Archive for Mai, 2015

11 Mai 2015

Manolo Segarra primer valencià de la Transvulcània 2015

02

La Transvulcania Ultramarathon (73km), primera de les Skyrunner World Series 2015, es va celebrar este dissabte a l’illa de La Palma tenint en Manolo Segarra (Mur i Castell Tuga) el millor valencià classificat. La prova és una de les ultres més mediàtiques de l’escena europea, on Luis Alberto Hernando i Emilie Forsberg van ser els protagonistes al aconseguir la victòria. El veí d’Alfondeguilla, classificat en 26a posició, venia d’aconseguir la victòria absoluta al MaMoVa fa poques setmanes.

Etiquetes:
3 Mai 2015

Pablo Ramírez i Yolanda Valiente guanyen la desena Marató per Muntanya de la Marina Alta

00

foto: Santi Arlandis Ivars

RESULTATS
MAS: 1. Pablo RAMIREZ MULET (Esports Colau) 3:51:40; 2. Pedro MARTINEZ GONZALEZ (Esports Colau) 3:58:31; 3. Simón RAMA CANICOBA (Mur i Castell Tuga) 4:04:43
FEM: 1. Yolanda VALIENTE CABALLERO (Atl. Petrer Running Cid) 4:51:48; 2. Encarna CARDONA GOMEZ (Dianium Tururac) 5:41:28; 3. Karol ESTALRICH VERDU () 6:15:35
TOTAL: 105
CLASSIFICACIO: mychip.es

2 Mai 2015

Resultats de la Mitja i la Marató de Muntanya de Carrícola

RESULTATS Mitja:
MAS: 1. Joaquín MARTI CALABUIG (Trivici Team) 1:41:24; 2. Antonio PEREZ VERDU (Les Llebres de Muro) 1:41:33; 3. Alex VILAPLANA GONZALBEZ (Les Llebres de Muro) 1:44:14
FEM: 1. Mònica PONT CHAFER (Masquerunning) 1:55:21; 2. Hue NGUYEN LE (Corregatell Carrícola) 2:10:49; 3. Marta CARBO SEGRELLES (Atl. Benissoda) 2:13:20
TOTAL: 371
RESULTATS Marató:
MAS: 1. Cristóbal ADELL ALBALAT (La Sportiva) 3:53:00; 2. Carlos PASCUAL SEMPERE (Marathon Crevillent) 4:08:02; 3. Vicente Juan GARCIA BENEYTO () 4:10:09
FEM: 1. Eva CASTELLS SANCHIS () 5:48:23; 2. Davinia CARDONA GIL (El Xio Llutxent) 5:52:50; 3. Eva VICEDO (Senglars Favara) 5:54:18
TOTAL: 190
CLASSIFICACIONS: mychip.es

2 Mai 2015

Video del Campionat d’Espanya disputat al Trail Cara Los Tajos de Màlaga

1 Mai 2015

Resultats del segon Trail La Vall de Segó

RESULTATS
MAS: 1. Carlos MEDINA AMER (Mur i Castell Tuga) 2:27:01; 2. Pepelu BALLESTER GOMEZ (Mur i Castell Tuga) 2:31:20; 3. Alex JUAN CARRATALA (Mur i Castell Tuga) 2:34:19
FEM: 1. Sofia GARCIA BARDOLL (2XU España) 3:02:55; 2. Vanessa BENAVENT GARCIA (Atl. Correliana) 3:12:05; 3. Clara RADA (Trail Morvedre) 3:14:07
TOTAL: 167
CLASSIFICACIO: mychip.es

1 Mai 2015

Resultats del segon Trail de Palma de Gandia

RESULTATS
MAS: 1. Valentín MONCHO ESTRUCH (Atl. Safor Delikia) 1:14:41; 2. Francesc ALMUDEVER (Cyclones CT Albal) 1:23:04; 3. Juanjo DE LOS ANGELES SEGUI (CC Xeraco) 1:23:28
FEM: 1. Elia DURA () 1:44:05; 2. Eugenia ALVAREZ SOLER (Pequeña Saltamontes) 1:45:37; 3. Bego GARCIA DIEZ (CC Xeraco) 1:46:05
TOTAL: 171
CLASSIFICACIO: mychip.es