Archive for Desembre, 2017

25 Desembre 2017

Resultats de la primera edició del Mig KV d’Alcoi

Captura.JPG

Primera edició disputada, amb èxit de participació. Victòries per a David Belda i Gloria Company.

MAS: 1. David BELDA GARCIA () 0:25:34; 2. Carlos PASCUAL SEMPERE (Corremon Trail) 0:26:24; 3. Emili SELLES SEGUI (Marathon Crevillent) 0:27:18
FEM: 1. Gloria COMPANY TOMAS (Aper Alcoy) 0:33:45; 2. Maria BELTRAN TOLEDO (La Llebre Simat) 0:33:46; 3. Silvia ALOS RODRIGO (Aper Alcoy) 0:33:50
TOTAL: 120

Anuncis
18 Desembre 2017

Ricardo Cherta i Vanessa Benavent guanyen a Sot de Chera

foto_AndresNuñezLastRaceStudio.jpg

Reina 24K
MAS: 1. Ricardo CHERTA BALLESTER (Corremon Trail) 2:03:35; 2. Salvador PUCHADES BARREDA (Corremon Trail) 2:04:50; 3. David SANTISTEBAN HERNANDEZ (CM Mislata) 2:07:04
FEM: 1. Vanessa BENAVENT GARCIA (Atl. Cárnicas Serrano) 2:29:14; 2. Margarita PAUCAR QUEZADA (Gaes Running Team) 2:30:52; 3. Carmen RIVAS ATIENZA () 2:38:21
TOTAL: 225
CLASSIFICACIO: toprun

Promoción 11K
MAS: 1. Ramon BLASCO ARCE (CE Trenkacames Sedaví) 0:47:39; 2. Agustín BAVIERA PASCUAL (Corremon Trail) 0:47:59; 3. Carlos PASCUAL SEMPERE (Corremon Trail) 0:49:02
FEM: 1. Clara RENARD MONTAGUD (CT A Corre-Cuita) 1:03:11; 2. Verónica CUELLO ZAMBRANA (Flower Running) 1:03:15; 3. Lola IZQUIERDO RUBIO (Selection 360 Team) 1:03:55
TOTAL: 365
CLASSIFICACIO: toprun

foto: Andrés Núñez – Last Race Studio

18 Desembre 2017

Resultats del Trail de Soneja

foto_VicentePurificacionMañes.jpg

Trail Soneja 21K
MAS: 1. Luis APARICIO MANZANARES (HCB Entrenamiento Personal) 1:48:10; 2. Martin BACAS NAAYEN (CM GR33) 1:48:12; 3. Israel GONZALEZ ESCRIG (CM La Pedrera) 1:48:46
FEM: 1. Gloria FULLER SUAREP (Cor i Muntanya Puçol) 2:20:22; 2. Xari ADRIAN CARO (Team Sport HG-Aml) 2:21:01; 3. Silvia PIERA MARTINEZ (Cor i Muntanya Puçol)
TOTAL: 204
CLASSIFICACIO: 2017_Soneja_21K

Trail Soneja 12K
MAS: 1. Pau FERNANDEZ CLIMENT (TriLaVall) 0:53:44; 2. Gabriel PALOMERA SVENSSON (Atl. Saltamontes) 0:54:47; 3. Dionisio MAHEDERO CORTES (Senderismo & Almuerzos) 0:55:27
FEM: 1. Rebeca CATALAN PRADAS (Mur i Castell Tuga) 1:12:55; 2. Maria GARGALLO TUZON () 1:13:58; 3. Rosa FERNANDEZ LOPEZ () 1:15:45
TOTAL: 166
CLASSIFICACIO: 2017_Soneja_12K

foto: Vicente Purificación Máñez

17 Desembre 2017

Tauste i Sánchez Cebrián guanyen a Calp la Mitja Serra d’Oltà

foto_FotosdeRunning

Els dos corredors del Like Sport Lurbel guanyen la clàssica Mitja Marató de Muntanya Serra d’Oltà, a Calp, en la seua tretzena edició.

MAS: 1. Miguel Angel SANCHEZ CEBRIAN () 1:43:48; 2. Jose Antonio LUNA GIMENO () 1:44:03; 3. Sebas SANCHEZ SAEZ (Marathon Crevillent) 1:44:45
FEM: 1. Ana TAUSTE GALERA (Like Sport Lurbel) 2:12:02; 2. Miryam TALENS BELEN (Marathon Crevillent) 2:21:08; 3. Ester SANCHEZ PEREZ (Atl. Mandarache Cartagena) 2:25:53
TOTAL: 318
CLASSIFICACIO: 2017_Calp_MMMSerraOlta

3 Desembre 2017

Resultats a Ibi, Navarrés, Pavies, Simat de la Valldigna i Villena

7a Media Maratón de Montaña “Sierra de Peña Rubia” (Villena)
Carrera Larga 23.7K
MAS: 1. Jose Antonio MENA GARCIA (Trail Villena) 2:13:38; 2. Jose Angel RUEDA QUILES (Jabalís Dorados) 2:19:56; 3. Luis SANCHEZ SERRANO (Villena Orientación) :22:27
FEM: 1. Eva Maria ORTUÑO VAÑO (Trail Villena) 2:37:32; 2. Gemma MACIA BLASCO () 2:45:02; 3. Jessica ASENSIO (Trail Villena) 2:55:36
TOTAL: 115
Carrera Corta 9K
MAS: 1. Javier MICO REQUENA () 0:55:26; 2. Raul MIÑANA LLOPIS () 0:56:06; 3. Ruben MARTINEZ JUAN () 0:56:46
FEM: 1. Maria SPIRIT () 1:02:20; 2. Barbara NAVARRO HERNANDEZ () 1:13:28; 3. Rosa Maria RODRIGUEZ MIRO () 1:16:02
TOTAL: 143
CLASSIFICACIO: sportmaniacs

