () 1:07:19; 3. Hassan KATTABI () 1:07:21
FEM: 1. Asunción GIL CIRUELOS () 1:24:34; 2. Carmen MOYA CALATAYUD () 1:26:33; 3. Xari ADRIAN CARO () 1:31:01
TOTAL: 573

2003
MAS: 1. Jose Miguel ROYO GOMIS (Corre Corre) 1:05:46; 2. Fco Jesus PEREZ MUÑOZ (Dip. Ciudad Real) 1:06:16; 3. Jesus SALVADOR ALCARAZ (C.Exc. Centelles) 1:06:41
FEM: 1. Beatriz MOLINA BAILEN (Terra i Mar) 1:16:16; 2. Teresa FORN MUNNE (C.Atl. Vic) 1:17:31; 3. Asunción GIL CIRUELOS (Castro Alfondeguilla) 1:28:07
TOTAL: 637

2002 (sense dades)

2001 (sense dades)

2000 (sense dades)

1999 (sense dades) 15 km