4t Trail de Navarrés (Circuito Trail Valencia)
MAS: 1. Victor SERRANO PECES (Alex Campos Team) 1:38:33; 2. Rafael MURCIA MARTINEZ (CXM València) 1:40:24; 3. Vicente FERNANDEZ ROIG (TRT Meliana) 1:41:26
FEM: 1. Vanessa BENAVENT GARCIA (Serrano C.Atl.) 2:01:00; 2. María LOPEZ MARTINEZ (TRT Meliana) 2:10:28; 3. Alba GARCIA FUENTES (Green Power ST) 2:12:15
TOTAL: 144
Sprinttrail
MAS: 1. Cristian ALVAREZ CALONGE (Alex Campos Team 0:53:59; 2. Alejandro CAMPOS MORENO (Alex Campos Team) 0:54:43; 3. Jesús QUILES GUAITA (Epturis) 0:55:21
FEM: 1. Maria MUÑOZ HERNANDEZ (Alex Campos Team) 1:10:35; 2. Sara PEREZ GOMEZ (Alex Campos Team) 1:10:36; 3. Marta SANCHEZ SANZ () 1:13:01
TOTAL: 257
CLASSIFICACIO: timerlap

4t Garrote Trail (Higueras-Pavías)
Trail 25K
MAS: 1. Jonathan ROGLA ALTERMANN (Mur i Castell Tuga) 2:11:40; 2. Luis APARICIO (HCB Entrenamiento Personal) 2:15:42; 3. Oscar SOTO MORENO (Cor i Muntanya Puçol) 2:16:27
FEM: 1. Diana MARTORELL CANOS (Mur i Castell Tuga) 2:50:03; 2. Lluna BELTRAN ESTEVE (Cor i Muntanya Puçol) 2:53:39; 3. Xari ADRIAN CARO () 3:03:09
TOTAL: 168
CLASSIFICACIO: tdpevents
Sprint Trail 14K
MAS: 1. Jorge AIBAR SOL (Triatló Onda) 1:14:44; 2. Juanjo GARCIA PUCHOL (CM Vilafamés) 1:17:10; 3. Josep GOMEZ MADRIGAL (BCS Trail d’Uixó) 1:17:33
FEM: 1. Mª Eugenia INTURIAS USTAREZ () 1:29:54; 2. Beatríz DE LA FUENTE () 1:34:04; 3. Patricia TORRES VILLAR (Cor i Muntanya Puçol) 1:36:41
TOTAL: 176
CLASSIFICACIO: tdpevents

3r Simat Trail Series (Simat de la Valldigna)
Trail Penalva (19K)
MAS: 1. Simón RAMA CANICOBA (Mur i Castell Tuga) 1:46:53; 2. Emili SELLES I SEGUI (Marathon Crevillent) 1:48:22; 3. Víctor MARTINEZ BALAGUER (La Cabra al Monte Rafelguaraf) 1:53:48
FEM: 1. Patri LOPEZ VICEDO (CEM Corresendes de Xeresa) 2:25:36; 2. Eugenia ALVAREZ SOLER () 2:34:23; 3. Bego GARCIA DIEZ (CC Xeraco) 2:42:33
TOTAL: 100
Sprint Trail (14.5K)
MAS: 1. Ander MUÑOZ VITORIA () 2:25:00; 2. Edgar CARBONELL MARTINEZ () 1:25:40; 3. Manuel TORRES FERNANDEZ () 1:25:58
FEM: 1. Irene GINER () 1:50:20; 2. Amparo RODENAS MARCO () 1:50:43; 3. Marta VILA MATOSES () 1:55:42
TOTAL: 75
Sprint Vertikal (1.46K)
MAS: 1. Ignasi CARDONA TORRES (Atl. Llebeig Xàbia) 0:18:38; 2. Olegario ALARIO PEIG (La Llebre Alpesa) 0:19:26; 3. Ximo ESCRIHUELA BOSCH (C.Exc. Tavernes de la Valldigna) 0:19:53
FEM: 1. Maria BELTRAN TOLEDO (La Llebre Alpesa) 0:24:06; 2. Tamara ALVAREZ SEGURA (Green Power ST) 0:25:59; 3. Laurence RASTELL () 0:27:57
TOTAL: 24
CLASSIFICACIO: mychip

2n Trail Pous de Neu (Ibi) Circuit Trail Vall del Joguet 2017
MAS: 1. Santi VALLS BORDERA (CXM València) 1:35:27; 2. Joan Carles ORQUIN CHORRO () 1:40:37; 3. Benito RUIZ FERRE (Atl. Castalla) 1:42:24
FEM: 1. Nadezda SURMONINA () 2:05:46; 2. Roser NICOLAU PICO (Triatló Xixona) 2:07:52; 3. Ana PEYDRO SANCHEZ (CXM València) 2:10:57
TOTAL: 214
CLASSIFICACIO: mychip